piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Schody w polskich wnętrzach – sprawdź trendy na 2022 rok
Rintal Polska

Schody w polskich wnętrzach – sprawdź trendy na 2022 rok

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2022-02-02 11:53:05

Tegoroczne trendy wnętrzarskie zachwycają nieszablonowym podejściem do najbardziej lubianych i znanych stylów. Na salonach pojawia się odświeżone wydanie aranżacji japandii, minimalizm zyskuje industrialny charakter, a klasyka nabiera bardziej wyrafinowanego charakteru. Jak w tym wszystkim prezentują się schody? Zobacz galerię zdjęć i daj się zainspirować.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

W tym roku jeszcze bardziej niż wcześniej liczy się zrównoważone podejście do kwestii aranżacyjnych. Najbardziej trendy jest to, co trwałe i ponadczasowe, a nie to, co jest wykładnią chwilowej mody.

– Tegoroczne projekty modeli schodów to połączenie nowatorskich form konstrukcyjnych z nowoczesnym designem. To rozwiązania, które wraz z upływem lat nie pozostaną w tyle, ale wręcz przeciwnie, będą dopasowywały się do wciąż ewoluujących trendów aranżacyjnych – mówi Andrzej Zbąski, ekspert z Rintal Polska.

Po pierwsze – schody w stylu japandii

Współczesne wnętrza są pełne komfortowych i funkcjonalnych rozwiązań. Nawet nieszablonowe rozwiązania cechuje nie tylko design, ale i wygoda. Świetnym przykładem jest japandii, który w 2022 roku zyskuje jeszcze większy kunszt.

Fot. Rintal Polska
Schody Otto Spiral oparte na konstrukcji drewnianej, z dębowymi stopniami i szklaną balustradą

We wnętrzu japandii sprawdzą się schody wykonane z naturalnego drewna dębowego. Ich dopełnieniem może być nowoczesna, szklana balustrada, oplatająca schody niczym wstęga. To z jednej strony skandynawska neutralność wyrażona ograniczoną paletą barw, a z drugiej wyrazista forma charakterystyczna dla orientalnej Japonii.

Po drugie – schody w stylu minimalistycznym

Zrównoważone podejście do aranżacji wnętrz wpływa także na popularyzację stylu minimalistycznego. W tym roku zyskuje on jednak wyraźne, industrialne akcepty wyrażone surowym materiałem, monokolorystyką oraz prostą, geometryczną formą.

Fot. Rintal Polska
Schody Monolama ze stopniami i podstopniami z mozaiki bukowej w kolorze bielonym oraz balustradą Weld bez wypełnienia

W schodach utrzymanych w minimalistycznej aranżacji liczy się nieskomplikowane podejście do efektu wizualnego. Każdy detal jest tu misternie zaprojektowany tak, aby spotęgować wrażenie lekkości konstrukcji. Oszczędna w formie, metalowa balustrada utrzymana w odcieniach szarości, połączona z bielonymi, drewnianymi stopniami to świetne rozwiązanie do tego typu wnętrza.

Po trzecie – schody w stylu modern classic

Modern classic to kolejny trend, który w 2022 roku przeżywa swój renesans. Ten gustowny mariaż tradycji z nutą nowoczesności, idealnie pasuje do współczesnych, klasycznych wnętrz.

Fot. Rintal Polska
Schody Bitra z dębowymi stopniami i kutą balustradą

Schody w wydaniu modern classic to projekt czerpiący inspirację z tradycyjnych rozwiązań. W tej aranżacji dąży się do podkreślania naturalnego drewna, ale utrzymanego w jasnych barwach, a nie jak wcześniejszych latach – nawiązujących do vintage. To także finezyjność form poprzez zastosowanie charakterystycznych detali i dekorów, takich jak na przykład elementy kute.

Po czwarte – schody w stylu loftowym

W nowoczesnym lofcie znajdziemy wyrafinowane rozwiązania, podkreślające chłodny charakter aranżowanej przestrzeni. Wszystkie elementy techniczne, które zwykle staramy się ukryć (jak na przykład rury czy belki konstrukcyjne), tu są na pierwszym planie.

Fot. Rintal Polska
Schody Loft z balustradą Multiblade, ozdobnymi nakładkami konstrukcji ze stali nierdzewnej i dębowymi stopniami

W schodach w stylu loftowym liczy się szerokie wykorzystanie metalu. To ten materiał, w połączeniu z ciemnymi barwami, wyznacza unikatowy charakter całej konstrukcji. Stopnie, zwykle drewniane, stanowią jedynie tło stalowej balustrady, która może mieć prosty lub bardziej skomplikowany kształt.

Po piąte – schody w stylu nowoczesnym

W 2022 roku styl nowoczesny przyjmuje nowe oblicze. To z jednej strony minimalizm wyrażony skromną paletą barw, a z drugiej industrializm podkreślony wykorzystaniem elementów metalowych.

Fot. Rintal Polska
Schody Neolama 40 z balustradą Weld (wypełnienie z siatki) oraz dębowymi stopniami

Schody w stylu nowoczesnym to jasne, monochromatyczne barwy, w tym przede wszystkim biel oraz naturalny odcień drewna. Stylizacja jest raczej chłodna i bazuje na prostych, geometrycznych formach. Zaletą takich schodów jest ich przestrzenny charakter, którego celem jest optyczne powiększenie i rozświetlenie wnętrza.

2022 rok we wnętrzach będzie przybierać różne oblicza, niemniej dominować będzie jeden, wspólny mianownik. To bardziej odpowiedzialne i zrównoważone podejście do kwestii projektowych. - Dziś w domach i mieszkaniach nie ma już miejsca na sztuczne imitacje i niskiej jakości materiały. Wszystko to, co się w nich znajduje, jest bowiem wynikiem racjonalnego, ponadczasowego myślenia, a nie pochodną tego, co jest modne wyłącznie przez chwilę – podsumowuje Andrzej Zbąski.

Źródło: Rintal Polska

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe