piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Przewodnik po pięciu modnych trendach w sypialni 2024
Mat. Duxiana

Przewodnik po pięciu modnych trendach w sypialni 2024

SYPIALNIA / Tekstylia / pościel / 2024-01-04 13:48:59

Wraz z nadejściem nowego roku świat wnętrzarski ewoluuje, dostarczając nam świeżych inspiracji i pomysłów na aranżację sypialni. Jakie zmiany czekają nas w estetyce tej części domu? Trendsetterzy wskazują, że skoncentrujemy się głównie na komforcie, funkcjonalności i zrównoważonych materiałach, używanych do produkcji łóżek, materacy oraz tkanin. O wskazanie kilku kluczowych trendów, które kształtować będą aranżację sypialni przez najbliższe dwanaście miesięcy, poprosiliśmy Agnieszkę Bujak, która sprowadziła do Polski kultowe meble Duxiana.

Polecane sklepy

JYSKallegro

Sztuka na ścianie

Sypialnia to intymna przestrzeń, gdzie sen i relaks spotykają się z wyrażaniem indywidualnych gustów. Sztuka staje się więc na całym świecie integralną częścią aranżacji sypialni. Ręcznie malowane obrazy, artystyczne fotografie czy unikalne tapety podkreślają indywidualność przestrzeni, dodając jej charakteru i głębi. Wraz ze wzrostem zainteresowania designem XX wieku, wzrasta w tej przestrzeni także wykorzystanie elementów vintage. Starannie dobrane antyki wnoszą do sypialni duszę, a meble z minionych epok, takie jak kultowy fotel Jetson, zaprojektowany przez Bruno Mathssona kilkadziesiąt lat temu, mogą zgrabnie połączyć wnętrze z architekturą domu i jego otoczeniem.

Kolory natury

W świetle najnowszych trendów wnętrzarskich, serca projektantów i miłośników wzornictwa zdobywa zgaszona kolorystyka inspirowana naturą. Sypialnie stają się miejscem odzwierciedlającym piękno świata zewnętrznego, a paleta kolorów natury jest kluczowym elementem wprowadzającym do tego miejsca spokój i harmonię. Odkrywanie stonowanych barw we własnej sypialni to nie tylko modny trend, ale także sposób na stworzenie osobistej przestrzeni do regeneracji, której tak bardzo potrzebujemy w naszym przebodźcowanym życiu – mówi Agnieszka Bujak.

Hygge 2.0

Koncepcja hygge, czyli bliskiego szwedzkiej marce Duxiana skandynawskiego poczucia przytulności, komfortu, szczęścia i ukojenia będzie kontynuowana w 2024 roku. Nowym zauważalnym trendem, wpisującym się idealnie w tą filozofię, jest przywiązywanie coraz większej wagi społeczeństwa do efektywności snu. Na pierwszym miejscu stawiamy teraz walor zdrowotny i indywidualny komfort, coraz częściej wybierając łóżka kontynentalne lub ramowe.  Sypialnie stają się miejscem, gdzie relaks i zdrowy odpoczynek są priorytetem. Wygodne łóżka i materace, zapewniające odpowiednią oddychalność i wentylację (zapobiegającą przegrzaniu i poceniu w czasie snu oraz minimalizującą rozwój grzybów, bakterii oraz roztoczy), miękkie, przytulne kołdry i poduszki Duxiana, pledy, a także delikatne oświetlenie tworzyć będą atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi. Otwarcie okien, wpuszczenie świeżego powietrza i naturalnego światła, to praktyki hygge, które połączą nas w tym roku, jednocześnie dbając o nasze zdrowie.

Technologia w służbie komfortu

Normą stanie się zastosowanie inteligentnych technologii w sypialni. Łóżka DUX z wbudowanym w wezgłowie oświetleniem (model Xclusive), modele sterowane za pomocą pilota ( dzięki czemu osoby z ograniczeniami fizycznymi czy też osoby starsze mogą łatwo dopasować łóżko, co wpływa na komfort korzystania i łatwość wstawania). Innowacja Dux Pascal to funkcja dopasowania indywidualnej twardości materaca, którą możemy zmieniać, kiedy tylko zechcemy lub kiedy tego potrzebujemy. Poprawia ergonomię spania, eliminuje niewygodne punkty nacisku i minimalizuje ryzyko bólu pleców, co jest szczególnie istotne dla osób z dolegliwościami kręgosłupa.  Inteligentne zaciemniające rolety czy oświetlenie sterowane głosem to kolejne innowacje, które zrewolucjonizują nasze doznania związane z odpoczynkiem.

Mieszanka stylów

W 2024 roku będziemy częściej bawić się stylem, łącząc różnorodne elementy sypialni w spójne kompozycje. Mieszanie nowoczesności z retro, minimalizmu z eklektyzmem, różnych tekstur w obrębie jednej palety kolorystycznej - takie podejście pozwoli stworzyć unikatowe wnętrza, odzwierciedlające osobisty gust. Ważne, aby eksperymentować, być kreatywnym i cieszyć się procesem tworzenia własnej, unikalnej przestrzeni do odpoczynku.

„W 2024 roku, dla klientów Duxiana na całym świecie, sypialnia przestaje być jedynie miejscem snu – staje się oazą harmonii, miejscem, w którym nowoczesność spotyka się z naturą, zaawansowana technologia z ekologią, a tradycja z innowacją. Nasze łóżka i materace stanowią centralny punkt tej transformacji, a każde z nich jest zaproszeniem do doświadczenia snu najwyższej jakości, w zgodzie z naturą i tradycją skandynawskiego komfortu. Nie zapominamy o odpowiedzialności społecznej i trosce o środowisko. Nasze łóżka powstają z użyciem ekologicznych materiałów, promując zrównoważony rozwój i minimalny wpływ na planetę. Drewno z certyfikatami, tkaniny organiczne oraz procesy produkcyjne o niskim śladzie węglowym to elementy, które definiują nasze zobowiązanie wobec ekologii" – mówi Agnieszka Bujak, Country Manager Duxiana Polska.

Więcej na: www.premiumliving.pl

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe