piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Wybieramy drabinę do prac nie tylko domowych

Wybieramy drabinę do prac nie tylko domowych

WYKOŃCZENIE / Sprzęt budowlany / 2015-04-01 18:03:00

Pierwsze ciepłe dni wiosny to znak, że sezon remontowo-budowlany zaczął się już na dobre. Majsterkowicze i profesjonaliści, w akompaniamencie odpowiednio dobranych narzędzi i sprzyjającej aury, ruszają do prac. Te, nierzadko wykonywane w trudno dostępnych miejscach, wymagają użycia solidnej drabiny. By stanąć na wysokości zadania, powinna ona zapewniać bezpieczeństwo oraz być dostosowana do zakresu, rodzaju oraz intensywności prac. O czym warto więc pamiętać, wybierając się na zakupy?

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinCastoramaBrico Depotallegro

Wbrew pozorom, wybór odpowiedniej, a więc bezpiecznej drabiny nie jest taki prosty. Podobnie jak przy kupnie samochodu, tak i w tym przypadku liczy się sprawność, która przekłada się bezpośrednio na funkcjonalność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Do najistotniejszych kwestii należy to, jak długo na danej drabinie będziemy przebywać, maksymalna wysokość, jaką chcemy osiągnąć oraz na jakim podłożu przyjdzie nam prowadzić prace. W segmencie drabin zasadniczo wyróżnić możemy 4 najpopularniejsze rozwiązania: drabiny wolnostojące, przystawne, wielofunkcyjne oraz przegubowe. Ponieważ rynek oferuje wiele rozwiązań, praktycznie do każdego typu pracy da się znaleźć odpowiedni produkt. Nie każdy produkt będzie jednak odpowiedni do danej potrzeby - drabiny wolnostojącej nie można np. stosować jako drabiny przystawnej. O czym należy bezwzględnie pamiętać, to fakt, iż drabina powinna mieć długość dostosowaną do rodzaju wykonywanej pracy i wynosić, w przypadku drabin przystawnych, minimum 75 cm ponad miejsce zejścia z niej na wysokości.

  • Lepiej postawić na jakość

Najtańsze drabiny, jakie najczęściej można znaleźć w marketach budowlanych, to rozwiązania doraźne, zazwyczaj nieprzystosowane do systematycznych prac. Kupując drabinę dla majsterkowicza lub profesjonalisty, warto zatem postawić na jakość. Obok oczywistych kwestii bezpieczeństwa, rozwiązania takie gwarantują oszczędność w szerszej perspektywie czasowej - dobra drabina posłuży na długie lata, dzięki czemu nie trzeba jej wymieniać co sezon lub dwa. O jakości drabiny i długim okresie jej użytkowania w głównej mierze decydują materiały użyte do produkcji podłużnic, szczebli oraz stopni. Producenci dodatkowo oferują usprawnienia zorientowane na prace remontowe, budowlane lub instalatorskie. - W drabinach linii MONTO® zastosowaliśmy cały szereg udogodnień, które doceni każdy majsterkowicz i wykonawca. Opatentowany system ClickMatic w drabinach przegubowych pozwala w komfortowy sposób zmieniać konfigurację drabin. Ponadto, w wielu modelach wolnostojących oferujemy ergonomiczny pałąk bezpieczeństwa z uchwytami na kabel, miejscem na wiadro lub odłożenie narzędzi, co pozwala na prowadzenie prac instalatorskich czy malarskich bez ciągłego wchodzenia i schodzenia - tłumaczy Bogdan Harmaty, Kierownik Działu Sprzedaży w firmie KRAUSE, czołowego producenta drabin i rusztowań jezdnych.

  • Bezpieczeństwo na wysokim szczeblu

Bez względu na zakres planowanych prac, nadrzędnym kryterium przy doborze drabiny zawsze powinno być bezpieczeństwo użytkownika, wynikające wprost z jakości wykonania produktu. Podczas zakupów warto zatem zwracać uwagę na takie kwestie, jak długość okresu gwarancji czy normy, zgodnie z jakimi została wyprodukowana drabina - nie tylko krajowe, ale i europejskie. Pewność dobrego wyboru zapewniają rozwiązania oznaczone symbolem TÜV/GS. Jest to dobrowolny znak certyfikacyjny, który oznacza, że proces produkcyjny danego wyrobu jest badany, oceniany i zatwierdzany pod względem bezpieczeństwa raz w roku przez niezależne instytucje kontrolne. Takie dodatkowe zabezpieczenia zyskują na znaczeniu zwłaszcza w obliczu prac wykonywanych na zewnątrz. - Ze względu na przeznaczenie produktu, drabiny wielofunkcyjne ze szczeblami linii MONTO® wyposażyliśmy m.in. w odporne na zerwanie i trudne warunki atmosferyczne pasy, zapobiegające samoczynnemu złożeniu się drabiny, a także szeroki stabilizator zakończony antypoślizgowymi stopkami, zapewniający stabilność całej konstrukcji - podsumowuje Bogdan Harmaty.

źródło: krause/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe