piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Sentymentalne podróże z marką Glamora

Sentymentalne podróże z marką Glamora

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2023-03-14 13:23:12

Chcesz coś zmienić, odświeżyć aranżację, wprowadzić nowy element wystroju? Nie musisz od razu robić wielkiej rewolucji w domu! Czasem wystarczy niewielka rzecz by całość zyskała zupełnie nowe oblicze. Świetnym pomysłem jest metamorfoza ściany. Możesz pomalować ją na piękny kolor, zrobić lamperię, ozdobić sztukaterią lub modnymi grafikami.

Polecane sklepy

allegro

Te wielkoformatowe, z kolekcji Creative, nie tylko odmienią twoje wnętrze nie do poznania, ale przeniosą cię w sentymentalną podróż po starożytnych miasteczkach, pięknych ogrodach, świecie sztuki… Włoska marka Glamora właśnie poszerzyła linię o nową serię Chapter XIII. Grafiki wyglądają jak fotografie ze starego albumu, które czas przykryj szlachetną warstwą patyny. Zobacz jak pięknie będą prezentować się na twojej ścianie.

Mocne kolory i wyraziste wzory na jakiś czas odchodzą w zapomnienie. Zastępują je stonowane odcienie inspirowane naturą i delikatne, subtelne desenie. Dom staje się oazą, w której szukamy wytchnienia i spokoju uciekając od problemów jakie serwują nam niepewne czasy. Takie dyskretne otoczenie, pozwala się wyciszyć, lepiej zebrać myśli, komfortowo odpocząć.

Taka też jest najnowsza kolekcja Chapter XIII, która dostępna jest w Dekorian Home. Nie znajdziesz tu nachalnych kontrastów ani krzykliwych barw. Każda seria, począwszy od architektonicznych widoków, przez tonące w roślinności ogrody, po inspirowane sztuką abstrakcje, emanuje ciszą i spokojem. Dopasujesz je do wnętrza w każdym stylu. W klasycznie urządzonym salonie możesz wypełnić nimi ramy sztukaterii – zastąpią najpiękniejszy obraz. W nowoczesnym stworzą tło dla odważniejszej aranżacji. Grafiki Glamora to nie są zwykłe tapety. Dostępne są w dwóch wykończeniach: Glam Decor – drukowane na najwyższej jakości powłokach winylowych, które przypominają fakturą elegancką, luksusową tkaninę (łatwą do utrzymania w czystości bo odporną na zabrudzenia, a w razie czego w pełni zmywalną) oraz Glam Trace – na podłożu z włókien naturalnych, które strukturą przypomina papier czerpany.

Kolekcja Creative Glamora co roku wzbogaca się o nowy rozdział nietuzinkowych propozycji utrzymanych w najnowszych trendach. Nic dziwnego – zmieniającym się w świecie wnętrz modom uważnie przyglądają się najlepsi trendsetterzy i projektanci, wyławiając to co najlepsze.

I tak w liczącym ponad kilkaset wzorów portfolio włoskiej marki znajdziemy propozycje od słynnego Karima Rashida, Alessandro Pautasso czy Alexa Omista. Każda kolekcja podzielona jest na tematyczne serie. W najnowszej Chapter XIII znajdziemy odwołania do artystycznych podróży czyli słynnych w XVII i XVIII wieku Grand Tour (seria „Na szlaku Wielkiej Wyprawy”) – idylliczne widoki, antyczne budowle i rzeźby przywołują klimat starożytnych miast. Są też spacery po kipiących roślinnością najsłynniejszych parkach, ogrodach i oranżeriach (seria „Ogrody świata”) oraz swobodne nawiązania do form zaczerpniętych ze sztuki współczesnej (seria „Design spotyka się z rytmem”). Odsłona „Poza formą” z kolei to swobodne interpretacje monochromatycznych odcieni i surowej faktury betonu – nawiązujące do popularnego w architekturze lat 50. nurtu brutalizmu. Nieco bardziej „romantyczna” jest seria „ Odkrywanie zaczarowanych królestw” – delikatne kompozycje z roślin, nimfy tańczące wśród kwiatów przywołują archaiczny, nieco baśniowy świat zawieszony między mitem a legendą.

A więc? Gotów na podróż sięgająca poza granice czasu? Zobacz jak pięknie zachodzi słońce w zamglonej zatoczce w Calais… Przejdź się aleją wysadzaną cyprysami w dawnym Konstantynopolu… Zatrzymaj się w cieniu marmurowych łuków i korynckich kolumn dawnego Rzymu. Ze starożytnych miasteczek przenieś się do londyńskich ogrodów Kew Gardens. Tu, w szklarniach, które pamiętają jeszcze czasy królowej Wiktorii, znajduje się największa kolekcja roślin na świecie. Tych egzotycznych i bardziej zwyczajnych, pospolitych – nie bacząc na mezalianse przeplatają się tworząc piękny gąszcz zieleni. Z Londynu udaj się do cieplejszej Barcelony, żeby podziwiać w Parku Guel śródziemnomorską roślinność i bajeczne budowle Gaudiego. Takich miejsc na mapie Glamory jest znacznie więcej. Projektanci kolekcji Chapter XIII uwiecznili na wielkoformatowych grafikach włoską Veronę, Taorminę, Pompeje, Neapol, są też greckie Ateny i górzysta Mistra. Każda grafika dostępna jest w dwóch tonacjach… cieplejszej i chłodniejszej – bez problemu dobierzesz je do kolorystyki i stylu wnętrza.

Wielkoformatowe grafiki z kolekcji Chapter XIII do kupienia w sieci salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe