Zamiana na lepszy model
Zbliżające się miesiące wakacyjne to dla wielu z nas okres, w którym robimy to, na co nie mamy czasu w codziennym zabieganiu. Do tego typu czynności zaliczają się również remonty. Oto kilka rad dla tych, którzy zamierzają w najbliższych miesiącach odświeżyć swoją łazienkę.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku, w latach 2012-2013 niemal co piąty Polak najchętniej wyremontowałby łazienkę. Z uwagi na kwestie finansowe i czas, jaki mamy do dyspozycji, jednorazowe renowacje ograniczamy zazwyczaj do zmiany pojedynczych elementów wyposażenia. Jako że jedną z ważniejszych kwestii decydujących o funkcjonalności łazienki jest odpowiednio dobrana armatura, to właśnie na jej wymianę często decydują się „niedzielni majstrowie”.
Gdy przygotowujemy się do remontu, powinniśmy przeanalizować zagadnienia wymagań użytkowników oraz typu instalacji znajdujących się w pomieszczeniu. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że remont przebiegnie sprawnie i nie zaskoczą nas żadne dodatkowe koszty. Warto jednak również zastanowić się nad kupnem wyposażenia łazienkowego bogatszego o praktyczne usprawnienia - wówczas nawet drobny na pozór remont może zmienić na lepsze nasze codzienne funkcjonowanie. Poniżej przedstawiamy kilka tego typu rozwiązań.
- Bezpieczne i oszczędne baterie termostatyczne
Armatura termostatyczna to jedna z najbezpieczniejszych i najoszczędniejszych kategorii produktów dostępnych na rynku. Dzięki możliwości precyzyjnego ustawienia i utrzymania temperatury, niezależnie od wahań ciśnienia wody, znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie domownikami są dzieci lub osoby starsze.
- Baterie tego typu wyposażone są w dwa pokrętła - jedno służy do regulacji intensywności strumienia, drugie natomiast do ustawienia pożądanej temperatury - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Amatura. - Dzięki zamontowanemu termostatowi, ustawienia są automatycznie zapamiętywane, co eliminuje ryzyko poparzenia zbyt gorącą wodą. Skrócenie czasu potrzebnego do ustawienia temperatury, niesie za sobą znaczne oszczędności wody - dodaje. Na rynku armatury termostatycznej dostępne są zarówno wersje prysznicowe, jak i wannowe. W przypadku pierwszych z nich, wybór ułatwia dostępność poszczególnych modeli w zestawach z całym natryskiem.
Tradycyjne natryski punktowe wypierane są obecnie przez bardziej estetyczne i funkcjonalne modele przesuwne. Oprócz możliwości dowolnej regulacji wysokości, dopasowanej do potrzeb indywidualnego użytkownika, cechują się szeregiem dodatkowych atrybutów. Wśród najbardziej praktycznych rozwiązań wyróżniają się kolumny - urządzenia, które oprócz klasycznej słuchawki prysznicowej, wyposażone są w głowicę talerzową, rozprowadzającą strumień wody równomiernie na powierzchnię całej kabiny. Dzięki wyszukanej, ciekawej wizualnie konstrukcji, natryski te znajdują zastosowanie przede wszystkim w eleganckich, nowoczesnych wnętrzach.
Wymieniając baterię, warto pomyśleć również o komforcie konserwacji danego urządzenia. Coraz częściej wyposażone są one w funkcję easyclean - umieszczane w jej ramach na głowicy gumowe wypustki, zatrzymują kamień na zewnątrz sprzętu. Rozwiązanie ułatwia zachowanie czystości oraz gwarantuje bezawaryjność baterii.
- Higieniczne baterie bezdotykowe
Wśród dostępnych modeli armatury umywalkowej, baterie bezdotykowe cechują się najwyższym stopniem higieniczności i oszczędności. - Dzięki systemowi sterującemu działającemu w oparciu o fotokomórkę, marnowanie wody wynikające ze złych nawyków domowników czy nieuwagę ograniczone jest do minimum - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. - Dodatkowo, eliminowana jest konieczność bezpośredniego kontaktu z baterią, co pozytywnie wpływa na zachowanie najwyższego poziomu sterylności - dodaje.
Armatura bezdotykowa, obok zaawansowania technologicznego, zwykle wyróżnia się również nowoczesnym designem. Konstrukcja oparta na samej wylewce, podkreśli wystrój eleganckiego, minimalistycznego wnętrza. Decydując się na zakup tego modelu, powinniśmy jednak przygotować się na większy niż w przypadku standardowych baterii wydatek. Cena tego typu armatury może przekroczyć tysiąc złotych.
źródło: ga/pięknydom24.pl