Tynkowanie w jeden dzień? Teraz to możliwe!
„Czas to pieniądz” to prawda stara jak świat, która świetnie wpisuje się w realia budowlanych inwestycji. Wychodząc jej naprzeciw firma Baumit oddaje do dyspozycji wykonawców i inwestorów linię produktów Speed, pozwalających wykonać tę samą pracę w znacznie krótszym czasie. Grupie tej przewodzą pierwsze na polskiej scenie szybkowiążące tynki cementowo-wapienne: MPI 30 Speed wraz z jego lekką odmianą - MPI 30 L Speed.
Pionierski MPI 30 Speed do każdego rodzaju pomieszczeń - w tym również tych o podwyższonej wilgotności - idealnie sprawdza się w sytuacjach, w których wykonawcy zależy na szybkiej realizacji robót. Daje on bowiem możliwość rozpoczęcia i zakończenia prac tynkarskich na przestrzeni kilku godzin. Ulepszona formuła tynku zapewnia skrócenie czasu potrzebnego do jego zacierania z nawet kilkunastu do zaledwie ok. 2-3 godzin - niezależnie od grubości kładzionej warstwy, temperatury czy chłonności podłoża. Oznacza to tyle, że prace tynkarskie można rozpocząć i zakończyć nawet dwukrotnie w ciągu jednego dnia roboczego. Tym samym MPI 30 Speed stwarza możliwość tynkowania ścian również w piątek, kiedy to zwyczajowo takich prac już się nie podejmuje przy standardowych tynkach cementowo-wapiennych, wymagających zatarcia po ok. 12 godzinach. Porównując - w pięć dni roboczych można wykonać nawet ponad 30% więcej prac w stosunku do standardowych tynków. Jednak innowacyjne produkty firmy Baumit pozwalają nie tylko na znaczące przyspieszenie całości robót na obiekcie, lecz także - z uwagi na przewidywalność czasu obróbki - lepsze rozplanowanie zadań. Jeśli zależy nam na najlepszej wydajności i/lub bardziej gładkiej powierzchni, warto sięgnąć po lekki tynk MPI 30 L Speed o mniejszej wielkości ziarna - do 0,6 mm. Jego zużycie wynosi ok. 11,5 kg/m2/10 mm, podczas gdy przy MPI 30 Speed - ok. 14 kg/m2/10 mm.
Na uwagę zasługuje również fakt, że laboratorium firmy Baumit okresowo stosuje recepturę tynku adekwatną do pory roku. Wszystko po to, by produkt zachowywał swoje właściwości niezależnie od panujących temperatur, co tłumaczy 3-miesięczny termin jego przechowywania. W przypadku dużych inwestycji atutem obu produktów jest to, że są one dostępne w technologii silosowej, co w jeszcze większym stopniu pomaga usprawnić cały proces budowlany, znacznie go przyspieszając i pozwalając zapomnieć o kwestii związanej z rozładunkiem kilkudziesięciu czy nawet kilkuset ton materiału workowanego i jego składowaniem.
źródło: baumit/pieknydom24.pl