piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Trendy schodowe na 2024 rok – czas na wyrafinowaną prostotę
Rintal Polska

Trendy schodowe na 2024 rok – czas na wyrafinowaną prostotę

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2024-02-05 12:06:52

Nie ekstrawagancja, a wyrafinowana prostota. Sophisticated simplicity to jeden z mega trendów, który w 2024 roku zdominuje nie tylko branżę beauty. Widać to w najnowszych projektach schodowych, bazujących na minimalistycznej prostocie, wysokiej użyteczności i nieoczywistym designie.

Polecane sklepy

allegro

Funkcjonalność ponad luksus. Starannie dokonywane wybory ponad gromadzenie obszernej kolekcji nieużytecznych przedmiotów. Dziś w przestrzeniach, w których żyjemy, szukamy przejrzystości. To swoisty minimalizm nowych czasów, w których jakość ma zdecydowanie większą wartość niż ilość. Takie są także najnowsze projekty schodów do wnętrz.

- W 2024 roku zobaczymy nieszablonowe modele oparte na minimalistycznych konstrukcjach. Schody będą miały wyrafinowane, ale proste formy. Będą przyciągać uwagę jakością, tworząc wspaniałą, architektoniczną całość w domowej przestrzeni - mówi Andrzej Zbąski, ekspert z firmy Rintal Polska.

Schody proste ażurowe oparte na konstrukcji wspornikowej podwieszanej. Stopnie metalowe wycinane laserowo malowane proszkowo na kolor biały. Balustrada dedykowana - zespolona ze stopniami. U podstawy dwa stopnie z drewna dębowego w kolorze natura.

Ekspresyjny minimalizm - stopnie w balustradzie

Jedną z innowacji na 2024 rok są schody, w których zatarto optyczną granicę pomiędzy balustradą a stopniami. Taki model oparto na specjalnej, podwieszanej wspornikowej konstrukcji. Aby uzyskać tak spektakularny efekt wizualny, stopnie jedną stroną mocuje się do ściany nośnej, a drugą - za pomocą zespolonej balustrady – podwiesza się do krawędzi stropu. Pełniące rolę ażurowej ściany stopnie, wycięte laserowo z metalu, subtelnie przechodzą w balustradę, zapewniając ponadczasowy, innowacyjny design w domowej przestrzeni.

Fot. Rintal Polska, schody Expresia
Schody proste ażurowe oparte na konstrukcji wspornikowej podwieszanej. Stopnie metalowe wycinane laserowo malowane proszkowo na kolor czarny. Balustrada dedykowana zespolona ze stopniami. U podstawy dwa stopnie z drewna dębowego w kolorze białym.

Transparentna lekkość - schody zawieszone na balustradzie

Tegoroczne trendy schodowe podkreślają to, co w dzisiejszej rzeczywistości jest dla nas najważniejsze. To celebracja chwili, zwolnienie tempa, wskazanie na jakość a nie ilość. Takim przykładem są schody, których minimalistyczny efekt wizualny zapewnia niecodziennie wykorzystana balustrada – w tym przypadku będąca elementem konstrukcyjnym schodów. Wykonana z cienkich, metalowych profili zamkniętych o przekroju 25x25mm, w połączeniu z ażurowymi stopniami i jasnymi barwami sprawia, że schody prezentują się wyjątkowo lekko i przejrzyście. Dają wręcz niecodzienne wrażenie, jakby były zawieszone w powietrzu.

Fot. Rintal Polska, schody Fly Drewno
Schody zabiegowe ażurowe oparte na konstrukcji wspornikowej podwieszanej. Balustrada Quadra będąca elementem konstrukcyjnym schodów, wykonana z metalowych profili zamkniętych o przekroju 25x25mm. Stopnie z drewna dębowego w kolorze natura.

Finezyjna prostota – schody kręcone

Proste formy, monochromatyczna kolorystyka i tradycyjne materiały. Z drugiej strony – nieszablonowe i finezyjne rozwiązania. Sofisticated simplicity rzeczywiście zaskakuje. Nic dziwnego, że zgodnie z tym trendem w 2024 roku w polskich domach ponownie pojawią się modele schodów kręconych, jednak ich oparte na metalowym słupie centralnym konstrukcje, będą posiadać niespotykaną użyteczność. Wykonane w całości z metalu, w wersji ocynkowanej, mogą być bowiem wykorzystane także jako schody zewnętrzne.

Fot. Rintal Polska, schody Trio Metal
Schody spiralne ażurowe oparte na metalowym słupie centralnym. Stopnie metalowe z blachy wycinanej laserowo malowanej na kolor czarny. Balustrada Filo Metal. W wersji ocynkowanej mogą służyć jako schody zewnętrzne.

Mikro minimalizm – schody kacze

W drodze do upraszczania domowych wnętrz, w trendach pojawiają się także mikro schody ze stopniami kaczymi. Ich cechą są specjalnie wyprofilowane, wycinane naprzemiennie stopnie o średniej szerokości od 55 do 80 cm. Takie modele dedykowane są nie tylko do małych czy trudno ustawnych wnętrz, ale także do tych, które mają przyciągać uwagę stylową, oryginalną formą. Schody kacze są bardzo strome - wysokość pomiędzy stopniami to nawet 24 cm, ale można w nich zastosować dodatkowe usprawnienia. Przykładem może być wygodny podest.

Fot. Rintal Polska, schody Tala Plus
Schody z podestem oparte na konstrukcji centralnej metalowej. Stopnie kacze z drewna dębowego malowanego na kolor ciemny orzech. Balustrada Weld Rurki.

Kreatywna inspiracja projektantów schodów do wnętrz pochodzi z zamiłowania do minimalizmu oraz wielo-funkcjonalności. Widać to w tegorocznych projektach, które urzekają wyrafinowaną prostotą oraz nieskomplikowanie innowacyjnym designem. Wydaje się, że to “less is more” jest kluczem do wystroju domu 2024, który będzie dążył do osiągnięcia równowagi między czystą prostotą a schludną elegancją.

Rintal Polska

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe