piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Szafka pod umywalkę - jak dobrać najlepszą?

Szafka pod umywalkę - jak dobrać najlepszą?

MEBLE / Meble / 2014-07-28 10:05:00

Przemyślany projekt strefy umywalkowej to kwestia decydująca o komforcie wykonywania codziennych czynności, takich jak poranna toaleta czy sprzątanie. Równie ważne co zharmonizowanie ceramiki z armaturą, jest dopasowanie do niej odpowiedniego modelu szafki. Jak stworzyć łazienkowy duet idealny?

Polecane sklepy

allegroHauz

Wyposażenie pomieszczenia w umywalkę w zestawie z szafką to doskonałe rozwiązanie, które zwiększy estetykę wystroju wnętrza. Oprócz zabudowy elementów instalacyjnych, takich jak syfon, może także posłużyć do ukrycia zbędnych akcesoriów czy środków chemicznych. Zarówno w przypadku przestrzeni urządzanych w stylu minimalistycznym, gdzie liczba widocznych przyborów ograniczana jest do minimum, jak i miejsc o wymaganym wysokim poziomie bezpieczeństwa, np. użytkowanych przez dzieci, szafka to jedno z prostszych rozwiązań, które zwiększy funkcjonalność łazienki. Umywalki przeznaczone do montażu w zestawie dzielą się na modele dopasowane do konkretnego mebla, a także nablatowe, wpuszczane w blat oraz podblatowe. Chociaż różnią się one sposobem montażu, każdą z nich można zintegrować zarówno z szafką stojącą, jak i podwieszaną.

Złote zasady

Bez względu na model umywalki jaki wybierzemy, zakup szafki przeznaczonej do łazienkowych wnętrz powinien być podyktowany dostępnymi rozwiązaniami, które dostosują ją do wymagających warunków pomieszczenia. - Najważniejszą kwestią przesądzającą zarówno o estetyce, jak i funkcjonalności mebla jest jego odpowiednie zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem wody - tłumaczy Aneta Dziedzina, ekspert z Grupy Armatura. - Warto więc upewnić się, czy materiał, z którego wykonany jest wybrany przez nas model, nie ulegnie odkształceniom pod wpływem kontaktu z płynami oraz parą wodną. Popularnie wykorzystywanym tworzywem jest odporna na działanie wilgoci płyta MDF. Jest ona pokryta wodoodpornym lakierem poliuretanowym - dodaje ekspert. Przed zakupem warto także określić, jaką funkcję będzie pełniła szafka umywalkowa.

Jeśli ulubione kosmetyki i akcesoria wolimy mieć pod ręką, w naszej łazience sprawdzi się mebel o szerokim blacie, z otwartymi półkami. W sytuacji, gdy ma ona za zadanie pomieścić detergenty czy dodatkowe sprzęty, dobrym wyborem będzie pojemny model zamykany. Dokonując pomiaru szafki umywalkowej, warto również pamiętać o doliczeniu niewielkiej przestrzeni pomiędzy meblem a ścianą, która umożliwi przepływ powietrza oraz ułatwi sprzątanie.

Idealnie dopasowane umywalki meblowe

Umywalki meblowe charakteryzują się idealnym dopasowaniem obrysu do konkretnego modelu szafki. Ceramika tego typu jest nakładana bezpośrednio na mebel, tworząc wizualną całość. Ze względu na brak dodatkowej przestrzeni wokół umywalki, konieczne jest jednak znalezienie miejsca, w którym przechowamy przedmioty codziennego użytku. W takiej sytuacji sprawdzą się pojemne meble, wyposażone w funkcjonalne szuflady. Decydując się na zakup takiego zestawu, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór szafki dostępnej w ofercie tego samego producenta. Są one bowiem projektowane pod wymiar i właściwie wyprofilowane, co eliminuje ryzyko niedopasowania elementów. Co równie ważne, gotowe zestawy posiadają dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią w miejscu mebla z umywalką. Jeśli decydujemy się jednak na zamontowanie umywalki na własnym meblu, należy sprawdzić, czy blat jest wykonany z materiału wilgocioodpornego lub samodzielnie zabezpieczyć go lakierem na bazie poliuretanu.

Niezwykle istotne jest również dokładne wymierzenie szafki oraz skonsultowanie wyboru umywalki ze sprzedawcą w sklepie z wyposażeniem łazienkowym. Dopasuje on konkretny model do przedstawionych przez nas parametrów, uwzględniając sposób montażu.

źródło: ga/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe