piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Tak jak sobie wyśnisz: 5 kolekcji łóżek tapicerowanych od Bizzarto
Łóżko Aztec marki Bizzarto

Tak jak sobie wyśnisz: 5 kolekcji łóżek tapicerowanych od Bizzarto

SYPIALNIA / Meble / 2024-05-28 09:00:20

Osiągnięcia dalekich kultur przenikają się tu z bliskimi, codziennymi doświadczeniami oraz potrzebami wielu z nas. Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz z zespołem sięgnęli po tak odległe inspiracje, aby skomponować meble oferujące wyjątkowy komfort. Wśród wielu modeli łatwo znaleźć ten, który stylem, kształtem, a także praktycznymi udogodnieniami pozwoli spełnić sen o sypialni doskonale dopasowanej do oczekiwań.

Polecane sklepy

allegro

Skoro sypialnia to najbardziej osobiste z pomieszczeń domu, właśnie tu swoboda kreowania przestrzeni ma znaczenie szczególne. Z tą myślą Bizzarto – ekspert w dziedzinie wypoczynku – wzbogacił ofertę o 5 kolekcji łóżek tapicerowanych stworzonych przez Grynasz Studio.

Pracownia założona przez Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza to zespół projektantów specjalizujący się w projektowaniu mebli oraz produktów. Twórcy ci eksperymentują z nowymi materiałami i technologiami, jednak równie chętnie sięgają do tradycji polskiego rzemiosła. Ze znakomitym rezultatem! Efekty ich pracy były prezentowane oraz wielokrotnie nagradzane na najbardziej prestiżowych targach wzornictwa na świecie, takich jak Salone del Mobile w Mediolanie, Maison&Object w Paryżu czy Tokyo Design Week. Tym razem studio zabłysnęło znakomitymi projektami łóżek tapicerowanych, dostępnych już w Bizzarto.

Uważność dla detalu

Już na pierwszy rzut oka modele łóżek nawiązują do dziedzictwa wielu odległych ziem i kultur. Wskazują na to też nazwy: Aztec, Dune, Hiddo, Modulo i Zen. W ich wyrafinowanych formach przejawia się wielkie zróżnicowanie nowocześnie rozumianego minimalizmu – oszczędnego w środki, ale pełnego treści.

Bliższe spojrzenie pozwala dostrzec precyzyjnie zaprojektowany detal (np. formę nóżek, mocowania wezgłowia czy dekoracyjne lamówki w kontrastowych kolorach), starannie opracowany przez mistrzów rzemiosła. Meble te warto jednak nie tylko obejrzeć, ale też wypróbować, aby przekonać się, jak wiele komfortu oferują. I to nie tylko w trakcie snu! Również w czasie wieczornej lektury, porannej kawy w łóżku, a także w ciągu dnia, gdy pomagają utrzymać we wnętrzu idealny ład.

Aztec – odpoczynek na chmurce

Niepowtarzalny wykrój zagłówka w modelu Aztec to hołd dla azteckich motywów zdobniczych, choć – zwłaszcza w bieli czy błękicie – potrafi skojarzyć się także z obłokiem. Warto zauważyć, że występuje w trzech wariantach wielkości i wzoru – od skromnego po efektownie rozbudowany. Ten ostatni, najszerszy, może być wyposażony w podręczne półeczki zastępujące stoliki nocne. Podobnie jak nóżki, elementy te dostępne są w wielu wybarwieniach drewna, a wszystkie warianty zagłówka – w tkaninach do wyboru z bogatej gamy.

Dune – organiczna miękkość kształtów

Kolekcja Dune powstała z inspiracji pięknem przyrody, miękkością pagórków, falującą linią wzgórz. Łagodne łuki i zaoblenia tworzą odczucie spokoju i bezpieczeństwa. Forma łóżek nawiązuje do sof modułowych o tej samej nazwie, co pozwala zachować spójność stylistyczną strefy dziennej i nocnej. Ale nie tylko. Subtelna estetyka łóżek Dune znakomicie wpisuje się w różnorodne sypialnie, od loftowych po klasyczne. W każdym przypadku uwagę zwracają starannie zaprojektowane detale wymagające perfekcji wykonania, takie jak zwłaszcza wygięte w łuk poduszki wezgłowia. To prawdziwy popis tapicerskiego mistrzostwa. 

Hiddo – ukryte skarby

Tym, co wyróżnia łóżka Hiddo, są schowane w wezgłowiu drewniane półki. Za ich sprawą łatwo wizualnie uwolnić strefę snu od nadmiaru przedmiotów, choć wszystkie niezbędne drobiazgi pozostają w zasięgu ręki. W ten sposób minimalizm mebla łączy się z minimalizmem otoczenia. A nowoczesną formę łóżka można wyostrzyć lub złagodzić dobierając rodzaj i kolor tkaniny oraz wybarwienie drewna. Jasne odcienie dodadzą wnętrzu subtelności, ciemniejsze – powagi, z kolei mocne kontrasty (np. w zestawieniu tkaniny z lamówką czy tapicerki z nóżkami) wniosą wiele wyrazistości. Niezależnie od tych wyborów łóżka Hiddo doskonale wpisują się w koncepcję przestrzeni pełnej nowoczesnej elegancji.

Modulo – twórcza swoboda

Zainspirowane dziedzictwem światowego modernizmu łóżka Modulo oferują unikatową cechę – możliwość adaptowania mebla w zależności od potrzeb. Kluczem jest tu modułowa konstrukcja, która dopasowuje się do warunków konkretnego pomieszczenia oraz estetycznych i funkcjonalnych preferencji użytkownika. Wezgłowie komponowane z dowolnej liczby elementów może się kończyć równo z oskrzynią łóżka, sięgać poza nią albo wręcz rozciągać na całą ścianę. Dodatkowe walory funkcjonalne niosą praktyczne półeczki na lampkę, książki czy karafkę z wodą. Podobnie jak tapicerowane moduły i ich lamówki, półeczki w wybranym odcieniu drewna podkreślają też styl oraz gamę kolorystyczną sypialni.

Zen – domowe sanktuarium

Wysnute z estetyki japońskiej łóżka z kolekcji Zen powstały po to, by umożliwić wszystkim stworzenie własnej przestrzeni odosobnienia. Miejsca, gdzie można się wyłączyć z zewnętrznego świata i przenieść w sferę wypoczynku. Subtelna forma mebli charakteryzuje się wyrafinowanym minimalizmem, tchnie idealną harmonią wyrafinowanej prostoty. Łóżka te stanowią kontynuację linii sof Zen z oferty Bizzarto. Również tu projektanci z Grynasz Studio dali nabywcom do wyboru dwa rodzaje nóżek wspierających ozdobną ramę: drewniane, o geometrycznym sznycie, i metalowe, które mają w sobie coś z graficznej kreski – niczym ze słynnych japońskich drzeworytów.

Wszystkie modele łóżek mogą mieć materace o wymiarach: 140x200, 160x200, 180x200 i 200x200 cm. Opcjonalnie dostępne są także w wersji z pojemnikiem na pościel.

Więcej na: www.bizzarto.com

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe