piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Stylowe oświetlenie do małej sypialni – co wybrać?

Stylowe oświetlenie do małej sypialni – co wybrać?

WYKOŃCZENIE / Oświetlenie / 2022-04-25 12:58:21

Nawet mała sypialnia może być wygodna i przytulna. Trzeba jednak zaplanować ją z dbałością o najmniejsze nawet detale, by nie straciła na funkcjonalności, a przy tym wyróżniała się ciekawą aranżacją.

Kluczową rolę w tworzeniu tego najbardziej prywatnego ze wszystkich domowych pomieszczeń odgrywa oczywiście oświetlenie. Jakie lampy wybrać, by zawsze dobrze czuć się w swojej niewielkiej sypialni? Kilka wskazówek przekażemy poniżej.

Mała sypialnia – podstawowe typy oświetlenia

Bez względu na to, czy dysponuje się małą, czy dużą sypialnią, powinny się w niej znaleźć trzy typy oświetlenia, gwarantujące wygodne i przyjemne korzystanie z całego wnętrza.

Podstawą są oczywiście praktyczne lampy główne, najczęściej montowane na sufitach. To one zapewniają światło do przemieszczania się. W pobliżu łóżka powinny się znaleźć lampki nocne, dzięki którym da się zatonąć w przyjemnej lekturze przed snem. Gdzie jeszcze może się przydać oświetlenie zadaniowe? Odpowiednie oprawy stojące, jak te od Lampy.it, powinny trafić na toaletkę, by zawsze dało się stworzyć perfekcyjny makijaż lub dobrać elementy stroju.

Nie zapominajmy też o tym, że lampy potrafią pełnić w sypialni zadania dekoracyjne. Ozdobą potrafi być sama oprawa (lampa sufitowa, kinkiet), a także emitowane przez nią światło (listwy LED na meblach lub między elementami parkietu). To dzięki nim we wnętrzu tworzy się przytulny nastrój, sprzyjający odpoczynkowi.

Odpowiednio dobrane lampy a optyczne powiększenie sypialni

Jeśli dobrze przemyśli się aranżację i zastosuje odpowiednie wyposażenie, przy pomocy lampy da się optycznie powiększyć niewielką sypialnię.

Jak to zrobić? Przede wszystkim warto zdecydować się na niewielkie i minimalistyczne oprawy, bez rozbudowanych elementów dekoracyjnych i ornamentów. Świetnie sprawdzają się proste i gładkie modele, utrzymane w jasnych kolorach. Warto dodatkowo wybrać produkty zrobione z połyskujących materiałów, odbijających światło i sprawiających, że sypialnia wydaje się większa i jaśniejsza niż w rzeczywistości.

Jak zbudować przytulny nastrój w sypialni przy pomocy oświetlenia?

Wszystkie lampy w sypialni powinny tworzyć spójny wizualnie i funkcjonalnie system, zapewniający komfort użytkownikom w każdej sytuacji. Wiele wskazówek na temat optymalizacji przestrzeni oraz tworzenia modnych aranżacji można znaleźć również na stronie: pt-wnetrza.pl.

Co wybrać? Należy stawiać na modele dające delikatne, rozproszone światło, które sprzyja regeneracji sił i pozwala się zrelaksować. Stosuje się zatem tekstylne abażury lub osłony z mlecznobiałego szkła, co daje optymalne rezultaty.

O czym jeszcze pamiętać? W sypialni muszą się znaleźć żarówki, emitujące światło ciepło białe, które wspiera odpoczynek i pomaga się wyciszyć przed snem.

Efektowne oświetlenie małej sypialni

Mała sypialnia potrafi być przytulna i praktyczna zarazem, jeśli tylko wprowadzi się do niej wyposażenie szyte na miarę możliwości i potrzeb. Wielką rolę odgrywa w tej przestrzeni oświetlenie, które nie tylko zapewnia funkcjonalność, ale też może stać się podstawową dekoracją – nawet niewielkie oprawy potrafią naprawdę dawać spektakularne rezultaty estetyczne.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe