piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Pompy do beczek – wszystko co warto o nich wiedzieć

Pompy do beczek – wszystko co warto o nich wiedzieć

KUCHNIA / Inne / 2022-10-14 10:34:29

Przetaczanie oraz przelewanie różnych substancji może niekiedy przysparzać wiele problemu, szczególnie gdy mówimy o cieczach lepkich lub niebezpiecznych. Wówczas nie warto ryzykować utratą i zniszczeniem substancji. Lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zainstalowanie pompy do beczek. W poniższym artykule dowiesz się dokładnie czym one są, do jakich substancji mogą być stosowane oraz dlaczego warto wybrać to rozwiązanie.

Pompy do beczek – czym są?

Potrzeba przeniesienia cieczy z jednego miejsca do drugiego może dotyczyć naprawdę wielu rodzajów biznesu. Spotykamy się z tym w szczególności w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym czy chemicznym. Oprócz tego potrzeba ta jest na porządku dziennym w laboratoriach czy warsztatach. Co ciekawe, nawet w naszych gospodarstwach domowych i garaż czynność ta bywa niezbędna. Z myślą o tak szerokim spektrum użytkowania powstały pompy do beczek, czyli specjalistyczne urządzenia do transportu/przelewania cieczy z jednego miejsca  do drugiego.

Pompy do beczek należą do kategorii produktów profesjonalnych, ponieważ są one stosowane do najróżniejszych substancji. Mogą posłużyć do przetoczenia cieszy o różnym stopniu lepkości oraz agresywności. Oznacza to, że pompy do  beczek użyjesz zarówno do przepompowania wody, paliwa, alkoholi (substancji o niskiej lepkości) oraz do past, żeli, żywicy czy kremów (substancji o wysokiej lepkości). Oprócz tego, pompy beczkowe można stosować do przelewania cieczy niebezpiecznych i agresywnych, z którymi człowiek nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu.

Różne warianty pomp do beczek

Różnorodność cieczy, jakie możemy chcieć przepompować wpływa na to, jaki rodzaj pompy wybierzemy. Jest to niezwykle ważne, aby części konstrukcyjne pompy oraz jej podzespoły były stworzone z odpowiednio dobranego do cieszy materiału. Na całe szczęście odnajdziesz ogrom różnorodnych konfiguracji pomp do beczek, dzięki czemu z łatwością trafisz na tę odpowiednią! Przy wyborze pompy zwróć szczególną uwagę na jej najważniejsze części składowe, czyli rurę ssącą, wał obrotowy z wirnikiem/śrubą oraz silnik, który może być elektryczny bądź pneumatyczny.

Jeżeli w twoim przypadku oprócz pompy, potrzebujesz pozostałego oprzyrządowania do niej, warto zdecydować się na zakup zestawu pompowego. Jest to gotowy zestaw wszystkich potrzebnych elementów do przepompowania. Odnajdziesz w nim: węża, przewód uziemiający, nakrętki mocujące, układy do automatycznego dozowania, pistolet nalewowy oraz przepływomierz. Zakup gotowego zestawu będzie z pewnością bardziej opłacalny, niż samodzielne kompletowanie produktów!

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe