piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Sprawdzone pomysły na prezenty biznesowe!

Sprawdzone pomysły na prezenty biznesowe!

JADALNIA / Zastawy stołowe / 2022-05-20 12:35:12

Wybór prezentu biznesowego nie jest prostym zadaniem. Podarunek nie może być zbyt osobisty, ale też nie powinien wykraczać poza ramy dobrego smaku. Niezbyt drogi, ale też nie tani, praktyczny, ale z walorami dekoracyjnymi. Klasyczny, ale na swój sposób oryginalny. Podpowiadamy, jak wybrać idealny prezent biznesowy!

Komu wręcza się prezenty biznesowe?

Prezent biznesowy to bardzo szerokie pojęcie. Ich adresatami mogą być:

 • pracownicy i współpracownicy,
 • kontrahenci,
 • klienci.

Każda z tych grup ma swoją odrębną specyfikę i tak naprawdę niewiele jest prezentów, które są na tyle uniwersalne, by nadawały się dla wszystkich. Kontrahentowi wypada dać drogi alkohol, pracownikowi niekoniecznie. Klient ucieszy się ze spersonalizowanego pendrive’a, plecaka, ręcznika, itp. Z kolei pracownik chętniej przyjmie kartę podarunkową niż kolejną rzecz z firmowym logo. Zanim więc wybierzemy biznesowy prezent, zastanówmy się, komu chcemy go wręczyć?

Popularne prezenty biznesowe

Lista typowych prezentów biznesowych jest bardzo długa. Bez trudu jednak można wyłowić z niej te, które są wręczane najczęściej:

 • ręcznie malowane bombki (prezent sezonowy) lub kubki,
 • torby lub plecaki z firmowym logo,
 • parasole,
 • pendrive’y,
 • ekskluzywne słodycze lub alkohol,
 • karta podarunkowa, np. na konkretne marki produktów,
 • wysokiej jakości kawa lub herbata,
 • brelok do kluczy.

Wszystkie te prezenty jak najbardziej sprawdzą się w kontaktach biznesowych różnego szczebla. Czasem jednak warto poszukać czegoś oryginalniejszego!

Porcelana – niebanalny pomysł na prezent biznesowy

Praktyczna, dekoracyjna, klasyczna, mało osobista i ponadczasowa. Porcelana to idealny pomysł na biznesowy prezent. Nadaje się dla wszystkich grup odbiorców: klientów, pracowników, kontrahentów. Na produkty, której marki warto zwrócić uwagę? 

Przede wszystkim na Ćmielów, bo ta marka najlepiej oddaje wyobrażenie o porcelanie. A oprócz tego, towarzyszy nam już od ponad 230 lat! Ta porcelana jest wizualnie subtelna i delikatna, wyglądem i kształtem nawiązuje do mody z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Idealna do wnętrz retro, ale też klasycznych, glamour, angielskich, czy francuskich. Sprawdzi się także we wnętrzach rustykalnych!

             fot. materiały prasowe Ćmielów, od lewej: kolekcja Margaret Złota Linia, 

Z kolei chodzieska Kamelia Złota Linia to propozycja od marki Chodzież, która to obchodzi w tym roku jubileusz 170 lat istnienia! Tę porcelanę możemy kojarzyć z przywiązaniem do tradycji. Największą popularnością cieszą się między innymi serwisy białe, z niewielkim dodatkiem dekoracyjnym lub też te, w pełni dekorowane, na przykład motywem kwiatowym. Prostota to jej duży atut, wpisze się w aranżację każdego wnętrza.

               

                                             fot. materiały prasowe Chodzież, kolekcja Kamelia Złota Linia

Stone Age Baltic od marki Lubiana to kolekcja ceniona za oryginalny design, śmiałe kolory i nieregularne kształty. Zestaw inspirowany jest Morzem Bałtyckim oraz sąsiadującym z nim regionem. Wzór przywodzi na myśl morskie fale, które nabierają różnych odcieni w zależności od wody, pogody czy intensywności słońca. Serwis świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach!

          

                                           fot. materiały prasowe Lubiana, kolekcja Stone Age Baltic

Nieco nowocześniejszą odsłonę prezentują kolekcje od Ćmielów Design Studio. Innowacyjne podejście do wzornictwa zaowocowało powstaniem zupełnie nowej porcelanowej jakości. Obok odważnych wzorów i kolorów pojawiła się całkowita nowość – porcelana bez połysku, łącząca cechy użytkowe z niebywałym pięknem tego szlachetnego materiału. Wszystkie wymienione kolekcje można obejrzeć i kupić w sklepie porcelana.pl.

                

                                             fot. materiały prasowe Ćmielów Design Studio, kolekcja Pogięta

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe