Strefa dobrego samopoczucia
Tak jak codzienny strój oraz wystrój wnętrza domu, tak samo jego otoczenie pozwala nam wyrazić samego siebie oraz funkcjonować w harmonii z naszą osobowością. Wszystko ma tutaj znaczenie - dobór barw i form, odpowiednich dodatków...
Minimalistyczny styl, który obecny jest na stronach dyktujących trendy kolorowych magazynów zachwyca swym surowym pięknem. Jednak to, co najmodniejsze, nie zawsze jest najbardziej odpowiednim rozwiązaniem w praktyce. Dom i ogród to prywatna strefa dobrego samopoczucia każdego z nas, dlatego miękkie kształty i harmonijne łuki prawdopodobnie sprawdzą się tutaj znacznie lepiej.
- W harmonii z naturą
Wykorzystane przy aranżacji różne odcienie kostki brukowej tworzą niepowtarzalny wzór podkreślający zarówno detale architektoniczne budynku, jak i uwypuklającą urodę i przemyślany układ otaczającej patio roślinności. Dominujący ciemnoszary i uzupełniający go jaśniejszy odcień bruku nawiązują do kolorystyki elewacji domu oraz ładnie komponują się z zielenią drzew. Surowe betonowe gazony podtrzymują w ryzach rozbuchaną krzykliwość kolorów kwitnących kwiatów. Wszystko pozostaje w idealnej równowadze.
- Ogrodowy salon
Półokrągły wybrukowany taras tworzy swego rodzaju niezależne centrum ogrodu.
Zastosowanie dwóch odcieni z tej samej palety kolorystycznej kostek delikatnie, acz stanowczo zaznacza granicę między roślinnością a strefą aktywności domowników. W niewymuszony sposób, utwardzony fragment ogrodu staje się rozrywkowym ośrodkiem posesji - letnim salonem. Na powierzchni, pokrytej tą samą co alejki w ogrodzie kostką, znajdzie się miejsce na duży stół i krzesła oraz grill. Podniesiony względem ogrodu taras tworzy też znakomite miejsce do obserwacji bawiących się nieco dalej dzieci.
- Zakręcone ścieżki
Ścieżki ogrodowe wytyczają szlaki komunikacyjne, którymi domownicy będą poruszali się przez wiele lat. Warto więc dokładnie przemyśleć ich przebieg i kształt. Drobne kostki brukowe Kreta, w klasycznym kształcie trapezu, umożliwiają uformowanie nawet bardzo skomplikowanych układów. Bez obaw jednak, kręte ogrodowe alejki doprowadzą nas zawsze tam gdzie trzeba, do tego najbardziej atrakcyjnym szlakiem. Programowa nieregularność ścieżek, złagodzona miękkimi zaokrągleniami podkreśla zalety architektoniczne domu i tworzy klimatyczne zakamarki. Fantazyjne łuki, zakręty i okręgi, dobrane kolorystycznie do elewacji budynku, dachówki lub innego dominującego elementu w otoczeniu, będą zdobić ogród nawet podczas zimy, kiedy nie możemy liczyć na wizerunkowe wsparcie ze strony przyrody.
źródło: buszrem/pięknydom24.pl