piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Zasłony do sypialni - czym się kierować przy ich wyborze?

Zasłony do sypialni - czym się kierować przy ich wyborze?

INNE / Firany / 2022-05-11 14:11:58

Zasłony do sypialni są funkcjonalnym dodatkiem do sypialni niezależnie od pory roku. Zimą wcześnie zachodzące słońce skłania nas do spędzenia czasu przy sztucznym oświetleniu, a dzięki odpowiednio dobranym modelom możemy skutecznie osłonić się od dociekliwych spojrzeń sąsiadów. Latem mogą natomiast stanowić skuteczną ochronę przed upałem. Przy wyborze zasłon do salonu sypialnianego nie bez znaczenia pozostają także ich walory estetyczne.

Zasłony do sypialni - jakie rodzaje?

Zasłony do sypialni chronią nas przed wzrokiem ciekawych sąsiadów, a także przed zbytnim nasłonecznieniem. W nowoczesnych aranżacjach bardzo ważny jest także ich design. Jeśli chcemy podkreślić wystrój naszego wnętrza, warto będzie sięgnąć po stylowe dodatki. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć za pomocą konkretnej dekoracji okiennej, można wyróżnić kilka jej rodzajów.

Pierwszą z nich będą zasłony półprzezroczyste. Idealnie nadadzą się do pokoi, które mają okna od strony północnej. Ten model ma być przede wszystkim ciekawą ozdobą, a w mniejszym stopniu ochroną przed promieniami słońca. Zwykle wykonywany jest z delikatnych tkanin czy nawet woali.

Zasłony zaciemniające produkowane są z grubego, nieprześwitującego materiału. Bez względu na kolor zatrzymują najwięcej światła i sprawdzą się w miejscach, w których okna wychodzą na zachód lub południe. Z tej strony intensywne nasłonecznienie może być najbardziej męczące.

Ciekawym wyborem na rynku są także zasłony panelowe. Sprawdzą się świetnie niezależnie od położenia okna. Przede wszystkim pełnią funkcję dekoracyjną, jednak w pewnym stopniu blokują też dostęp światła i gwarantują prywatność.

Jak dobrać firany do sypialni?

Klimatyczna sypialnia nie może obejść się także bez innych dodatków. Firany do sypialni sprawią, że pomieszczenie będzie nie tylko funkcjonalne, lecz także wyjątkowe pod względem wizualnym i estetycznym. Atrakcyjne aranżacje okienne są głównie dostępne w różnych odcieniach koloru białego, jednak podążając za trendami można wybrać także inne barwy. Efektowne pastele świetnie sprawdzą się w sypialni w stylu vintage, za to wyraziste barwy dodadzą charakteru pomieszczeniu w odważnym wykończeniu.

Kompozycje w bieli są jednak ponadczasowe. Można wybrać do nich tkaninę jednolitą lub zdobioną delikatną fakturą. Ciekawym wyborem mogą być te ze wzorami florystycznymi czy geometrycznymi. Firany na okno balkonowe sprawdzą się, kiedy z sypialni możemy wyjść na taras.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe