piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Porcelana w kolorze Wielkanocy!

Porcelana w kolorze Wielkanocy!

JADALNIA / Zastawy stołowe / 2022-03-24 14:49:00

Jeśli porcelana to tylko wysokiej jakości, nad której projektami zdobień do nowych kolekcji pracują doceniani artyści. Taką marką jest Chodzież, która od 170 lat dostarcza porcelanowe naczynia najwyższej jakości - i co ważne - produkowane w Polsce. Czemu warto wybrać właśnie polskie „białe złoto” na wielkanocny stół? Jakie kolekcje tej rodzinnej marki są warte uwagi?

Porcelana jest niewątpliwie pięknym materiałem, który przez lata był wyznacznikiem statusu społecznego i majątkowego właściciela. Stylowe, ręcznie malowane serwisy mogą przechodzić z pokolenia na pokolenie i w przeciwieństwie do wielu innych przedmiotów z czasem ich wartość jest jeszcze większa. Poza swoją wyrobioną przez lata renomą ma ona także wiele innych zalet. Co przemawia za jej wyborem?

  • Porcelana to niezwykle trwały materiał, który, choć może sprawiać wrażenie delikatnego, wcale nie tak łatwo stłuc, czy nawet porysować podczas codziennego użytkowania. Porcelanowe zastawy służą rodzinom przez całe lata.
  • Porcelanowe naczynia są łatwe w czyszczeniu, co więcej, są one także odporne na wszelkiego rodzaju przebarwienia – białe talerze czy półmiski na lata zachowują swój śnieżnobiały odcień.
  • Niska przewodność cieplna porcelany sprawia, że dania włożone do wykonanych z niej naczyń wolniej stygną. Szczególnie w filiżankach i kubkach, w których podajemy kawę lub herbatę, napoje pozostają dłużej gorące.

Porcelana marki Chodzież idealna na wielkanocny stół!

Jakie naczynia pasują do wielkanocnego stołu z kolorowymi pisankami, ozdobnym obrusem, święconką i świątecznym mazurkiem? Z całą pewnością takie, których wzornictwo nawiązuje do wiosennych akcentów. Mile widziane są także delikatne i jasne kolory. Wśród których kolekcji polskiej porcelany marki Chodzież szukać wielkanocnego nakrycia stołu?

  • Idealnym wyborem będzie kolekcja Kamelia, w której ręcznie dekorowane reliefowe talerze czy filiżanki idealnie pasują do przygotowania gustownych aranżacji stołu. Wszyscy zaproszeni docenią eleganckie nakrycie stołu w niezobowiązującej atmosferze. W tym fasonie znajdziemy wiele praktycznych naczyń, jak maselnice, salaterki, półmiski, bulionówki, cukiernice i dzbanki. Kolekcja dostępna jest w dwóch dekoracjach – Kamelia Biała i Kamelia Złota Linia.
  • Ciekawą propozycją będzie również kolekcja Iwona. Ten fason dostępny jest w wielu wzorach, dlatego decydując się na zakup porcelany, trafnym wyborem może okazać się Iwona Platynowa Linia w delikatnym, jasnym kolorze, albo Iwona Złota Róża, model bogato zdobiony motywami kwiatowymi.
  • Z kolei spośród naczyń z kolekcji Akcent warto zwrócić uwagę na Magnolię z dużym, jasnym motywem kwiatowym. Takie zdobienie będzie eleganckim wiosennym akcentem na wielkanocnym stole. Szukając nieco bardziej klasycznych propozycji, można wyróżnić Marię Teresę, dostępną w trzech wersjach – białej, z platynowymi bądź złotymi zdobieniami.
  •      

Wielkanocny stół to miejsce, przy którym rodzina gromadzi się, by wspólnie celebrować tę wyjątkową uroczystość. Oprócz tradycyjnych potraw, warto również zadbać o wiosenny i uroczysty wygląd stołu, który jeszcze bardziej podkreśli charakter obchodzonych świąt. Odpowiednia oprawa tworzy prawdziwie rodzinną i ciepłą atmosferę. Z porcelaną marki Chodzież, niech te święta takie będą!

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe