piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
TWARZOWY KORAL
fot. KODO

TWARZOWY KORAL

DESIGN / Projektanci / 2022-07-25 11:28:59

Odpowiednio dobrany kolor bądź element dekoracyjny może stanowić motyw całej aranżacji. Przykładem takiego projektu jest 65-metrowe mieszkanie na przedmieściach Wrocławia zaprojektowane i zrealizowane przez pracownię KODO. Ubrane w intensywny odcień ciemnej maliny, ozdobione wyrazistą grafiką naścienną zyskało smak i wyjątkowość, oferując jednocześnie funkcjonalność zgodną z wymaganiami lokatorów.

Polecane sklepy

allegroKameleon Projektowaniekoszela.plemiliaindelak.plZawickaIDDom DekorityPogotowie wnętrzarskieEkskluzywne wnętrzearcy ProjektOne DesignArtEfektCossma Designkropka projektDekor DesignModiquaMelaniaDesignJachalskaap.studioElite DesignAneks StudioMotivNidiaEverteFaltus&SerafinInfini Design

Centrum mieszkania stanowi duża przestrzeń dzienna, powstała z połączenia salonu z aneksem kuchennym, rozdzielonych subtelną strefą jadalni. Duże okna otwierają pomieszczenie na zieleń, uzupełniającą niezwykłą kolorystykę wnętrza.

Jego stonowaną podstawą są biel i barwa drewna, jednak najwięcej do powiedzenia ma w nim kolor stłumionej czerwieni, lawirujący między odcieniem szlachetnej cegły i soczystej maliny w różnych fazach swojej dojrzałości.

Rozrzucono go w przemyślany sposób na różne elementy – ścianę i płytki w kuchni, ściany korytarza, zabudowę meblową w łazience, a przede wszystkim – wielkopowierzchniową nowoczesną grafikę z linearnym portretem, zdobiącą boczną ścianę salonu. Owocowej słodyczy jest wiele – kolorystycznie łagodzi ją klasyczna biel, ciepłe elementy w stylu boho czy mocny granat tapicerowanej welurem kanapy.

Przeciwwagą jej żywiołu są również minimalistyczne formy – proste meble, geometryczne kształty płytek, łagodne linie sprzętów oraz minimalistyczne oprawy oświetleniowe. Smakowite zestawienia kolorystyczne uzupełniono kroplami złota i zieleni.

Mieszkanie, łączące klasykę ze współczesnym minimalizmem i eklektyzmem z elementami boho, jest przestrzenią niebanalnie urokliwą, jednocześnie przytulną i pełną energetyzujących niespodzianek. Miało być przede wszystkim ciekawie – cel został spełniony z zastosowaniem prostych, koncepcyjnie zestawionych materiałów, form i nieoczywistych barw.

Metryczka:

Lokalizacja: przedmieścia Wrocławia

Powierzchnia mieszkania: 65,05 m²

Poziom: parter

Pomieszczenia: salon z aneksem kuchennym, hol, łazienka, sypialnia, pokój,  balkon

Przeznaczenie: na wynajem dla rodziny lub pary

Założenia:

Ciekawe, wyróżniające się na tle szerokiej oferty mieszkań na wynajem. Otwarcie na zieleń za oknem. Koralowy, ceglany kolor Aperola jako akcent kolorystyczny. Dodatki w kolorze złota.

Wyzwania:

Stworzenie funkcjonalnej i wyrazistej przestrzeni z uwzględnieniem potrzeb inwestora oraz przyszłych najemców.

Interesujące rozwiązania:

Łazienka w płytkach metro. Pionowe wąskie lusterka pomiędzy płytkami dla przełamania i urozmaicenia aranżacji. Kolor koralowy, ceglasty jako barwa przewodnia. Gięte drewniane krzesła z plecionką wiedeńską. Tapeta z linearnym przedstawieniem twarzy – geometryczny, graficzny wzór. Złote subtelne akcenty. Szkliwione płytki nad blatem. Zabudowy stolarskie w łazience i w holu z użyciem płyty meblowej w przewodnim kolorze.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe