piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Przez wieki i kontynenty –  zapowiedź kolekcji HKliving na sezon 2020/21

Przez wieki i kontynenty – zapowiedź kolekcji HKliving na sezon 2020/21

MEBLE / Meble / 2020-07-22 09:00:00

W poszukiwaniu inspiracji projektanci HKliving udali się w podróż w przestrzeni i czasie. Efektem tej wyprawy jest kolekcja mebli, lamp i dekoracyjnych dodatków, w której styl Północy miesza się i z estetyką Południa, klasyka z nowoczesnością, a klimaty wielkomiejskie z rustykalnymi.

Polecane sklepy

allegroHauz

Przedstawiamy nowości holenderskiej marki.

Swoją twórczą wędrówkę po różnych regionach i epokach designerzy HKliving zaczęli od najbliższej ich sercu Skandynawii, skąd zaczerpnęli to, co w stylu Północy najlepsze, czyli czyste, minimalistyczne kształty, stonowane barwy i przyjazną użytkownikom naturalność. Później udali się do starożytnej Grecji przez XVIII-wieczną Francję, czego rezultatem są inspiracje nieprzemijającą nigdy klasyką, które widać zwłaszcza w naczyniach dekoracyjnych i elementach mebli o formach, przypominających greckie wazy i kolumny.

Z antyku projektanci marki przeskoczyli do lat 70. XX wieku. Z tego okresu wzięli motywy abstrakcyjne i ozdobili nimi między innymi wazony. Następnie przenieśli się na śródziemnomorskie wybrzeże, zabierając stamtąd kolory i niektóre wzory, jak np. pasy, a na koniec skoczyli do Azji, z której przywieźli rattanowe i bambusowe plecionki do wyrobu foteli, frontów szafek i kloszy lamp.

Projektując swoje nowości, holenderska firma garściami czerpała również z wielkomiejskiego stylu europejskiego, na co dowodem jest kolekcja, zatytułowana Artist Home (dostępna w Dutchhouse.pl), w której znajdują się reprodukcje obrazów młodych, współczesnych artystów, takich jak Benjamin Ewing Garance Vallée czy Marcello Velho.

W ceramice stołowej natomiast HKliving pozostał wierny rustykalnym klimatom. Ofertę znanych już talerzy, misek, kubków i filiżanek o chropowatej powierzchni w nakrapiane i cieniowane wzory marka powiększyła o nowe modele. Chociaż różnią się od swoich poprzedników niuansami kolorystycznymi i zdobieniami, znakomicie się z nimi komponują, tworząc razem urozmaiconą, ale jednorodną wzorniczo zastawę stołową.

A co wyszło z połączenia ze sobą odległych stylów i z pozoru niepasujących ornamentów? Eklektyczna mieszanka, która zadziwia spójnością. Do wnętrza wnosi żywy, ale daleki od krzykliwości klimat oraz mnóstwo indywidualności i oryginalności. To aranżacja z klasą i z mocnym charakterem! Tak ciekawa i odbiegająca od sztampy, że nigdy się nie znudzi i zawsze będzie przyciągać wzrok. Zapewniamy! 

Architektów, projektantów wnętrz i wszystkie osoby zainteresowane przedstawionymi w artykule produktami zachęcamy do kontaktu z BM Housing.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe