piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Sopro DSF 523 – numer jeden w uszczelnieniach zespolonych

Sopro DSF 523 – numer jeden w uszczelnieniach zespolonych

WYKOŃCZENIE / Chemia budowlana / 2020-12-01 13:01:36

Uszczelnienia zespolone to bezdyskusyjnie najbardziej nowoczesna i skuteczna metoda hydroizolacji. Stosuje się ją w przypadku pomieszczeń i konstrukcji narażonych na znaczne obciążenie wodą i wilgocią. Jako jedyna gwarantuje wszechstronne i skuteczne zabezpieczenie ścian piwnic i fundamentów, balkonów, tarasów, pomieszczeń sanitarnych, basenów oraz zbiorników na wodę. Jak szybko i sprawnie wykonać izolację przeciwwodną? Najlepiej wykorzystując zaprawę uszczelniającą Sopro DSF 523 w nowej odsłonie, o jeszcze lepszej elastyczności i łatwiejszej aplikacji.

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinLeroy MerlinCastoramaBrico DepotIKEA

Idealna do prac na zewnątrz budynku

Sopro DSF 523 to jednoskładnikowa cementowa zaprawa uszczelniająca, przystosowana do prac hydroizolacyjnych  – również na zewnątrz budynków. Nanosi się ją powierzchniowo na tę warstwę podłoża, która docelowo ma znaleźć się tuż pod przyklejonymi płytkami, czyli najbliżej miejsca, w którym może dojść do potencjalnych przecieków. Co więcej, można ją rozprowadzać nawet na wilgotnym podłożu – powłoka uszczelniająca chroni podłoże przed oddziaływaniem wody, jednocześnie umożliwiając odparowanie wilgoci.

Wysoka elastyczność

Zaprawa Sopro DSF 523 produkowana jest na bazie specjalnych spoiw cementowych, modyfikowanych najwyższej jakości polimerami. Dzięki wysokiej elastyczności doskonale kompensuje naprężenia, a w przypadku jakichkolwiek odkształceń spowodowanych temperaturą – powłoka nie pęka, w dalszym ciągu zapewniając wodoszczelność na najwyższym poziomie.
Co więcej, Sopro DSF 523 wykazuje również bardzo dobrą przyczepność oraz zdolność mostkowania rys i pęknięć w podłożu.

Łatwa i szybka aplikacja

Jedno- i dwuskładnikowe zaprawy elastyczne Sopro są wyjątkowo łatwe w nanoszeniu. Tworzą elastyczną, wodoszczelną powłokę, na której można, po wyschnięciu, przyklejać okładziny ceramiczne i z kamienia. Ich aplikację można wykonać poprzez nakładanie wałkiem, pędzlem lub szpachlą, jak również metodą natryskową. Zaprawa Sopro DSF 523 charakteryzuje się również bardzo długim czasem użycia, który wynosi 2 godziny. Wymagana grubość hydroizolacji wykonanej przy jej użyciu to tylko 2 mm. W przypadku Sopro DSF 523– czas schnięcia wynosi około 4 godziny na warstwę. Możliwość chodzenia następuje już po około 5-6 godzinach, co pozwala kontynuować prace wykończeniowe bez długich przestojów i opóźnień.

Zaprawa Sopro DSF 523 posiada również dłuższy termin przydatności (aż 24 miesiące w przypadku opakowania 20 kg).

Bezpieczeństwo stosowania – EMICODE C1 plus

Elastyczna zaprawa uszczelniająca Sopro DSF 523 posiada tak zwaną zieloną kartę. To produkt o niskiej zawartości chromianów, posiadający certyfikat EMICODE EC 1 plus potwierdzający bardzo niską emisję LZO. Oznacza to, że produkt spełnia najwyższe wymagania pod względem bezpieczeństwa dla zdrowia i środowiska.

Odkryj pozostałe produkty uszczelniające Sopro

Sopro DSF 523 to tylko jeden z wysokiej jakości produktów wchodzących w skład dużej rodziny zapraw uszczelniających Sopro. Producent posiada w swojej ofercie dwa rodzaje hydroizolacji (uszczelnienia zespolone w postaci płynnej i uszczelnienia wstęgowe), wyróżniające się wysoką jakością i wszechstronnym zastosowaniem. Obydwa systemy zawierają wysokiej jakości produkty, po które od lat chętnie sięgają fachowcy podczas najtrudniejszych wyzwań hydroizolacyjnych. Wszystkie produkty wraz z opisem, parametrami i dokumentacją techniczną dostępne są na stronie: www.soprouszczelnienia.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe