piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Progress: Zalety ogrodzeń gabionowych

Progress: Zalety ogrodzeń gabionowych

WYKOŃCZENIE / Materiały budowlane / 2016-05-30 10:28:00

Spełniając marzenia o budowie domu, należy pamiętać, że istotną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa najbliższym. Jakie ogrodzenie wybrać, żeby uchronić się od nieproszonych gości, a jednocześnie nadać wyjątkowy wygląd naszej przestrzeni? Ogrodzenia gabionowe to modne, trwałe i proste w utrzymaniu konstrukcje, które rozwiążą ten problem raz na zawsze. 

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinCastoramaBrico DepotallegroRuukki Express

Czym są gabiony? 

Ogrodzenia gabionowe są połączeniem koszy wypełnionych kamieniem lub szkłem z panelami kratki ogrodzeniowej. Na tle tradycyjnych ogrodzeń wyróżniają się nowoczesnym wyglądem i wysokimi walorami estetycznymi. „Dzięki minimalistycznej formie konstrukcji oraz połączeniu naturalnych materiałów jak stal i kamień komponują się z każdym otoczeniem.” - opowiada Jacek Marek, Dyrektor Handlowy z firmy Progress Architektura i dodaje „Świeży wygląd ogrodzenia zapewni nam odpowiedni dobór kruszywa (wypełnienia). Gabiony są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz odnajdują się na nierównych i trudnych do zagospodarowania podłożach.” Modułowa budowa pozwala na projektowanie ogrodzenia według naszej wizji. Ponadto dzięki możliwości regulacji wysokości napełnienia, gabionowe konstrukcje rozwijają się razem z naszymi potrzebami. Jeżeli chcemy cieszyć się prywatnością, najlepszym wyborem są kosze wypełnione w 100 procentach, a gdy lubimy prezentować swoją przestrzeń - idealnym rozwiązaniem są puste systemy lub te, wypełnione do połowy. „Doskonałe uzupełnienie stanowią miniGabiony, które pozwalają na zachowanie spójnego wyglądu naszej posesji. Dają możliwość swobodnego kreowania elementów małej architektury ogrodowej, w tym murków oporowych, schodów, a nawet mebli.”- opowiada Dyrektor Handlowy ds. Architektury z firmy Progress ECO. Stworzenie spójnej zabudowy ogrodu sprawi, że nasz teren będzie wyglądał harmonijnie i stylowo.  

Ile to kosztuje?

Ogrodzenia gabionowe dostępne są w wielu wariantach, a ich koszt zależy od wielkości wypełnienia. Kruszywa proponowane przez firmę Progress Architektura są odporne na działania atmosferyczne, więc ich konserwacja ogranicza się do minimum. Ogromną zaletą owego systemu jest brak potrzeby wkopywania i betonowania koszy, co niesie ze sobą duże oszczędności.  Jedynie słupki wymagają instalacji, jednak jest ona wliczona w cenę. Całość konstrukcji pozbawiona jest elementów wykończeniowych takich jak daszki i kotwy, co również eliminuje dodatkowe wydatki, a dzięki unikalnej budowie montaż jest łatwy i szybki. Przy zakupie ogrodzeń gabionowych firmy Progress Architektura zapewniana jest  pomoc profesjonalnych grup montażowych, dzięki czemu nie musimy poświęcać naszego czasu, a jedynie cieszyć się wyjątkowym efektem, który niezwykłym designem zachwyci naszych sąsiadów i gości.  

Jak ogrodzenia gabionowe  wygrywają z tradycją 

Ogrodzenia posesyjne występują w wielu wariantach. Porównując ogrodzenia typu ciężkiego, takie jak: ogrodzenia łupane betonowe, ogrodzenia łupane z piaskowca oraz klasyczne ogrodzenia klinkierowe, do ogrodzeń gabionowych należy uwzględnić koszty przygotowań i instalacji, które zazwyczaj nie są zawarte w wycenie dystrybutorów. Przyjmując te same parametry bazowe pod względem wysokości, długości, ilości i szerokości słupków oraz ilości i szerokości przęseł możemy łatwo obliczyć, iż cena Ogrodzenia Gabionowego PROGRESS jest porównywalna z kosztem tradycyjnego ogrodzenia. [[[zdjecie,9029,duze]]]

Miejsce na ogrodzenia łupane i klinkierowe należy przygotować dużo wcześniej przed montażem samej konstrukcji - szalowanie, stawianie murku i zalewanie to wysokie koszty betonu i prac budowlanych. W tej konkurencji ogrodzenia gabionowe nokautują ogrodzenia tradycyjne - ten system wymaga wkopania i betonowania wyłącznie słupków, co zostało już wliczone w cenę montażu. Ponadto w przypadku ogrodzeń ciężkich dodatkowym kosztem jest wykończenie i zakup takich elementów jak daszki czy kotwy, których nie trzeba uwzględniać w przypadku ogrodzenia gabionowego. 

źrodło: progress/pięknydom24.pl
 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe