fot. TECE
Stelaże podtynkowe na łazienkowe wyzwania
Urządzenie łazienki to dla właścicieli często sprawdzian z kreatywności, wytrwałości i wiedzy projektowej. Są niewielkie, nieustawne, ze skosami lub wnękami. Istnieją jednak sposoby i rozwiązania na aranżację newralgicznych przestrzeni. Do nich zaliczyć możemy stelaże podtynkowe, dzięki którym nawet najbardziej problematyczne łazienki zyskują na funkcjonalności i wizualnej harmonii.
Podążając za trendami
Przeglądając najnowsze kierunki w aranżacji łazienek uwagę przyciąga szczególny trend. Polega on na tworzeniu ciągu zabudowy i montażu umywalki oraz modułu WC na jednym poziomie. Dzięki takiemu zabiegowi elementy wyposażenia, tj. umywalka i przycisk spłukujący, znajdują się na tej samej wysokości, przestają funkcjonować w oddzielnych strefach, a sama aranżacja staje się uporządkowana i spójna. Taka sytuacja montażowa wymaga zastosowania dedykowanych rozwiązań, bowiem tradycyjny moduł WC często okazuje się za wysoki. Odpowiedzią jest niski stelaż, np. o wysokości wynoszącej zaledwie 750 mm. Taki moduł sprawdzi się w łazience o niestandardowym układzie czy wymiarach – także w niewielkiej, na poddaszu pod skosami lub oknem. Dzięki niemu bez problemu zintegrujemy na jednym poziomie przycisk i nablatową umywalkę, a całość aranżacji zyska na harmonii oraz funkcjonalności – mówi Aleksandra Drozdalska, ekspert marki TECE.
Nowe spojrzenie na wnękę
Wraz z rozwojem oferty rozwiązań sanitarnych wnęki przestały być postrzegane jako przestrzeń niemożliwa do aranżacji. Stały się tym samym atrakcyjnym i pożądanym elementem architektonicznym. Urozmaicają wnętrze i nadają mu nowy, funkcjonalny wymiar. Taką przestrzeń możemy zaaranżować na wiele sposobów. Jednym z popularniejszych pomysłów jest stworzenie w niej strefy prysznicowej, a nawet WC. Na rynku istnieje wiele modeli modułów i rozwiązań, które sprawdzą się w sytuacji, gdy nie mamy możliwości zamontowania go w tylnej ściance wnęki lub gdy ta posiada nietypowe wymiary. Dzięki mocowaniu stelaża z regulowanym ramieniem możemy zrealizować nawet najbardziej oryginalne pomysły projektowe oraz zapewnić bezpieczeństwo i stabilność konstrukcji. Montaż stelaża do WC we wnęce to sprawdzony sposób na ukrycie i oddzielenie tej strefy od reszty pomieszczenia. Dzięki niemu łazienka zyskuje na funkcjonalności, a użytkownicy mogą poczuć się komfortowo – wyjaśnia ekspert marki TECE.
Funkcjonalne kąty
Jednym z wyzwań podczas aranżacji łazienki – szczególnie o niewielkim metrażu – jest takie urządzenie przestrzeni, aby centralna część pomieszczenia była jak najbardziej dostępna i niezagospodarowana. W tym przypadku odpowiedzią są rozwiązania narożne.
W kątach łazienki możemy bez problemu umieścić meble i szafki, wannę, a nawet miskę WC. W tej sytuacji sprawdzi się stelaż podtynkowy ze specjalnym mocowaniem narożnikowym. Dzięki niemu z powodzeniem zoptymalizujemy przestrzeń i zyskamy więcej miejsca w centralnej części – podpowiada Aleksandra Drozdalska.
Okazuje się, że urządzenie małej lub nietypowej łazienki nie musi być wyzwaniem. Niezbędne jest jednak indywidualne podejście i zastosowanie rozwiązań dedykowanych niestandardowym sytuacjom montażowym.
źródło: pieknydom24.pl