piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Westwing wprowadza na rynek pierwszą kolekcję wykonaną z materiałów ze zrównoważonych źródeł

Westwing wprowadza na rynek pierwszą kolekcję wykonaną z materiałów ze zrównoważonych źródeł

MEBLE / Meble / 2021-11-15 13:23:46

Westwing wprowadza na rynek WE CARE by Westwing Collection, pierwszą kolekcję Westwing wykonaną z wyselekcjonowanych, zrównoważonych materiałów. 

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEAHauz

Od dużych mebli, takich jak sofy i komody, po mniejsze elementy, takie jak lampy i tekstylia, projektanci Westwing stworzyli ponadczasową kolekcję, która jest nie tylko piękna, ale jest też po to, by trwać. Neutralne kolory i eleganckie kształty sprawiają, że kolekcja WE CARE by Westwing Collection bez problemu wkomponuje się w każde wnętrze.

Główne materiały użyte do produkcji tej kolekcji otrzymały certyfikaty zrównoważonego rozwoju od wiodących i najbardziej wiarygodnych organizacji w tej dziedzinie, takich jak FSC, GOTS i GRS.

W skład kolekcji wchodzą:

  • meble wykonane z drewna pochodzącego z odpowiedzialnie zarządzanych lasów
  • tekstylia wykonane z bawełny organicznej
  • dywany wykonane w minimum 50% z materiałów pochodzących z recyklingu
  • łóżka z materacami typu boxspring z certyfikatem Nordic Swan Ecolabel
  • produkty wykonane z włókien naturalnych, takich jak juta.

Ale Tobler, Westwing Collection Creative Director: „Każdy krok w kierunku bardziej zrównoważonego stylu życia jest ważny, a kolekcja WE CARE by Westwing Collection to nasz pierwszy mały wkład”.

W odniesieniu do Westwing Collection, Westwing współpracuje wyłącznie z dostawcami, których wyniki w zakresie ochrony środowiska i spraw społecznych są oceniane zgodnie z międzynarodowymi standardami (BSCI, SMETA, SA8000). Celem jest dalsza strategiczna współpraca z dostawcami, którzy pozyskują surowce w sposób zrównoważony, którym zależy na zrównoważonym rozwoju tak samo jak Westwing i z którymi firma może z powodzeniem wyruszyć w podróż w tym kierunku.

Zrównoważony rozwój w Westwing

Poprzez kolekcję WE CARE by Westwing Collection, Westwing chce zainspirować swoich klientów do dokonywania bardziej świadomych wyborów. Przed nami jeszcze długa droga, ale jest to początek działań firmy. Westwing posiada zespół ds. zrównoważonego rozwoju, którego zadaniem jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju swoich produktów i łańcucha dostaw, a także zespół ds. zrównoważonego rozwoju korporacyjnego, który kieruje ogólną strategią zrównoważonego rozwoju. Wysiłki w tym zakresie zostaną przedstawione w pierwszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju, który zostanie opublikowany w marcu 2022 roku.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe