piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Rolety Combi marki Marcin Dekor, czyli dwa w jednym .Piękne i wygodne połączenie rolety rzymskiej oraz automatycznej rolety zwijane.j

Rolety Combi marki Marcin Dekor, czyli dwa w jednym .Piękne i wygodne połączenie rolety rzymskiej oraz automatycznej rolety zwijane.j

INNE / Tekstylia i pościel / 2022-05-31 15:12:07

Efektowna roleta rzymska? A może jednak zwijana, ale z mechanizmem elektrycznym i sterowana pilotem? A jeśli zwijana, to z przezroczystą tkaniną, czy z zaciemniającą? Najlepiej byłoby wziąć dwie – myślało na głos wielu klientów. Firma Marcin Dekor wyszła im naprzeciw, proponując innowacyjne połączenie dwóch osłon w estetycznej, łatwej w montażu i wygodnej w obsłudze formie. Teraz można dowolnie wykorzystać zalety dwóch typów rolety – i to bez ryzyka zaplątania się w gąszcz łańcuszków.

Polecane sklepy

allegro

Wyposażenie okna w dwie różne osłony ma zrozumiałe zalety. Pozwala wykorzystać starannie dobrane cechy wizualne i użytkowe dwóch rodzajów tkanin, a opcjonalnie także dwóch rodzajów rolety. Jedna może np. stać się wymarzoną dekoracją i okna, i całego wnętrza za dnia. Z kolei druga wieczorową porą, gdy w mieszkaniu pali się światło, a na zewnątrz panuje zmrok, będzie gwarantowała domownikom prywatność. – Najczęściej spotykane dziś zestawienie to takie, gdy jedna roleta, na przykład rzymska, szyta jest z delikatnego woalu, spełnia więc rolę firanki, z kolei towarzysząca jej roleta zwijana powstaje z tkaniny blackout – mówi Monika Kruszewicz z Marcin Dekor.

Istnieje jednak i druga strona medalu. – Montaż równolegle dwóch rolet bywa trudny technicznie. W wielu mieszkaniach wokół okien brakuje też na to po prostu miejsca. A jeśli się udaje, to z kolei obsługa osłon bywa kłopotliwa z uwagi na plączące się łańcuszki – zwraca uwagę Monika Kruszewicz. Aby więc umożliwić korzystanie z walorów więcej niż jednej tkaniny z bogatej oferty Marcin Dekor, w odpowiedzi na potrzeby klientów firma zaprojektowała i wdrożyła innowacyjną roletę Combi.

Roleta Combi to jedna szyna montażowa z dwoma systemami, manualnym i automatycznym. Przekłada się to łatwość montażu (do ściany lub do sufitu) nawet w dość wąskiej przestrzeni, a później łatwe, intuicyjne sterowanie obiema roletami – jednej towarzyszy łańcuszek, drugiej pilot. Ekspert firmy Marcin Dekor podpowiada, że w takim układzie mechanizm manualny najlepiej zarezerwować dla rolety pełniącej funkcję firanki, gdyż tego typu osłon nie podnosi się czy nie przesuwa co dzień. Z kolei tkaninę o charakterze zasłony warto zaopatrzyć w mechanizm elektryczny – wygodniejszy i niewymagający użycia siły rąk, co okazuje się szczególnie przydatne w przypadku cięższych tkanin. Docenią to zwłaszcza osoby o delikatniejszej konstrukcji, ludzie starsi i dzieci.

Całość jest bardzo estetyczna, dzięki czemu roletę Combi można montować także do sufitu. A dodatkowy atut tego innowacyjnego rozwiązania to komunikacja dwukierunkowa. Co to oznacza? – Ze sterowania automatycznego można korzystać także na odległość. Dla przykładu – po to, aby odsłaniać czy zasłaniać okna, gdy jesteśmy na urlopie, symulując obecność domowników i ich codzienne zachowania. Dzięki temu dom będzie bezpieczniejszy – dodaje Monika Kruszewicz.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe