piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Tekstylia w stylu kolonialnym

Tekstylia w stylu kolonialnym

SYPIALNIA / Tekstylia / pościel / 2016-09-21 07:25:00

Styl kolonialny łączy elegancję angielskich salonów z wyraźnymi wpływami kultur orientalnych. Ta mieszanka klasyki z egzotyką znajduje uznanie szczególnie wśród miłośnikom przygód i dalekich podróży, którzy dobrze czują się we wnętrzach z charakterem. Wystrój salonów urządzonych w stylu kolonialnym bazuje na naturalnych, jasnych kolorach ścian, zdobionych, drewnianych meblach i egzotycznych elementach dekoracyjnych. 

Polecane sklepy

JYSKallegro

Dzięki dobrze dobranym dekoracjom okiennym i dodatkom tekstylnym stylistyka salonu w stylu kolonialnym może stać się jeszcze bardziej wyrazista. Do takich wnętrz najlepiej pasować będą tkaniny dekoracyjne w stonowanych barwach z postarzaną fakturą i delikatnymi wzorami. Tego rodzaju wzornictwo sprawdzi się także na meblach tapicerowanych. Żeby osiągnąć jak najlepszy efekt, warto skorzystać z możliwości, jakie oferują coraz bardziej popularne tkaniny multifunkcyjne.

Tkaniny multifunkcyjne to materiały, które dzięki odpowiednim właściwościom mogą być wykorzystywane zarówno do szycia różnych dekoracji, np. zasłon, narzut czy poduszek dekoracyjnych, jaki i tapicerowania mebli. Te tkaniny wyróżniają się także ciekawym wzornictwem, dzięki czemu znajdują zastosowanie w oryginalnych wnętrzach, urządzonych np. w stylach vintage, kolonialnym czy glamour - wyjaśnia Monika Fedor, Product Manager w Fargotex Group.

Przyjemny koloryt

Dzięki tkaninom multifunkcyjnym aranżacja wnętrza w stylu kolonialnym może zyskać zupełnie nowe oblicze. Stylowe, łagodnie wyprofilowane fotele i wygodne sofy w tapicerce z takiej tkaniny będą efektowną ozdobą salonu. Warto spróbować zestawić ze sobą dwa kolory, wybierając jeden odcień tkaniny do sofy, a inny do foteli. Jeśli aranżację wnętrza uzupełnią zasłony i poduszki dekoracyjne z tej samej kolekcji, wystrój naszego salonu zyska na atrakcyjności. Podobna struktura materiału wszystkich tekstyliów pozwoli nam osiągnąć w salonie spójną i oryginalną aranżację.

Do wnętrz w stylu kolonialnym bardzo dobrze pasować będą tkaniny multifunkcyjne Camelot, które można znaleźć w ofercie naszego Studia Cosmonova. W tej kolekcji znajdziemy cztery rodzaje tkanin o różnym wzornictwie. Do salonu w stylu kolonialnym poleciłabym przede wszystkim tkaniny Merlin i Arthur. Z dostępnych czterech wariantów kolorystycznych warto wybrać taki, który będzie nawiązywał np. do koloru ścian lub przewodniego motywu dekoracyjnego we wnętrzu - dodaje Monika Fedor.

źródło: fargotex/pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe