Wanna z parawanem - kiedy sprawdzi się najlepiej?
Wanna czy prysznic? Z takim dylematem podczas urządzania łazienki spotyka się wielu z nas. Istnieje jednak rozwiązanie, które godzi ze sobą oba warianty. To wanna z parawanem, dzięki której zadowoleni będą zarówno miłośnicy długich kąpieli, jak i zwolennicy szybkich i orzeźwiających pryszniców.
Parawan nawannowy to doskonałe rozwiązanie do niewielkich łazienek, w których brakuje miejsca, by zmieścić i wannę, i kabinę prysznicową. Poza tym, to rozwiązanie typu 2w1 jest w stanie pogodzić odmienne potrzeby domowników, gdyż tworzy przestrzeń zarówno na relaksującą kąpiel, jak i krótki prysznic. Parawan jest jednocześnie świetną alternatywą dla zasłonek, które choć występują w wielu kolorach czy wzorach, nie są higieniczne i komfortowe – woda pomimo zabezpieczenia potrafi się rozlewać, a uczucie przyklejającej się do ciała ceraty nie należy do przyjemnych. Między innymi dlatego warto wybrać szklany parawan nawannowy. Jego funkcjonalność i walory estetyczne zagwarantują wygodę i przyjemność z codziennej pielęgnacji.
Jaki parawan wybrać?
W sklepach dostępne są parawany jednoczęściowe, wieloczęściowe lub w pełni zabudowane. Mogą być nieotwierane lub otwierane na kilka sposobów: wahadłowo, być składane, a nawet przesuwne. To, który model wybierzemy zależy od sytuacji aranżacyjnej oraz osobistych preferencji. Przykładowo, w niewielkich wnętrzach najlepiej sprawdzą się parawany z jednym skrzydłem lub wieloczęściowe, które można złożyć. Z kolei jeśli wśród domowników są dzieci, najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie parawan zabudowany, w którym najmłodsi będą mogli swobodnie się bawić, nie zalewając przy tym wszystkiego dookoła. To jednak nie wszystkie możliwości.
- Jeśli nasze wnętrze jest nietypowe albo nie myśleliśmy wcześniej o parawanie i wanna nie styka się krótszym bokiem ze ścianą, możemy zamówić produkt stworzony na wymiar. Parawan zaprojektowany według indywidualnych potrzeb może składać się np. z dwóch szyb, z której jedna stworzy szklaną ściankę chroniącą przed rozlewającą się wodą – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.
Wszystkie wspomniane warianty mają szansę stać się też ciekawą dekoracją wnętrza. Czarne profile lub szprosy świetnie sprawdzą się w industrialnych łazienkach, białe detale będą niezwykle subtelne, złote podkreślą elegancki charakter wystroju, a elementy chromowane dodadzą delikatnego błysku. Wartym uwagi rozwiązaniem będzie też zastosowanie szkła innego niż przejrzyste np. grafitowego, brązowego czy Mirror lub skorzystanie z usługi laserowego grawerowania lub kolorowego nadruku na szkle. Dzięki nim każdy może spersonalizować parawan i otrzymać produkt unikatowy, z niebanalnym ozdobnym wzorem na szybie.
Parawan parawanowi nierówny
By w 100% cieszyć się z zakupu parawanu, podczas wyboru zwracajmy uwagę na szczegóły. Warto, by szyba pokryta była hydrofobową powłoką np. EasyClean, dzięki której krople nie będą utrzymywać się na powierzchni szkła i tworzyć nieestetycznych zacieków, a my będziemy mieć mniej pracy podczas jego czyszczenia. Można zastanowić się również nad zamówieniem wieszaka relingowego, dzięki któremu ręcznik zawsze będzie w zasięgu naszych rąk i jeszcze bardziej poprawi komfort użytkowania strefy kąpielowo-prysznicowej.
źródło: pieknydom24.pl