piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Wiosenne nowości w systemie Galeco Stal2

Wiosenne nowości w systemie Galeco Stal2

WYKOŃCZENIE / Dach i elewacja / 2017-04-27 14:09:10

W katalogach projektów gotowych na dobre zadomowiły się modele nowoczesnych domów o prostych bryłach. Inspirowane ideą budynków pasywnych, skandynawskim designem, charakteryzują się wyrazistą linią i minimalistyczną fasadą. Jakie technologie pozwolą osiągnąć założenia nowoczesnego budownictwa?

Polecane sklepy

allegro

Kolor elewacji jest ujednolicony, dominują duże przeszklenia fasadowe, odcień orynnowania pasuje do dachówek i oblachowania okien połaciowych, dach ma nieskomplikowany kształt, rynny są chowane w ociepleniu lub mają kwadratowy przekrój - tak
w telegraficznym skrócie można scharakteryzować projekty tworzone w oparciu o aktualne trendy architektoniczne. Wychodząc naprzeciw potrzebom inwestorów marzących o prostych i przejrzystych domach, Galeco wprowadziło już kilka lat temu system orynnowania o profilu kwadratowym STAL2.

Gładkie wykończenie okapu

Kwadratowe rynny w systemie STAL2 posiadają głęboki i szeroki profil. Tym samym są bardziej pojemne i lepiej odprowadzają wodę niż rynny półokrągłe. Nowoczesny profil oznacza również szereg walorów estetycznych. Elementy systemu STAL2 mogą być schowane w maskownicy podsufitkowej, dzięki zastosowaniu dedykowanego do tego rozwiązania haka doczołowego. Maskownica zasłaniając przednią część rynny, gwarantuje efekt gładkiego wykończenia okapu. Co istotne, rynny kwadratowe mogą być osadzone tylko na liniach prostych oraz na zagięciach o kącie 90°. W ten sposób jeszcze lepiej podkreślają nowoczesny charakter budynków.

Nowe elementy w systemie

System Galeco STAL2 to kompleksowe, systemowe rozwiązanie. W ofercie dostępne są rury spustowe, narożniki, odpływy oraz inne kształtki o przekroju kwadratowym. W odpowiedzi na potrzeby deklarowane przez dekarzy i firmy wykonawcze, wiosną firma wprowadziła kolejne elementy uzupełniające system. Nowa maskownica z jeszcze grubszej blachy, narożniki do maskownicy (wewnętrzny i zewnętrzny) oraz łącznik maskownicy podsufitkowej to dodatkowe kształtki, które usprawnią i ułatwią montaż maskownic. Podobnie jak cały system objęte są 35-letnim okresem gwarancji.

źródło: galeco/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe