piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Z duchem modernizmu
ZAJC realizacja Gdynia fot. Tom Kurek

Z duchem modernizmu

KUCHNIA / Meble / 2022-01-07 17:02:53

Modernistyczna bryła, wnętrze zaprojektowane prostymi środkami i podążające za tym wyposażenie. Architektoniczna konsekwencja na miarę Gdyni, miasta, które niegdyś wyłoniło się z deski kreślarskiej. Zaglądamy do domu, a zwłaszcza do kuchni, gdzie zagościł model marki ZAJC. 

Polecane sklepy

allegro

Dająca głęboki oddech przestrzeń robi największe wrażenie po wejściu do tego domu. Świadomy, prosty i stary jak świat zabieg. Bo przecież to przestrzeń domu i wokół niego jest prawdziwym luksusem, dla którego nie ma żadnego substytutu. 

Strefa dzienna zaprojektowana została jako plan otwarty, gdzie podział na strefy jest umowny. Przestronny charakter podkreśliło również otwarcie jej na dwie kondygnacje, stąd też obecność antresoli. Z wnętrzem domu przenika się również jego otoczenie. A to za sprawą panoramicznych okien kadrujących widoki na bujną zieleń. Pejzaże natury przełamują surowość materiałów wykończeniowych wnętrza. Wśród nich swoją obecność najbardziej zaznacza szary beton ścian, biel żywicznej podłogi i spore ilości szkła. Wprowadzają one architektoniczny rytm wnętrza. Niejako na przekór tej zdyscyplinowanej geometrii dobrane zostały meble wolnostojące. Ich kolory, tekstury, nierówności i zaokrąglenia zmiękczają i udomowiają wnętrze. 

Z kolei dostarczona przez markę ZAJC kuchnia perfekcyjnie integruje się z modernistyczną formą domu. Meble zostały skonfigurowane na indywidualnie zamówienie na bazie modelu Z4. Całość pokryta jest matowym antracytowym lakierem. W tym samym kolorze są blaty z niezwykle wytrzymałego materiału Lapitec. Na tym ciemnym tle błyszczą długie, biegnące lekkim łukiem uchwyty Phantom. Ten unikalny element jest jednym ze znaków rozpoznawczych modeli marki ZAJC. Co ciekawe, na potrzeby realizacji w Gdyni uchwyty zostały wyprodukowane w nowej wersji, czyli z litej stali szlachetnej. Matowe wykończenie ich powierzchni to rezultat wielu godzin ręcznego szczotkowania. W kompozycji kuchennej nie mogło zabraknąć popularnych witryn, które zamontowano w wyspie oraz wysokich jednostkach. 

Rozległa zabudowa kuchenna, a przede wszystkim jej funkcje idealnie odpowiadają potrzebom właścicieli mieszkania, którzy pasjonują się gotowaniem. Stąd duże płaszczyzny blatów roboczych na wyspie oraz pod oknem, a także obecność dwóch zlewozmywaków. Dzięki temu dwoje osób może tu wygodnie gotować, oddawać się wspólnej pasji pracując ręka w rękę. W kuchni zamontowana została lodówka o szerokości 90 cm, sąsiaduje z nią winiarka Gaggenau. Tej samej firmy są piekarniki: klasyczny oraz parowy z serii 400 w kolorze idealnie komponującym się z frontami.

Modernistyczny dom i modernistyczne wnętrze. Tutaj okazuje się, że starannie przemyślana prostota daje największą siłę wyrazu, a hasło-postulat „less is more” po latach nie traci nic ze swojej aktualności. www.zajc.pl

 

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe