piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Sen nocą letnią, czyli jak urządzić komfortową sypialnię?

Sen nocą letnią, czyli jak urządzić komfortową sypialnię?

SYPIALNIA / Tekstylia / pościel / 2017-07-26 12:09:00

Wysoka temperatura w ciągu dnia, która nagrzewa pomieszczenie, chłodniejsze noce i słońce zaglądające przez okna o samym świcie sprawiają, że o komfortowy sen latem bywa trudno. Pomóc możemy sobie odpowiednimi dodatkami - dobrze dobraną pościelą, właściwą aranżacją okna i roślinami. 

Polecane sklepy

JYSKallegro

Przy otwartym oknie za zimno, przy zamknięty za ciepło, przewracanie się z boku na bok, odkrywanie, zakrywanie, wrażenie, że pościel parzy - kto choć raz tak nie miał w letnią noc? Idealna temperatura w pomieszczeniu, w którym chcemy zasnąć powinna wynosić ok. 18-20°C. Latem, szczególnie w czasie największych upałów, jej uzyskanie jest prawie niemożliwe. Z pogodą trudno walczyć - trzeba się tylko odpowiednio przygotować.

Ochrona przed słońcem

Wietrzenie sypialni latem przynosi efekty dopiero wieczorem, najlepiej godzinę przed snem. W ciągu dnia dobrze, aby była ona jak najlepiej osłoniona od słońca. -  Możemy w tym celu użyć rolety typu „dzień noc”, którą latem, zwłaszcza podczas upałów, będziemy ustawiali w trybie nocnym także w ciągu dnia, aby jak najskuteczniej odciąć dopływ promieni słonecznych. Z kolei dla tych, którzy wolą firany, polecamy mieć przygotowany zestaw letni - czyli firanę, która będzie przepuszczała powietrze i zasłonę, dzięki której, osłonimy się przed jaskrawym słońcem - także tym o świcie. Pamiętajmy też o odpowiednim doborze kolorów - unikajmy zwłaszcza bardzo ciemnych tkanin - mówi Joanna Dziedzic-Czulak, ekspert marki Eurofirany.

Przykryj się dla ochłody

Dla naszego komfortu nie bez znaczenia jest także to, czym się okrywamy do snu. Oczywiście w pierwszej kolejności grubą kołdrę zamieniamy na lżejszą lub koc, ale ważny jest także materiał, z którego wykonana jest pościel. - Dobrym wyborem są przede wszystkim naturalne tkaniny, czyli komplety z 100% bawełny, dzięki którym skóra może oddychać, a my nie mamy uczucia „gorąca”. W czasie upałów idealne będą także komplety z satyny bawełnianej. Oprócz zalet bawełny mają dodatkowy atut - dają przyjemne uczucie chłodu. Oba materiały dostępne są w różnorodnej kolorystyce i dobrej cenie - mówi ekspert marki Eurofirany.  [[[zdjecie,12127,duze]]]

Naturalny filtr powietrza

Aby poprawić jakość naszego snu latem, warto zadbać o jak najlepsze powietrze w sypialni. Naturalnym sposobem na nawilżenie i delikatne schłodzenie pomieszczenia są zielone kwiaty w doniczkach. Wybierzmy zwłaszcza te o odwróconej fotosyntezie, które nocą zamiast zabierać tlen, będą go wytwarzać -  np. storczyki, aloes czy kaktusy bożonarodzeniowe.

źrodło: eurofirany/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe