piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Trzy sposoby na piękne i trwałe płytki zewnętrzne
Bozza Concept’n Design

Trzy sposoby na piękne i trwałe płytki zewnętrzne

DESIGN / Ogród / 2023-05-12 13:29:26

Sezon ogrodowo-tarasowy czas zacząć! Szukając rozwiązań do zewnętrznej strefy letniego wypoczynku, warto zacząć od… podstawy. Sprawdźmy zatem, jakie są najnowsze trendy w płytkach zewnętrznych. Przyjrzyjmy się zaskakującym niekiedy wzorom i poznajmy ich praktyczne zalety. 

Polecane sklepy

allegro

- Szukając płytek zewnętrznych, naturalnym wyborem są wzory odtwarzające materiały występujące w przyrodzie. W otoczeniu domu najlepiej będą prezentowały się motywy przywodzące ma myśl różnego rodzaju kamienie, drewno czy beton. Ciekawie zaprezentuje się również wzór spatynowanego metalu, na którym swoje znaki odcisnęły natura i czas. Co ważne, wiele kolekcji daje możliwość układania płytek zewnętrznych na klej lub żwir. W tym ostatnim przypadku zyskujemy jeszcze bardziej naturalny efekt. Szybką i prostą metodą układania płytek na zewnątrz jest tzw. taras wentylowany. W tym przypadku płytki kładzione są wspornikach bez użycia zapraw klejowych - komentuje Kamil Gądek, ekspert Bozza Concept’n Design.

 

Wzór betonu

Beton – trwały, bezpieczny fundament pod naszymi stopami. Zbudowane jest z niego miasto, w nim toczy się nasze codzienne życie. Ulice, krajobrazy ze szkła i stali, pulsująca infrastruktura – to ona stała się inspiracją dla kolekcji płytek Urban marki Porcelaingres. Również kolekcja gresów Metropolis marki Casalgrande Padana oferuje nowe spojrzenie na współczesną naturę betonu. Znajdziemy tu oryginalne powierzchnie dające subtelny, intrygujący efekt wizualny, który zapewnia architektom nieskończone możliwości ekspresji. To kolekcja z efektem betonu, która wykracza poza koncepcję płytek modułowych, w kierunku projektowania ciągłych, jednorodnych przestrzeni. Wykorzystać ją można do pokrycia wszystkich rodzajów powierzchni, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

 

Wzór kamienia

Masywny kamień i wyrafinowany marmur. To oryginalne połączenie znajdziemy w 

kolekcji Royal Stone marki Porcelaingres. Natura kamienia, lekko teksturowana przez delikatne ziarna i typowe dla marmuru zmętnienie, łączą się i tworzą interesujący wzór. Równocześnie ozdobny i oszczędny. Zdecydowany, ale i delikatny, pasujący do rozmaitych projektów wnętrz i do stosowania na zewnątrz. Royal Stone dostępny jest w pięciu wariantach: Black Diamond, Imperial Brown, Palladium Grey, Noble Beige, Platinum White. Duża zmienność powierzchni płyt dynamizuje kolekcję i nadaje jej naturalnie unikalny charakter. Subtelne, eleganckie wzory kamienia odnajdziemy również w kolekcji gresów porcelanowych Soap Stone włoskiej marki Cercom, które można stosować także na zewnątrz. Płytki o grubości 19 mm, nadają się do brukowania ogrodów, chodników, krawędzi basenów, tarasów.

 

Wzór metalu lub drewna

W ogrodzie, na tarasie czy balkonie z pewnością oryginalnie zaprezentują się płytki przywodzące na myśl metal. Tego rodzaju rozwiązanie serwuje włoska marka Novabell z kolekcją Forge. Znajdziemy tu cztery wzory spatynowanego metalu, a nawet karbowania i wytłoczenia typowe dla podłóg wykonanych z grubej blachy. Natomiast Treverkdear20 marki Marazzi to gres z efektem drewna i o grubości 20 mm. Układany jest na klej, żwir lub na wspornikach (taras wentylowany), zatem sprawdzi się w domu, ogrodzie czy też zewnętrznych przestrzeniach komercyjnych.

 

Szeroki wybór wzorów, tekstur i odcieni płytek zewnętrznych pozwala dzisiaj tworzyć wokół domu swój własny, mały raj. Zatopiony w naturze i z ulubionymi akcentami czy to klasycznymi, industrialnymi czy skandynawskimi. www.bozza.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe