piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
SANPLAST SA: Zadbaj o bezpieczeństwo podczas kąpieli
kabina prysznicowa

SANPLAST SA: Zadbaj o bezpieczeństwo podczas kąpieli

AKCESORIA / Kabiny / wanny / 2023-01-02 09:01:43

DOM- proste słowo, które bardzo często kojarzy się z ciepłem i bezpieczeństwem. Statystycznie jednak, najwięcej nieszczęśliwych wypadków ma miejsce właśnie w naszych „czterech kątach”. Dlatego też warto być przezornym i zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.

Polecane sklepy

allegro

Większość z nas aranżując łazienkę zastanawia się na odpowiednim doborem kolorów, mebli, czy płytek. Warto przy tej okazji pochylić się także nad kwestią bezpieczeństwa, która powinna być tutaj kluczowa. Łazienka to bowiem jedno z tych miejsc, w którym najczęściej dochodzi do urazów i upadków.

Bezpieczna łazienka

Łazienka powinna być miejscem bezpiecznym, szczególnie kiedy mieszkamy z dziećmi, osobami starszymi czy z ograniczeniami ruchowymi. Warto zadbać o to, aby antypoślizgowość w łazience była na odpowiednim, wysokim poziomie. Nietrudno bowiem o groźny wypadek poprzez poślizgnięcie się na mokrych płytkach, brodziku czy w wannie. Warto przy wyjściu z wanny lub ze strefy prysznicowej położyć matę czy dywanik, które przyczynią się do większego bezpieczeństwa. To nieduży wydatek, a efekt zostanie osiągnięty.

W przypadku kabin prysznicowych z brodzikiem warto zdecydować się na produkty, które są fabrycznie wyposażone w specjalną powłokę antypoślizgową np. w przypadku brodzików marki SANPLAST jest to Pro Safe System. Jest ona trwale aplikowana w procesie produkcji na powierzchnię brodzików wykonanych z akrylu jak i odlewu mineralnego gwarantując bezpieczeństwo użytkowania, a przy tym tworząc ciekawy efekt wizualny ze względu na punktowe nałożenie. Co istotne - zapewnia ona najwyższą klasę C antypoślizgowości.

Swobodna kąpiel

Wchodzenie i wychodzenie z wanny lub spod natrysku to moment, w których nietrudno o poślizgnięcie. Dlatego już na etapie planowania, warto zadbać o bezbarierową kabinę prysznicową. W tym przypadku świetnie sprawdzą się te typu Walk-In umożliwiającej przechodzenie ze strefy prysznicowej do reszty łazienki bez żadnego progu. Dodatkowo, warto rozważyć montaż dodatkowych uchwytów czy też składanych siedzisk. Dzięki nim każdy z domowników będzie mógł bezpiecznie i wygodnie skorzystać ze strefy prysznicowej. Zadbajmy przy tym o możliwie szerokie wejście pod natrysk, które dodatkowo zapewni ciekawy i nowoczesny efekt wizualny. W przypadku wanny z pomocą przyjdą nam dodatkowe uchwyty, które można estetycznie wkomponować w stylistykę łazienki.

Zaprojektowanie bezpiecznej łazienki może wydawać się sporym wyzwaniem. Na rynku mamy jednak wiele rozwiązań, które nam w tym pomogą. „Wielu producentów proponuje nowoczesne udogodnienia ułatwiające np. wchodzenie do wanny osobom starszym, a także oferuje rozwiązania prysznicowe zapewniające bezprogowe wejście i wyjście z kabiny. Jednym z nich są wspomniane wyżej kabiny Walk-In czy np. seria kabin Freezone - która nie posiada profilu dolnego - podnosząc znacznie komfort użytkowania. Dodajmy do tego brodziki pokryte nowoczesnymi powłokami antypoślizgowymi jak Pro

Safe System i stworzenie łazienki marzeń, stylowej, a przy tym bezpiecznej nie jest problemem. – komentuje Dorota Muszyńska – Kierownik Działu Badawczo-Rozwojowego Sanplast SA

Zwiększ bezpieczeństwo

Łazienka pełna jest niebezpieczeństw. Jednym z nich są np. gniazdka elektryczne, które należy odpowiednio zabezpieczyć, aby nie stanowiły zagrożenia dla najmłodszych. Zwróćmy uwagę także na umieszczenie chemii i detergentów, aby znajdowały się one w strefie niedostępnej dla dzieci. Wszystkie ostre przedmioty, np. nożyczki, pilniki, golarki itp. warto schować z zamykanej szufladzie lub położyć na najwyższej półce łazienkowej.

Niewiele potrzeba aby łazienka była bezpieczną strefą. Kiedy pomyślimy o wszystkich wspomnianych kwestiach przy urządzaniu pokoju kąpielowego, później będzie on pomieszczeniem, które będzie niosło czystą przyjemność kąpieli.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe