piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Wraca niezapomniany kwiat Lotosu

Wraca niezapomniany kwiat Lotosu

MEBLE / Stoły i stoliki / 2017-02-21 10:12:00

Politura, zajmująca się odkrywaniem i produkcją zapomnianych ikon polskiego wzornictwa, powraca z nowym projektem, krzesłem Lotos Romualda Ferensa, który za komuny nie miał szczęścia. Czy poszczęści mu się dziś?

Polecane sklepy

allegro

Krzesło Lotos zostało zaprojektowane przez poznańskiego twórcę, Romualda Ferensa w 1980 roku, a następnie zgłoszone do konkursu na najlepszy mebel w ramach Targów w Bazylei. Mebel został uznany za funkcjonalny i nowoczesny, dzięki czemu zdobył główną nagrodę. Komisję zachwyciły kształt i innowacyjny mechanizm składania, przypominający kwitnący kwiat lotosu... Mimo ogromnego sukcesu, krzesło nigdy nie trafiło do masowej produkcji. Kiedy komunistyczne władze wprowadziły w Polsce stan wojenny, a gospodarka zapadła w głęboki kryzys, nikt nie był zainteresowany wcieleniem projektu w życie.        [[[zdjecie,10988,duze]]]

Dziś, po raz pierwszy w historii, Politura rozpoczęła seryjną produkcję Lotosa. Mebel, produkowany z litego drewna, jest połączeniem tradycji, funkcjonalności i doskonałego rzemiosła. Niezwykły kształt przypomina kwiat, który po otwarciu ukazuje ukryte piękno i elegancję, a jednocześnie oferuje niezwykły komfort użytkowania. Możliwość składania i układania w rzędach, pozwala na bezpieczne przechowywanie wielu krzeseł na raz. 

  • Cena, w zależności od wersji, 790 zł - 890 zł.

źrodło: politura/pięknydom24.pl 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe