piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Wieszak w centrum uwagi
Tikkurila

Wieszak w centrum uwagi

WYKOŃCZENIE / Farby i lakiery / 2023-05-30 11:40:50

Wolnostojący wieszak w pokoju czy sypialni to czasem konieczność i jedyny sposób na dodatkowe miejsce do przechowywania garderoby. Można go jednak, wraz z wiszącymi na nim ubraniami, wykorzystać jako niebanalny element wystroju i celowy zabieg dekoratorski. Oto kilka koncepcji stylizacyjnych pokazujących, jak osiągnąć ten efekt we wnętrzach o różnym charakterze.

Polecane sklepy

allegro

W pokoju urządzonym w stonowanej stylistyce, na tle ścian pomalowanych delikatnym odcieniem Lychee z palety Tikkurila Off-White, czarny wieszak będzie stanowił niejako ramę obrazu, tworzonego przez ubrania w intensywnych kolorach. Cienkie stalowe rurki wieszaka, współgrające z nowoczesną konstrukcją lampy podłogowej, w naturalny sposób wpiszą się w charakter wnętrza stanowiąc ozdobę zamykającą różnorodną kolorystykę ubrań w spójną klamrę.

Czy wolnostojący wieszak, kojarzony z luźnym i niezobowiązującym stylem, może się sprawdzić we wnętrzu glamour? Tak! Niezbyt wysoki stelaż niemal zupełnie wtopi się w jasne barwy eleganckiej sypialni, jeśli tylko zarówno on sam, jak i zawieszone na nim ubrania będą w podobnych białych i pastelowych barwach. W zestawieniu z ozdobioną sztukateriami ścianą w odcieniu Bone oraz szykownymi dodatkami, jak lustro w złotej ramie czy misterny żyrandol, zamiast chaosu niepochowanych ubrań, powstanie przemyślany efekt luksusu z nutą dekadencji.

Biały stojak na ubrania oraz dobrane kolorystycznie wieszaki harmonijnie wkomponują się też w nowoczesną świetlistą sypialnię. Wysoki stelaż ustawiony w rogu pomieszczenia będzie funkcjonalnym gadżetem i stanie się niemal niewidoczny we wnętrzu, w którym główny ton kolorystyczny nadaje biel ścian 1950 farby Tikkurila Optiva Matt 5. Wybijającymi się elementami, zapewniającymi subtelne przełamanie monochromatyczności aranżacji, będą silniejsze kolorystycznie dodatki, jak ciemna narzuta, czarno-białe grafiki oraz soczysta zieleń roślin.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe