piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Użytkowanie, aranżacja, montaż – 3 spojrzenia na toaletę myjącą
fot. TECE

Użytkowanie, aranżacja, montaż – 3 spojrzenia na toaletę myjącą

AKCESORIA / Armatura sanitarna / 2023-02-23 14:20:22

Na przestrzeni ostatnich lat toalety myjące stały się symbolem nowoczesności w aranżacji łazienek. Argumentów przemawiających za nimi jest wiele – od higieny, przez komfort użytkowania, po większe możliwości projektowania przestrzeni sanitarnej. Przyglądamy się ich funkcjonalności – z perspektywy użytkownika, architekta wnętrz oraz instalatora.

Polecane sklepy

allegro

Komfortowa obsługa

Urządzając łazienkę coraz większą uwagę zwracamy na higienę i bezpieczeństwo użytkowania. Poszukujemy bezdotykowej armatury czy elementów wyposażenia z antybakteryjną powłoką. Nie bez znaczenia są także kwestie związane z naturą – a nie ma bardziej naturalnego sprzymierzeńca czystości niż woda. Rozwiązaniami sanitarnymi, które pomagają nam dbać o higienę, są toalety myjące. Dzięki nim możemy czuć się świeżo nie tylko po wieczornej kąpieli, ale także w ciągu dnia. Lekarze podkreślają, że korzystanie z toalety myjącej może mieć także duże znaczenie w łagodzeniu podrażnień i dolegliwości, a czysta woda jest skuteczniejsza i delikatniejsza dla skóry niż tradycyjne środki. Co więcej - dzięki przemyślanej technologii nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo nawet w sytuacji, gdy z toalety korzysta kilka osób. Dysza poddawana jest bowiem automatycznemu myciu, zarówno przed, jak i po każdym wysunięciu.

Nowoczesne modele toalet z funkcją myjącą gwarantują także komfort użytkowania – w przeciwieństwie do pierwszych wariantów, które wymagały sporej wiedzy w zakresie aktywacji poszczególnych funkcji. - Współczesne toalety myjące zostały zaprojektowane w myśl zasady „mniej znaczy więcej”. Są proste, intuicyjne i łatwe w obsłudze. Na przykład w toalecie TECEone możemy regulować temperaturę i ciśnienie strumienia wody tylko za pomocą dwóch subtelnych pokręteł znajdujących się po bokach ceramiki. To upraszcza obsługę i zwiększa komfort użytkowania. Dlatego rozwiązanie to doceniają również seniorzy czy osoby z ograniczoną sprawnością ruchową – mówi Dominik Kasprzyk, ekspert marki TECE.

Warto pamiętać, że prawidłowo urządzona łazienka wpływa także na kształtowanie nawyków i samodzielność w korzystaniu z toalety przez najmłodszych. Wyposażenie jej w miskę myjącą wpłynie z pewnością na efektywność nauki zasad higieny. Zmiana nawyków to także korzyści dla środowiska. Niższe zużycie wody w porównaniu do bidetu czy prysznica – to tylko jedna z nich. Równie ważny jest fakt, że współczesne modele nie wymagają przyłącza instalacji elektrycznej.

Więcej przestrzeni

Wśród argumentów przemawiających na korzyść toalet myjących nie może zabraknąć odniesienia do ich funkcjonalności w projektowaniu i aranżacji łazienki. Wygląd ma znaczenie – to między innymi na podstawie tego kryterium wybieramy meble, oświetlenie, armaturę czy płytki ceramiczne. Dotyczy to większości rozwiązań wyposażenia wnętrz – także toalet myjących.

- Coraz więcej toalet myjących wpisuje się w minimalistyczny charakter łazienek. Mają kompaktową formę, ukryte przyłącza, a jedynym elementem odróżniającym je od tradycyjnej ceramiki są detale. Dzięki niewielkim gabarytom znajdują zastosowanie w małych łazienkach, a łącząc funkcję miski WC i bidetu, pozwalają zrezygnować z dwóch rozwiązań na rzecz jednego. Takie podejście zwiększa swobodę projektowania przestrzeni sanitarnej, pozwala wygospodarować więcej miejsca, bez ograniczania jej funkcjonalności – wyjaśnia ekspert TECE.

Miska myjąca to także atrakcyjna alternatywa dla bidetki – specjalnej słuchawki natryskowej montowanej bezpośrednio przy ceramice toaletowej. Tu wszystko jest ukryte, nie ma dodatkowych widocznych elementów, a aranżacja zyskuje minimalistyczny wygląd.

Montaż na prostych zasadach

Wybierając toaletę myjącą warto zwrócić uwagę także na elementy, które ograniczają do minimum wszelkie czynności związane z jej instalacją. Nowoczesne modele działają w oparciu o baterię termostatyczną i kartusz do regulacji wody – nie wymagają zatem zasilania elektrycznego. Takie podejście nie generuje dodatkowego nakładu pracy. Do instalacji, oprócz poprowadzenia podłączenia do wody ciepłej i zimnej, niezbędny jest wyłącznie zestaw montażowy – dobrany do rodzaju zabudowy i spłuczki podtynkowej. Ceramikę z ukrytą technologią mocowania można bez większego wysiłku nasunąć na gwintowane pręty w ścianie.

Toalety myjące oferują większe możliwości w aranżacji przestrzeni, nową funkcjonalność oraz zmianę w podejściu do kwestii czystości. Wyposażając w nie nasze łazienki możemy cieszyć się nowym standardem w zakresie higieny, komfortu i bezpieczeństwa użytkowania.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe