piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Targi Meble Polska: Co pokazał Paged

Targi Meble Polska: Co pokazał Paged

SYPIALNIA / Meble / 2017-03-22 09:02:00

Nowe kolekcje mebli, designerskie krzesła i fotele, łączące piękno formy z przemyślaną konstrukcją oraz stoły z nowatorskimi systemami rozkładania. To tylko część tego, co zaprezentował Paged na tegorocznej edycji targów Meble Polska’17.

Polecane sklepy

allegro

Co łączy wszystkie zaprezentowane nowości? Nowoczesny design a także uwaga twórców przykładana do funkcjonalności i efektywnego zagospodarowania dostępnej przestrzeni. Stół April wyposażony w szufladę, stolik Hey z wsuwanymi pod blat pufami czy też Move  - szafka rtv o zmiennej długości -  to tylko część przykładów takiego myślenia.

Stoły i krzesła

Paged słynie z produkcji pięknych i funkcjonalnych stołów. Oprócz stołów dedykowanych poszczególnym kolekcjom, na ekspozycji zobaczyliśmy stół TUK na charakterystycznej, krzyżowej podstawie. Krzesło do niego zaprojektował Nikodem Szpunar, kreatywny projektant młodego pokolenia. Krzesło TUK a także krzesło April zastały zaprezentowane na różnych rodzajach podstaw.

Kolejną ciekawostką jest niewielki, okrągły stół Argo projektu Husarska Design Studio. Stół o średnicy 110 cm, rozkłada się zapewniając wygodne miejsce dla 6 osób. Na uwagę zasługuje Six, stół autorstwa Grzegorza Wita, który zyskał jeszcze lepszą stabilność dzięki dodatkowej parze nóg, ujawniającej się po rozłożeniu. Stół wyróżnia się blatem, który nie dzieli się przy zwiększeniu długości, lecz pozostaje jednolitą powierzchnią.   [[[zdjecie,11228,duze]]]

Brand - magia zaklęta w dębie

Po efektownym debiucie jadalni Brand swoją premierę miała sypialnia z tej samej linii. Koncept Grzegorza Wita, oprócz pięknie wyeksponowanej faktury litych elementów dębowych, wykończonych ręcznie nakładanym olejem, wyróżnia się prostą formą i neutralnym wzornictwem. Uwagę przyciąga tapicerowany zagłówek łóżka, wykończony w praktycznej i estetycznej ekoskórze.

Caroline - biały łabędź

Kolekcja Caroline autorstwa Karoliny Smelki to bardzo współczesny program, w którym powściągliwie pobrzmiewają echa minionych lat. Kolekcja jest doskonałą propozycją dla wszystkich, którzy szukają w meblach unikalnego szyku, dla miłośników subtelnej formy i elegancji. Estetyka mebli nawiązuje do stylistyki dawnego salonu. Dominantą kolekcji jest ozdobna noga wykonana z litego dębu, wykończona w kolorze dąb gazeli. Noga o wyjątkowej, falistej linii zachodzi na fronty mebli, stanowiąc jedyną w swoim rodzaju dekorację. Fronty mebli są gładkie, wykończone folią o ciepłym, satynowym połysku a uchwyty to niemal biżuteryjny akcent.  [[[zdjecie,11226,duze]]]

We Trendy!

Kolekcja Trendy przyciąga nowoczesnym dizajnem i zachwyca oryginalnością. Wysmakowane linie podziałów i gra kontrastów już w odbiorze wzrokowym dostarczają intensywnych wrażeń. Na pierwszy plan wysuwają się zaokrąglone boki oraz biały pas stanowiący podchwyt, efektownie kontrastujący z ciepłą, orzechową barwą. Ciekawą funkcją jest możliwość obrócenia brył o 180% i łączenia ich w przystające pary. Styl tej kolekcji jest eklektyczny, to synteza kilku prądów. Zauważamy nawiązania do epoki modernizmu i mebli z lat 40. i 50. Kolekcja odnajdzie się świetnie w różnego typu wnętrzach: klasycznych, w stylu vintage oraz w supernowoczesnych, w towarzystwie surowych materiałów takich jak beton czy cegła.  [[[zdjecie,11229,duze]]]

Dwa moduły Uniwers

Kolekcja mebli modułowych Uniwers sprawdzi się w każdym wnętrzu, szczególne zaś polecana jest do małych mieszkań i kawalerek. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość dowolnego łączenia brył, dzięki czemu efektywnie zagospodarujmy dostępną przestrzeń. Bryły można ustawić w pionie lub w poziomie, postawić na podłodze lub zawiesić na ścianie. Można łatwo zmieniać ich położenie czy konfigurację tworząc różnorodne aranżacje, dzięki czemu meble szybko się nie znudzą. Uniwers został zaprojektowany tak, by nie przytłaczać wnętrza, nie dominować. Prosta, nowoczesna forma i niczym niezakłócona linia charakteryzują dwa podstawowe moduły korpusów.  Do korpusów dedykowane są 2 rodzaje frontów: gładkie oraz przeszklone z eleganckimi szprosami. Dzięki temu każda bryła może przeistoczyć się w biblioteczkę, witrynę i czy szafkę RT lub pozostać otwarta, stanowiąc półkę czy regał. W ten sposób tworzymy mebel skrojony na miarę potrzeb właściciela.

Praca w domu

Oprócz propozycji do pokoju dziennego i sypialni na przestrzeni ekspozycyjnej znalazły się ciekawe rozwiązania dla home office. Wśród nich Biurko Univers, wyposażone w szuflady oraz frezowania umożliwiające zamocowanie tabletu lub smartfona podłączonego do ładowarki. System otworów umożliwia ukrycie kabli zasilających np. laptopa. Biurko posiada regulowaną wysokość blatu, dzięki czemu może służyć kilku domownikom. Biurko Omni przyciąga nowoczesnym wzornictwem i ciekawymi rozwiązanymi ułatwiającymi pracę. Dla home office dedykowane jest także krzesło Omni, zaprezentowane na różnych rodzajach podstaw.

źródło: paged/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe