Biuro architektki Anny Marii Sokołowskiej
Projekt: biuro, czyli przestrzeń do pracy w ponadczasowej odsłonie
Mogłoby się wydawać, że największym wyzwaniem w pracy architekta jest stworzenie swoim klientom komfortowej przestrzeni do życia. Tymczasem aranżacyjną próbą ogniową może okazać się urządzenie własnego biura. Tego zadania podjęła się architektka Anna Maria Sokołowska, która w projekcie uwzględniła potrzeby wszystkich użytkowników wnętrza pracowni, ale również chęć przybliżenia odwiedzającym klientom materiałów i rozwiązań, które stosuje na co dzień. Jednym z nich były grzejniki marki Luxrad.
Przestrzeń biurowa – najważniejsza jest inspiracja
Motywem przewodnim biura znajdującego się w gdyńskim budynku w stylu modernistycznym jest sam klimat obiektu. We wnętrzu zostały zastosowane proste, a zarazem efektowne rozwiązania, które podkreślają styl aranżacji. Inspiracją dla projektu biura nie były obecne trendy, a przede wszystkim chęć stworzenia ponadczasowej przestrzeni do swobodnej pracy. We wnętrzu pojawiły się materiały oraz rozwiązania, które goszczą na co dzień w projektach realizowanych przez biuro architektury wnętrz Anny Marii Sokołowskiej.
Co ciekawe, elementem koncepcji pięćdziesięciodwumetrowego biura jest również okazja przetestowania zupełnie nowych projektowych pomysłów, które będzie można wykorzystać w aranżacjach stworzonych z myślą o kolejnych klientach. Dzięki temu inwestorzy odwiedzający biuro mogą zobaczyć na żywo innowacyjne materiały i nietuzinkowe rozwiązania, sprawdzając, jak prezentują się one w rzeczywistości.
Bycie na bieżąco z trendami jest w branży projektowej niezwykle istotne, jednakże znalezienie w tym, co modne, tego, co będzie ponadczasowe, jest niezwykle cenną umiejętnością. Dzięki temu stworzona przestrzeń biurowa zaprasza klimatyczną uniwersalnością, ale też oryginalnością, która będzie przez długie lata wpisywać się we wnętrzarski kanon piękna.
Uniwersalna baza projektowa, czyli klucz do aranżacyjnego sukcesu
Bazą całego projektu była ponadczasowa kolorystyka w postaci bieli, czerni i szarości. Taka paleta barw została zestawiona z naturalnym materiałem, drewnem, który jest nieodłącznym elementem wielu projektów architektki. Dzięki takiemu rozwiązaniu wnętrze jest nie tylko niezwykle eleganckie, ale jednocześnie łatwe do ewentualnego przearanżowania niskim nakładem pracy i środków – wystarczy wprowadzić do niego nowe elementy wyposażenia i dekoracje, by cieszyć się sporą aranżacyjną zmianą.
Przełamaniem czarno-szaro-drewnianego klimatu jest czerń, a także kolor niebieski w szarym odcieniu, który pojawia się na sufitach w gabinecie i pokoju projektantów, a także na regale w pokoju spotkań. Pojawił się również ponadczasowy granat - na krzesłach i siedzisku na korytarzu. Taki akcent kolorystyczny ożywia i urozmaica wnętrze, zacierając mnogość poziomych i pionowych podziałów i subtelnie wzbogacając projektową oszczędność formy.
Czym jest funkcjonalność przestrzeni biurowej?
Każda przestrzeń biurowa jest tworzona z myślą nie tylko o jej przyszłych użytkownikach, ale również o osobach, które na co dzień będą odwiedzać to miejsce. W związku z tym funkcjonalność takiego wnętrza powinna być dostrzegalna zarówno dla pracowników, jak i klientów. Jednym z innowacyjnych rozwiązań są drzwi zlicowane ze ścianą, które optycznie powiększają przestrzeń. Uwagę przykuwa również tapeta na suficie, a także przeszklona ściana, która zapewnia dostęp do światła dziennego w niewielkim pokoju do spotkań.
W gdyńskim biurze nie mogło zabraknąć również oczywistych elementów wyposażenia wnętrz, takich jak grzejnik. W projekcie pojawił się kaloryfer marki Luxrad, a dokładniej model Columnus, który architektka wielokrotnie wykorzystywała w swoich realizacjach. Jego designerski sekret kryje się w prostej konstrukcji, która jest nie tylko efektownym źródłem ciepła, ale przede wszystkim subtelną dekoracją.
Grzejnik Columnus marki Luxrad to jeden z moich ulubionych modeli. Stosowałam go wcześniej w naszych realizacjach w kamienicach, gdzie ten model wpisuje się znakomicie. Dlatego też nie mogło go zabraknąć w naszym biurowym wnętrzu. Wychodzę z założenia, że jeśli mamy klienta przekonać do produktu to musi go zobaczyć na żywo – mówi architektka Anna Maria Sokołowska z Pracowni Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz.
Jak podkreśla sama architektka, projektowanie wnętrz to dla niej życiowa pasja, pełna wyzwań, często trudnych wyborów, ale również radości z tworzenia i obserwowania, jak z pomysłu powstaje wymarzony azyl dla nowych użytkowników. Odzwierciedleniem tej mieszanki emocji jest gdyńskie biuro, które zaprasza ponadczasowością i funkcjonalnością, ale również przytulnością i niepowtarzalnym klimatem.
Projekt: Biuro
Design: Anna Maria Sokołowska Architektura Wnętrz.
Foto: Fotomohito
źródło: pieknydom24.pl