piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Pomysł na wnętrze z wnęką - systemy drzwi przesuwnych CAL

Pomysł na wnętrze z wnęką - systemy drzwi przesuwnych CAL

SYPIALNIA / Szafy / 2013-01-04 16:19:00

Mieszkania, w których znajdują się wnęki, stwarzają wiele możliwości ciekawych i funkcjonalnych aranżacji. Te niewielkie przestrzenie można wykorzystać m.in. jako szafy, dzięki czemu nie ograniczymy powierzchni pokoju poprzez wstawianie dodatkowych mebli. Zakład Stolarki Budowlanej CAL włączył do swojej oferty stworzone specjalnie z myślą o szafach wnękowych systemy drzwi przesuwnych.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Wzory drzwi przesuwnych, które CAL poleca do zabudowy wnęk, niemal nie różnią się od innych produktów firmy przeznaczonych do wykorzystania we wnętrzach domów. " Zasadniczą przewagą tej nowości w naszej ofercie jest sposób otwierania. Drzwi przesuwne, w przeciwieństwie do klasycznych skrzydeł, nie pochłaniają dodatkowej przestrzeni. To właśnie dlatego są szczególnie zalecane w niewielkich pomieszczeniach " mówi Czesław Suski z firmy CAL.

Skrzydła na torach

Zamontowanie drzwi przesuwnych możliwe jest w przypadku szaf i przejść garderobianych z wbudowanym nadprożem i węgarkami. Za ich działanie odpowiedzialny jest specjalny system torów, rolek, klipsów i opasek. Rozwiązanie to dedykowane jest zarówno wysokim zabudowom, np. do wnęk w kamienicach, jak i otworom standardowym. Istnieje możliwość instalacji dwóch, trzech, czterech lub większej ilości skrzydeł - ostateczny wybór podyktowany jest szerokością wnęki. Cichobieżne systemy przesuwne CAL-a nie wymagają konserwacji i wyposażone są w elementy maskujące mechanizm przesuwny. Podobnie jak pozostałe skrzydła wewnętrzne z oferty firmy, drzwi przesuwne wykonane są z najwyższej jakości drewna dębowego.

Szafa incognito

Drzwi przesuwne swoim wyglądem korespondują z pozostałymi dedykowanymi wnętrzom produktami znajdującymi się w ofercie firmy. Dzięki jednakowej kolorystyce i konwencji istnieje możliwość utrzymania w pomieszczeniach konsekwentnego designu i wizualnego ładu. - Można także zdecydować się na rozwiązanie, które nieco ożywi wnętrze, np. zastąpić płycinę szybą z folią mleczną lub lustrem. Drugi wariant będzie szczególnie funkcjonalny w sypialni czy garderobie - dodaje Czesław Suski Zastosowanie tego samego modelu skrzydła, np. Niegocin, zarówno w roli drzwi wewnętrznych jak i drzwi przesuwnych, to doskonały sposób na ukrycie pomieszczeń, których nie chcemy eksponować, takich jak składzik czy garderoba.

źródło: cal/pięknydom24.pl
 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe