piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Zatopiony w naturze - domek wypoczynkowy z kojącymi widokami
Glamora_Projekt: Studio Apostoli Zdjęcia: Alessandro Romagnoli

Zatopiony w naturze - domek wypoczynkowy z kojącymi widokami

DESIGN / Projekty domów / 2024-06-27 11:47:04

W leśnym otoczeniu włoskiego parku termalnego powstały “Zielone Domki” - miejsce do wypoczynku, które pozwala bez reszty zanurzyć się w lesie, nie rezygnując z komfortu. Projektanci Studia Apostoli sprawili, że otaczająca je natura - nieraz całkiem dosłownie - przenika do wnętrz, a wrażenie to potęgują jeszcze wielkoformatowe grafiki Glamora, które w Polsce dostępne są dzięki sieci salonów Dekorian Home. Zobaczcie sami…

Polecane sklepy

galeriadomow.plarchon.plkbprojekt.plallegroRAD-POLMG ProjektDom dla CiebieArchipelagIGNPlanzAtriumZ500HomeKoncepte-domy.plDobre DomyDobryDomDom PasjaDOMenaHoryzontDomy w styluLK&ProjektDuomoProArteDomekU Architektów

Zaledwie 20 minut drogi od centrum Padwy, w parku Terme Preistorich Resort & Spa, można na chwilę zapomnieć o miejskim gwarze i wypocząć w otoczeniu natury. “Zielone Domnki” są w niej zatopione - las je otacza, a nawet przenika. Architekci ze Studia Apostoli potraktowali drzewa nie jako dekorację, lecz kwintesencję tego miejsca. To je widzimy przez duże okna, ich pnie przenikają tarasy, pergole, a nawet pokoje, a korony ocieniają balkony.

Domki zaprojektowano tak, by wykorzystać walory leśnej przestrzeni, nie zaburzając życia roślin. To do nich doprojektowano całą architekturę, a nie odwrotnie. Dlatego na przykład zamiast na fundamentach domki posadowiono na niskich palach. Dzięki temu nie naruszono systemów korzeniowych drzew. Do budowy wykorzystano naturalne materiały, głównie drewno jodłowe i modrzewiowe, i zrównoważone technologie, w tym prefabrykowane konstrukcje, które zminimalizowały wpływ prac budowlanych na leśny ekosystem.

To poszanowanie, czy wręcz fascynację naturą, widać także w aranżacji wnętrz. By uzyskać wrażenie przenikania tego co na zewnątrz i w środku domu, projektanci wykorzystali wielkoformatowe grafiki ścienne Glamora. Wybrano te na podłożu GlamTrace, fizelinie wykonanej z włókien celulozowych. To materiał przyjazny środowisku i, dzięki wyraźnej strukturze i kojącym barwom, dający poczucie kontaktu z naturą.

Gra w zielone

We wnętrzach, do których przez wielkie okna zagląda las, oczywistym wyborem było wykorzystanie motywów zieleni i roślinności. I tak w jednej z sypialni łóżko, które dzięki minimalistycznej podstawie z bezbarwnej plexi zdaje się lewitować nad drewnianym parkietem, zamiast wezgłowia ma gąszcz listowia pochylonej nad taflą wody wierzby - to tapeta “Selva” z Creative Collection Chapter IX marki Glamora (dostępna w sieci salonów Dekorian Home).

Z kolei w pokoju z przeszklonym minipatio - zbudowanym wokół pnia leciwego już drzewa, by uniknąć definitywnego ograniczenia przestrzeni, jakim jest ściana, wykorzystano tapetę “Mediterraneo” - delikatnie zarysowane sylwetki widzianych z oddali drzew. W innym pokoju, siedząc przy stoliku, możemy kontemplować motyw inspirowany naturalnymi zaciekami i wykwitami na skalnej ścianie - grafikę “Anacapri” z Capri Collection Glamory.

Nieoczywistość natury

Nie wszędzie jednak odniesienia do lasu i roślinności są tak bezpośrednie. Projektanci sięgnęli też po wzory odwołujące się do tekstur i barw naturalnych materiałów czy motywów inspirowanych przyrodniczymi detalami. I tak stanowiącą wezgłowie łóżka w jednej z sypialni ścianę udekorowano grafiką “Arsenic”. Motyw naśladuje oglądaną z bardzo bliska strukturę motylego skrzydła. W dodatku lustrzany układ abstrakcyjnego wzoru przywodzi na myśl fornirowanie artdekowskich mebli. Całość pięknie komponuje się z zielenią ceramicznych płytek zellige w widocznej w głębi łazience.

Innym, tylko pośrednio nawiązującym do natury motywem, który znakomicie oddaje łączność nowoczesnej architektury i wystroju wnętrza z otaczającą przyrodą, jest czarna tapeta “Agua De Sueño” z Creative Collection Chapter VIII, którą nabyć można w sieci salonów Dekorian Home. Przetworzony przez artystów motyw budzi skojarzenia z wystającymi ponad powierzchnię wody trzcinami, a może deszczem meteorów... Mimo że w graficznej, czarno-białej wersji nie jest wprost czytelny, jego nieregularność daje poczucie obcowania z czymś naturalnym, co nie zostało wyliczone ani wytworzone sztucznie.

Glamora - tapety, które zmieniają przestrzeń

Niezwykły efekt przenikania otaczającej natury do wnętrza “Zielonych Domków” to w znacznej mierze właśnie zasługa grafik ściennych Glamora, które nie tylko nawiązują do krajobrazu, lecz także tworzą we wnętrzu wrażenie głębi, perspektywy, dają złudzenie, że ściana nie jest nieprzekraczalną barierą.

Wszystkie grafiki ścienne Glamory drukowane są na zamówienie, pod konkretny projekt, z uwzględnieniem odpowiedniego kadrowania wzoru. Często można również wybierać spośród kilku wersji kolorystycznych danego motywu. W Polsce pełna, obejmująca setki wzorów oferta włoskiej marki dostępna jest w salonach wyposażenia wnętrz Dekorian Home. Wykwalifikowani pracownicy salonów pomogą w wyborze nie tylko wymarzonego wzoru, lecz także odpowiedniego podłoża lub powłok zabezpieczających, bo grafiki ścienne Glamora dostępne są także w wersji całkowicie wodoodpornej. Stosować je można więc nie tylko w salonach lub sypialniach, lecz także w kuchniach i łazienkach - nawet w kabinach prysznicowych.

Projekt: Studio Apostoli

Zdjęcia: Alessandro Romagnoli

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe