piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Światowy Dzień Toalet. Co jest teraz najważniejsze dla ich użytkowników?
GEBERIT

Światowy Dzień Toalet. Co jest teraz najważniejsze dla ich użytkowników?

AKCESORIA / Armatura sanitarna / 2020-11-19 10:51:25

Łazienka jest zazwyczaj najmniejszym i równocześnie najbardziej wymagającym pomieszczeniem w całym domu. Obecnie zaczyna pełnić nie tylko rolę miejsca służącego utrzymaniu higieny. Coraz częściej przypomina dobre miejskie SPA, wspierają ją bowiem najnowocześniejsze technologie i innowacyjne rozwiązania, wpływające na poczucie codziennej wygody. Z okazji Światowego Dnia Toalet przybliżamy najnowszy raport badania Geberit, dotyczący najważniejszych potrzeb w tej strefie.

Polecane sklepy

allegro

W projektach architektów nie znajdziemy dwóch takich samych łazienek. Inaczej urządzi ją singiel, a inaczej rodzina z trójką dzieci. Jedno jest pewne, powinna być ergonomiczna, praktyczna i zarazem stylowa. Jeśli ma odpowiadać na dzisiejsze potrzeby, musi być dostosowana nie tylko do ilości czy wieku domowników. Łazienka w kawalerce będzie więc wyglądać inaczej, niż ta w domu o powierzchni 400m2. Pomimo tego, że rozbieżność jest bardzo duża, na podstawie szczegółowego badania potrzeb swoich klientów Geberit przygotował dla nas wytyczne, którymi warto kierować się przy urządzaniu tego pomieszczenia. Jak wyglądają zatem nasze potrzeby i czy aranżując jej wnętrze kierujemy się funkcjonalnością, estetyką, a może ekologią? Sprawdźmy!

Większa przestrzeń

Z badania Geberit jasno wynika, że to odpowiednio skomponowana przestrzeń i detale decydują o poczuciu kompletnego komfortu w łazience. Lustro łazienkowe z powiększającą powierzchnią, port USB w środku szafki pozwalający na szybkie podładowanie telefonu lub małego głośnika, półki na magnetycznej tablicy, czy innowacyjne oświetlenie szafek zastosowane w bardzo popularnej serii Geberit Acanto sprawiają, że korzystanie z domowej łazienki staje się naprawdę wygodne. Co, jeśli połączy się je ze sprytnymi modułowymi systemami przechowywania z tej samej kolekcji? Zyskamy przestrzeń, w której o wiele łatwiej zadbać o maksymalne wykorzystanie każdego wolnego centymetra. Nie wspominając o niezliczonych możliwościach łączenia poszczególnych modułów i stworzenia naszej własnej „łazienki na miarę”, bez pomocy stolarza czy architekta.

Mniej sprzątania, więcej czystości!

Każdy z nas chciałby chwalić się czystą i zadbaną łazienką, ale najczęściej utrzymanie jej w czystości wymaga poświęcenia wolnego czasu. Szukamy więc rozwiązań pomagających go zaoszczędzić. Okazuje się, że ta nie do końca lubiana czynność nie musi być aż tak stresująca. Wystarczy postawić na smart rozwiązania, np. odpływy liniowe Geberit CleanLine sprawiające, że ukryte do tej pory miejsca gromadzące podczas kąpieli brud oraz nieprzyjemne zapachy zostają całkowicie wyeliminowane, a wyczyszczenie stalowej rynienki czy zintegrowanego wkładu grzebieniowego polega wyłącznie na przepłukaniu wodą. To wszystko odbywa się w dodatku bez udziału wpływających negatywnie na środowisko detergentów!

Design w parze z funkcjonalnością

Okazuje się, że większość z nas zwraca w łazience dużą uwagę na połączenie estetyki wyposażenia z ułatwiającymi życie funkcjami. Wszystkie elementy naszej łazienkowej układanki powinny tworzyć spójną całość i być maksymalnie wygodne, przy okazji oszczędzając nasz czas na utrzymanie toalety w czystości. Przykładem tego typu rozwiązania jest podwieszana toaleta Geberit ONE. Zastosowane tu nowoczesne wzornictwo idzie w parze z zaawansowaną technologią i możliwością regulacji wysokości miski bez konieczności kucia ścian i otwierania konstrukcji podtynkowej.

Aby wszystko naprawdę do siebie pasowało

Co robimy, by uniknąć błędów i cieszyć się udaną aranżacją pomieszczenia kąpielowego? Przede wszystkim – coraz częściej decydujemy się na sprzęty z jednej serii, aby dobrze razem wyglądały. Wyposażenie jest wtedy spójne stylistycznie w najdrobniejszych detalach, zaczynając od kształtu, przez proporcje, na kolorze ceramiki kończąc. Wprowadza to ład i harmonię do całego projektu, a ponadto ułatwia wybór - wystarczy wybrać np. konkretną kolekcję Geberit opartą o systemy modułowe, by stworzyć sobie pełną swobodę w zakresie projektowania!

Przede wszystkim komfort!

Jest zrozumiały powód, dlaczego udając się do łazienki zamykamy za sobą drzwi. Nazywa się najzwyczajniej w świecie prywatność. Dotyka kwestii intymności i potrzebnego nam wszystkim komfortu podczas załatwiania swoich potrzeb. Doceniony przez uczestników badania i architektów moduł Geberit DuoFresh wyciąga powietrze bezpośrednio z miski ustępowej tą samą rurą, przez którą woda spływa do środka WC. Zapobiega rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów de facto już u źródła, sprawiając, że stosowanie odświeżaczy staje się zbędne. Dzięki czujnikowi zbliżeniowemu odciąg zapachu włącza się każdorazowo automatycznie, gdy tylko ktoś usiądzie na miskę ustępową. DuoFresh jest zatem doskonałym rozwiązaniem do zastosowania także w toalecie dla gości i wszystkich miejscach, gdzie zależy nam na dyskrecji, komforcie i wizerunku.

Użyteczność i czystość na lata

W obecnych czasach szukamy do naszych łazienek wyposażenia o sprawdzonej jakości, które będzie bezawaryjnie służyło przez wiele lat. Miska ustępowa Geberit z technologią TurboFlush optymalizuje przepływ strumienia wody dzięki konstrukcji bezkołnierzowej. Znacznie szybciej i dokładniej spłukuje wodę i groźne dla zdrowia drobnoustroje. Konstrukcja miski wpływa na pobranie mniejszej ilości wody do spłukiwania. Pamiętajmy o tego rodzaju rozwiązaniach planując remont tego pomieszczenia.

Przyzwyczajeni do europejskich standardów higienicznych, na co dzień nie zastanawiamy się, że prawie 3 mld ludzi wciąż nie ma dostępu do toalet. Dlatego przypadający 19 listopada Światowy Dzień Toalet powinien nam przypominać o zwracaniu uwagi na higienę i ciągłym podwyższaniu standardów ekologii we własnym domu.

Więcej informacji na www.geberit.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe