piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Technistone prezentuje trendy w blatach  z konglomeratu kwarcowego na rok 2022
W 2022 będziemy wybierać blaty w jasnych kolorach, Crystal Absolute White

Technistone prezentuje trendy w blatach z konglomeratu kwarcowego na rok 2022

KUCHNIA / Inne / 2021-11-08 13:51:44

Jakie blaty kuchenne będą modne w kolejnym roku? Które kolory i wzory będą cieszyły się największą popularnością? Jakich materiałów będą poszukiwać kupujący? Marka Technistone prezentuje trendy związane z blatami na rok 2022.

Polecane sklepy

allegro

TREND #1: JASNY BLAT – blat kuchenny do tej pory miał być przede wszystkim praktyczny – odporny na wodę, zadrapania czy plamy, a jeśli te się zdarzyły – powinny być na nim po prostu niewidoczne. W 2022 klienci będą szukać jasnych, dających efekt rozświetlenia i powiększenia blatów. Dlaczego? Jasne kolory powiększają wnętrza, są miłe dla oka i zawsze wyglądają świeżo – nie nudzą się szybko, nie stanowią ryzykownego wyboru i będą pasować do większości kuchni czy łazienek. Przekornie – może i zabrudzenia są na nich bardziej widoczne, ale też szybsze do zauważenia i usunięcia. Co z blatami w ciemnej kolorystyce? Wszystko zależy od gustu kupujących. W ciemnych wzorach będziemy szukać głębi i nieoczywistych połączeń – bieli i czerni (Poetic Black, Pearl Delta) wyraźnego, nietypowego wzoru np. lastryko (Taurus Terazzo Dark), czy dodatkowego błysku (Starlight Black)

TREND #2: MATERIAŁ Z DUSZĄ w trakcie pandemii nauczyliśmy się doceniać materiały, które stosujemy we własnym domu. Szukamy wysokiej jakości produktów, które są blisko natury, przygotowanych i tworzonych z pasją. Technistone w ramach kampanii Stone with soul pokazuje, że także kamień może posiadać duszę, którą w trakcie procesu tworzenia dają mu ludzie – dbając o jego końcowy wygląd i jakość, począwszy od pierwszego pomysłu, poprzez staranny dobór surowców aż po finalną obróbkę płyty.

Kadr z kampanii Stone with soul, Noble Arco

TREND #3: WZÓR NA BLACIE: NA BOGATO ALBO WCALE w kolejnym roku popularnością cieszyć się będą dwa rodzaje wzorów – gładkie, jak śnieżnobiały Crystal Absolute White, ewentualnie bardzo subtelnie, prawie niewidocznie zdobione blaty lub te, w których wzór jest mocny i bardzo wyraźny, jak na przykład Ambiente Light, Noble Arco czy Noble Areti Bianco. Blat w 2022 roku może być po prostu estetycznym tłem dla kuchni lub wyraźnym sposobem na podkreślenie swojej indywidualności.

TREND #4: WYKOŃCZENIE W POLERZE w mijającym roku klienci często wybierali pomiędzy matową, dającą skórzany efekt powierzchnią a polerowanym wykończeniem. W 2022 roku to poler ma być najczęściej wybieranym wykończeniem blatów wykonanych z konglomeratu kwarcowego ze względu na łatwość utrzymania czystości i fakt, że w przypadku tego wykończenia nie potrzeba dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych, jak na przykład impregnacji. Blaty w polerze mają jeszcze jedną zaletę – dodają wnętrzu elegancji i podkreślają jego luksusowy charakter.

TREND #5: GRUBOŚĆ BLATU STANDARDOWA LUB WIĘKSZA kolejny sezon zapowiada odejście od bardzo cienkich blatów. Największą popularnością w 2022 roku cieszyć się będą blaty o grubości 20, 30 mm lub jeszcze grubsze, przygotowywane z wielu łączonych płyt. Ważne, aby grubość blatu pozwalała na pełne wyeksponowanie wzoru.

TREND #6: POWRÓT BRĄZU do tej pory wybieraliśmy blaty utrzymane w bieli, szarości, czerni. W 2022 do najpopularniejszych kolorów dołączy brąz, a wraz z nim takie wzory jak Noble Athos Brown czy Decore Ocra. W szaro-białych wnętrzach zapragniemy zmiany i odczujemy potrzebę dodania ciepłych, brązów i beży.

TREND #7: TRADYCYJNE WZORY w blatach z konglomeratu kwarcowego częściej będziemy wybierać wzory nawiązujące do tradycyjnego kamienia niż te imitujące beton czy cement. Jeszcze bardziej docenimy naturalność wnętrz, a najbardziej pożądanymi wzorami będą te nawiązujące do kamiennych wzorców: Noble Areti Bianco, Noble Arco czy Crystal Calacatta Silva.

  

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe