Urządzamy strefę wypoczynku
Zakup mieszkania to zawsze moment pełen emocji oraz nadziei na lepsze, wygodniejsze życie. Podpisujemy dokumenty, dostajemy klucze do własnego M i nadchodzi moment, w którym... zaczynamy na serio planować i realizować zadania związane z przeprowadzką. A prace remontowe, kupowanie mebli, dekoracji czy niezbędnych sprzętów to prawdziwa sztuka wyboru. Może ona jednak dać mnóstwo satysfakcji.
Pierwsze trudności pojawić się mogą już na pozornie prostym etapie, jakim jest wybór kolorów ścian. Nie zawsze jesteśmy bowiem pewni co do odcienia czy barwy, która najlepiej pasuje do pozostałych elementów wyposażenia. Przede wszystkim warto zastanowić się, w jakich kolorach my czujemy się najlepiej i właśnie pod tym kątem wybierać farbę. Moda niestety szybko przemija, dlatego też własne odczucia i gusty są najlepszym doradcą. To my będziemy spędzać w tych czterech ścianach najwięcej czasu i musimy się w nich czuć dobrze. Jeśli chodzi o odcień, to wskazane jest dobieranie go pod kątem wielkości pomieszczenia. Mniejsze pokoje powinny zostać pomalowane na jasno, by optycznie powiększyć przestrzeń, natomiast większe mogą sobie pozwolić na żywe barwy, które dodadzą otoczeniu ciepła i przytulności. Można zdecydować się też na jedną lub więcej ścian w mocnym, energetycznym kolorze.
Przestrzeń wypoczynku
Wygląd mieszkania oraz komfort życia w nim zależą jednak przede wszystkim od mebli. Warto je dobierać tak, by tworzyły jednolitą, ciekawie prezentującą się całość. Przed szczególnie trudnym wyborem stajemy, kupując komplety wypoczynkowe - chcemy bowiem, by dobrze wyglądały, były wygodne i praktyczne, podobały się zarówno nam, jak i odwiedzającym nas później osobom. - Trafnie dobrane sofy, narożniki czy fotele nie tylko dobrze prezentują się w pomieszczeniu, ale spełniają też konkretne oczekiwania i potrzeby, związane z naszym stylem życia - wyjaśnia Katarzyna Jakubowska, Product Manager z firmy Sits, producenta mebli tapicerowanych - O wyborze mogą decydować więc nawet takie czynniki, jak: posiadanie dzieci i zwierząt, codzienna aktywność, ilość domowników czy częstotliwość przyjmowania gości. Przykładowo, jasne meble nie sprostają wyzwaniom, stawianym przez wymyślne zabawy naszych pociech. W tym kontekście istotne jest także zwrócenie uwagi na odpowiednią tapicerkę, wytrzymałą na szkodliwe czynniki. Twardość siedzisk, wysokość podłokietników i oparć, dodatkowe poduszki czy zagłówki to kolejne elementy, wymagające zawsze indywidualnego podejścia. Aby poszukiwania optymalnych rozwiązań przebiegały możliwie sprawnie, najlepiej jest prowadzić je już w ramach upatrzonego stylu, designu czy nawet konkretnej kolekcji.
Dodatki i akcesoria
O ostatecznym stylu powstającej aranżacji decydują także wszelkiego rodzaju dodatki, dekoracje i akcesoria, które tworzą charakter mieszkania i sprawiają, że wyróżnia się ono spośród innych wnętrz. Również w tym przypadku warto wybierać przedmioty, które nie tylko zdobią, ale spełniają też praktyczne funkcje. Pamiętajmy przy tym, że pomimo niewielkich rozmiarów, mają one przemożny wpływ na efekt wizualny pomieszczenia. Dlatego nie powinny odbiegać estetycznie od przyjętej konwencji całego wystroju, w tym umeblowania. Na szczęście współczesne elementy wyposażenia cechują się sporą elastycznością. - Nowoczesne meble wypoczynkowe to wysokiej jakości materiały oraz designerski wygląd pasujący do wielu rozwiązań dekoratorskich - dodaje Katarzyna Jakubowska, z Sits - Zestawy można zazwyczaj dobierać i składać w różnych konfiguracjach, a ich wykończenie komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i z bardziej klasycznymi akcentami. Ozdobione pledami czy dodatkowymi poduszkami sprawiają, że wnętrze może nieustannie ewoluować. I nie trzeba wcale się śpieszyć, dążąc do otrzymania idealnego wystroju. Spokojny wybór pozwala dobierać trwałe i atrakcyjne elementy. Jakość, funkcjonalność oraz zgodność z upodobaniami użytkowników to bowiem najprostszy przepis na stworzenie przestrzeni, gdzie z radością będziemy spędzać wolne chwile.
źródło: sits/pięknydom24.pl