piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Wiosenne porządki. Schowki na zimowe rzeczy
fot. Komandor

Wiosenne porządki. Schowki na zimowe rzeczy

MEBLE / Meble / 2021-04-26 11:20:35

Pora zdjąć ciepłe kurtki i swetry. Słońce przygrzewa coraz mocniej, więc możemy ubrać się lżej. Podpowiadamy, gdzie w domu magazynować rzeczy, które nie będą nam potrzebne (oby!) przynajmniej do listopada.

Polecane sklepy

allegroHauz

Chłodne miesiące już za nami, a co za tym idzie - pora na zmiany w garderobie. Grube, puchowe kurtki, ciepłe swetry i ciężkie buty idą w odstawkę. Sięgamy do naszych szaf, by wyjąć letnie sukienki, spodnie oraz koszule. Aby zimowa garderoba w dobrym stanie przetrwała do kolejnego, chłodnego sezonu, trzeba ją w mądry sposób zmagazynować. Eksperci marki Komandor podpowiadają, jak urządzić wnętrze, by takie miejsce do przechowywania przygotować.

​Magazyn totalny

Szafa w przedpokoju - czy to pod schodami, czy po prostu przy ścianie - to podstawowa przestrzeń magazynowa w naszym domu. Zwykle długa i wysoka, pozwala w bardzo praktyczny i logiczny sposób zapanować nad domowymi dobrami. Także tymi, które przez najbliższe półrocze nie będą wykorzystywane.

- Obszerna szafa w przedpokoju to idealne miejsce np. na schowanie kartonów z butami. Pamiętajmy o ich wyczyszczeniu, zabezpieczeniu i wypełnieniu usztywnieniem, aby przez miesiące leżenia w pudełku nie straciły swojego kształtu i walorów estetycznych. Praktycznym pomysłem będą kartony z okienkiem - dzięki niemu szybko znajdziemy buty, których właśnie potrzebujemy. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie, gdy mamy pokaźną kolekcję obuwia - podpowiada Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor.

Domowy magazyn w dużym przedpokoju możemy stworzyć z pojemną szafą na wymiar od marki Komandor. Za drzwiami przesuwnymi stworzono z płyty meblowej kilka funkcjonalnych stref, z których każda może być dedykowana zupełnie innym przedmiotom. Taki rozkład wnętrza szafy pozwala przechowywać bardzo dużo rzeczy w uporządkowany sposób. Znajdą tu swoje miejsce zarówno przedmioty używane na co dzień, jak też te, które „czekają” na zimę. W dużej szafie możemy wydzielić także specjalną strefę przeznaczoną na odkurzacz, deskę do prasowania i suszarkę lub domowe archiwum.

Wykorzystaj każdy zakamarek

W piętrowych domach miejscem idealnym na aranżację schowka na sezonowe rzeczy jest przestrzeń tuż pod schodami. Zwykle trudna do zagospodarowania, świetnie sprawdzi się jako szafa na pudełka i pokrowce z rzeczami, których teraz nie używamy. Tutaj też możemy urządzić przechowalnię sprzętu gospodarczego lub mini-spiżarnię. Pod ostrymi skosami schodów trudno stworzyć zazwyczaj obszerną szafę na codzienne ubrania, ale worki z kurtkami, kartony z butami czy zimowy sprzęt sportowy, mogą tu przeczekać na powrót mrozów.

Do zagospodarowania takich nietypowych układów przestrzennych świetnie nadaje się szafy z system frontów przesuwnych Szafir od marki Komandor. Za ich sprawą możemy urządzić nawet mało ustawne skosy czy wnęki. Fronty szaf możemy zlicować ze ścianą i zamaskować albo wyróżnić wyrazistą kolorystyką. W nich, po wypraniu i wyczyszczeniu, zimowe ubrania wierzchnie poczekają na swój czas. Rzeczy z ciepłym wypełnieniem i o większych gabarytach (np. kurtki) możemy schować w pokrowiec, ale jeśli miejsca nie ma zbyt wiele, to dobrym pomysłem będą specjalne próżniowe worki. Po zassaniu z nich powietrza odkurzaczem, zajmują dużo mniej miejsca i możemy je schować do kartonów albo po prostu ułożyć na półce.

Aby ubrania za parę miesięcy były gotowe do użycia bez konieczności ponownego prania, przechowujmy je w szczelnych pudełkach albo workach. Rzeczy, które wymagają wentylacji i dopływu powietrza, zdecydowanie warto przechowywać w wysuwnych, ażurowych koszach. Znajdzie się w nich miejsce dla grubych swetrów, golfów czy grubo plecionych narzut. Rozlokowane w płytkich i głębokich koszach, przeczekają lato i będą gotowe na nadejście chłodniejszego sezonu. Natomiast drobniejsze elementy garderoby jak czapki, szaliki czy rękawiczki powinny mieć swoją szufladę, w której ułożone parami lub odpowiednio skompletowane, przeczekają cieplejsze miesiące. Może to być jedna z szuflad w szafie albo specjalna szuflada w komodzie.

​Schowki w dziecięcym pokoju

Jeśli domowa przestrzeń nam na to pozwala, to warto zadbać, by zimowe rzeczy każdy z domowników przechowywał w swoim pokoju. Dzięki temu, gdy zaskoczy nas pierwsza jesienna plucha albo grudniowa śnieżyca, nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem czapki i rękawiczek dla syna lub córki. Będzie jasne, że są w ich pokoju. Wysoka zabudowa ścienna na całą wysokość wnętrza, to optymalny sposób organizacji magazynowania w pokoju dziecięcym.

- Górne półki, do których przez wiele lat nasze potomstwo nie będzie i tak w stanie sięgnąć, możemy przeznaczyć na przechowywanie rzeczy, które przez wiosnę i lato nie będą dzieciom potrzebne. Zaś niższe przeznaczymy na odzież codzienną i wierzchnią oraz obuwie czy sprzęt sportowy na treningi. Możemy je posegregować i odpowiednio rozmieścić dzięki funkcjonalnym akcesoriom, które znajdziemy w ofercie producentów mebli - podpowiada Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor.

Taką centralna szafę w pokoju możemy łatwo zintegrować z otwartymi schowkami, półkami, a nawet biurkiem i łóżkiem. Dzięki temu wnętrze wygląda, jakby stworzono je składając ze sobą różnorodne, ale świetnie dopasowane elementy.

​Co się kryje pod łóżkiem?

W mniejszych mieszkaniach to szafa w sypialni stanowi najczęściej główny schowek na sezonowe rzeczy. Nic dziwnego - jest zwykle bardzo pojemna. Dzięki meblom na wymiar jesteśmy w stanie efektywnie wykorzystać nawet niewielką sypialnię. Szafa w tej części domu to najlepsze miejsce na swetry, czapki, szaliki czy rękawiczki. Warto ulokować je w trwałych, przepuszczających powietrze pudełkach. I schować tak, by w razie potrzeby mieć je zawsze pod ręką. Nigdy nie wiadomo, kiedy nagle zrobi się chłodniej.

Bardzo ważnym, domowym miejscem do przechowywania jest też… łóżko. Schowki w bocznych ściankach, wysuwnych szufladach albo pod podnoszonym stelażem, to cenna przestrzeń, którą możemy zapełnić chwilowo niepotrzebnymi rzeczami. Schowany tam pled czy koc szybko będziemy mogli wyjąć, gdy nagle wiosenna czy letnia pogoda się popsuje. Zachwycające wzornictwem, fantazyjne łóżko Modern od marki Komandor to produkt szyty na miarę - lekki wizualnie, z pełnymi bokami, bez podstawy i nóżek, ale o zróżnicowanym cokole. Podnoszony stelaż ujawnia nam gratisową komorę do przechowywania cieplejszej pościeli albo zimowego przybrania sypialni.

​Zaplanuj na początku

Dobrze zaplanowane wnętrze szafy to nasz sprzymierzeniec przy zmianie pory roku. Mądre rozlokowanie wnęk, układu półek czy drążków, a także dobór funkcjonalnych akcesoriów, pozwolą schować rzeczy, które przez najbliższe pół roku nie będą potrzebne. W właściwie zaplanowanej szafie takie rzeczy znikają z pola widzenia albo są ulokowane na wysokich półkach, dzięki czemu nie przeszkadzają nam sięgać po to, czego w sezonie potrzebujemy najbardziej.

- Rozplanowanie wnętrza szafy trzeba przemyśleć już na etapie planowania mebli. Od tego, co chcemy trzymać w środku, zależy wielkość, kształt, rodzaj drzwi czy inne funkcjonalności szafy. Wykwalifikowany doradca w salonie pomoże przygotować nam domowy magazyn, który sprosta wszystkim naszym potrzebom – mówi Katarzyna Drabik.

Ale możemy też wstępny projekt przygotować sami - korzystając z mobilnej aplikacji Designer Komandor. Pozwala ona nie tylko dopracować wielkość i fronty szaf, ale też precyzyjnie rozplanować jej wnętrze. Wirtualną szafę przed zamówieniem możemy również wirtualnie wypełnić ubraniami i inną zawartością. Dzięki temu łatwiej ocenimy, jak będzie wyglądać po „zapakowaniu”. Tak przygotowani i urządzeni możemy śmiało zakrzyknąć „witaj wiosno!”.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe