piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Świetlista kreacja budynku - Schüco LightSkin

Świetlista kreacja budynku - Schüco LightSkin

WYKOŃCZENIE / Oświetlenie / 2013-08-19 13:39:00

Efektowny, wydajny energetycznie i w pełni zintegrowany z fasadą i oknami budynku - system oświetlenia budynku Schüco LightSkin pod każdym względem odpowiada na wymagania współczesnej architektury. Przyszłościowe rozwiązanie bazujące na energooszczędnej technologii LED podkreśla unikatową formę budynku, nadając jej niezwykły wygląd.

Polecane sklepy

allegro

Światło zajmuje we współczesnej architekturze wyjątkowe miejsce. Wydobywając kolory i kształty, „maluje przestrzeń” oraz pozwala na tworzenie ciekawych efektów wizualnych. Schüco we współpracy z czołowym dostawcą rozwiązań oświetleniowych, firmą Zumtobel, opracowało wysokoefektywny energetycznie i w pełni zrównoważony system iluminacji budynku Schüco LightSkin. Rozwiązanie to pozwala subtelnie zaakcentować architekturę budynku za pomocą optymalnie ukierunkowanego światła LED o odpowiednio dobranej barwie i natężeniu. Iluminacja zintegrowana pod względem estetycznym i fotometrycznym z systemami profili okiennych i fasadowych Schüco podkreśla autentyczne piękno bryły budynku, nie wywołując efektu nadmiernego oświetlenia czy olśnienia.

Skoncentrowany na zrównoważonej architekturze

Nocny krajobraz współczesnych miast emanuje sztucznym światłem, nasycającym ulice barwami o różnej temperaturze i natężeniu. Tradycyjne systemy podświetlania fasad przyczyniają się do nadmiernego oświetlenia, które uniemożliwia obserwację wieczornego nieba i wpływa negatywnie na naturalne cykle flory i fauny, a nawet organizmu ludzkiego. Powszechnie stosowane energochłonne lampy i reflektory o dużej mocy rzucają rozproszone światło na elementy architektoniczne, powodując efekt zacieniania detali i optycznej deformacji powłoki budynku. System Schüco LightSkin podsuwa projektantom niezwykle efektowne, a przy tym zrównoważone rozwiązanie iluminacji powłoki budynku. Specjalnie zaprojektowane źródła światła wysyłają odpowiednio uformowane wiązki, skoncentrowane na wybranym elemencie powłoki budynku. System jest montowany wewnątrz profilu okna lub fasady, po zewnętrznej lub wewnętrznej stronie budynku, dzięki czemu nie zakłóca jego estetyki także za dnia. Możliwa jest instalacja jednego lub dwóch punktów oświetleniowych w danym module fasadowym lub okiennym. Niczym nieskrępowane możliwości realizacji indywidualnego projektu oświetlenia daje bogaty wybór barw, od ciepłej lub zimniej bieli po szeroką gamę kolorów RGB o różnej mocy. W ten sposób powstaje „świetlista kreacja”, skrojona na miarę indywidualnej architektury budynku. Rozwiązanie Schüco LightSkin wymaga przy tym niewielkiej ilości energii w porównaniu z tradycyjnymi, halogenowymi i żarowymi źródłami światła. System złożony z 50 diod wysokiej mocy podświetlających jednopunktowo poszczególne jednostki fasadowe pobiera jedynie 140 Watów. Przy użyciu diod niskiej mocy możliwe jest zmniejszenie zużycia poboru energii nawet do poziomu 60 Watów. System Schüco LightSkin stanowi doskonałą propozycję dla budownictwa energooszczędnego i zrównoważonego, umożliwiając iluminację nie tylko całej powłoki budynku, ale też jej fragmentów, np. tylko okien wystawowych lub elementów otwieranych. Niezawodna technologia LED i szczelność w klasie IP 65 sprawiają, że system Schüco LightSkin jest długowieczny oraz bezawaryjny.

źródło: Schüco/pięknydom24.pl
 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe