Połączenie historii miejsca z nowoczesnym designem
Herbarium Hotel & SPA to zespół dworsko-parkowy, który składa się z zabytkowego Starego Dworu oraz stajni, stylowego Nowego Dworu i rustykalnej oficyny. Projektanci ze studia i.am design interior, Industrial & graphic design we współpracy z architekt Alicją Miszczyk z rise.design interior design & architecture - harmonijnie połączyli historię zabytkowego dworu z nowoczesnym designem. W komfortowo urządzonych wnętrzach zachowały się zabytkowe elementy m.in. ceglane ściany i łukowe sklepienia.
Czterogwiazdkowy Herbarium Hotel & SPA znajduje się nad urokliwym jeziorem, w zabytkowym dworze, w okolicy obfitującej w malownicze jeziora rynnowe i lasy, zaledwie 9 km od Biskupina, najciekawszego stanowiska archeologicznego w tej części Europy. Podczas renowacji wnętrz wykorzystano wyłącznie naturalne surowce: podłogi w pokojach pokrywa dębowa deska, bar w Restauracji Werbena wyłożony jest odbijającym światło onyksem, w łazienkach króluje marmur. Ciekawostką jest wypoczywalnia SPA, której ściany pokryte są kryształem górskim.
„Moje biuro architektoniczne wywodzi się z Włoch. Przy tej realizacji chcieliśmy zaproponować polskiemu Klientowi włoską elegancję wyrażoną przez czystość formy, dobór naturalnych materiałów najwyższej jakości, symetrię, dbałość o każdy szczegół, jednocześnie zachowując subtelne nawiązania do otaczającego hotel parku i historii samej struktury, które świetnie osadzają projekt w kontekście kulturowo-geograficznym” mówi Alicja Miszczuk z rise.design interior design & architecture.
Warto zwrócić uwagę na strefę saun. Do strefy relaksu przeznaczono pomieszczenie o małej powierzchni, niskiej wysokości. W większości obiektów hotelowych stosowane są materiały i rozwiązania gotowe i często powielane. Projektantom zależało, aby każda sauna miała unikalny charakter i była jak najbardziej dostosowana do swojej typologii, zarówno funkcjonalnie, jak i pod względem estetycznym.
„Myślę, że ta strefa najbardziej wyraża dwie główne koncepcje ideologii hotelu - luksus i bliskość natury oraz relaks dla zmysłów” dodaje projektantka.
W projekcie wykorzystano aż 225 sztuk drzwi marki INTER DOOR. Są to zarówno drzwi wewnątrzlokalowe: PŁASKIE oraz ANDORA, w tym drzwi przesuwne kasetowe, wahadłowe i o podwyższonej izolacyjności akustycznej AKUSTIK, jak i techniczne przeciwpożarowe EI30 / ETNA EI60.
„Drzwi marki INTER DOOR swoją prostotą i elegancją bardzo wpasowały się do projektu. Wysoka jakość oklein, nowoczesny styl, dopracowane detale, a także możliwość stworzenia drzwi "szytych na miarę". Wybrana przez nas okleina ma piękny kolor, który idealnie pasuje do palety szarości zastosowanej w projekcie wnętrz. W części SPA potrzebowaliśmy nowoczesnej formy z nawiązaniem do dworskiego charakteru obiektu. Białe drzwi z owalnym przeszkleniem bardzo dobrze spełniły te wymagania” mówi projektantka Alicja Miszczuk.
Marka INTER DOOR od lat współpracuje z architektami, tworząc rozwiązania i produkty spełniające ich potrzeby oraz oczekiwania. W ofercie marki dostępne są takie produkty jak odwrotna przylga, która idealnie sprawdza się w wąskich korytarzach. Projektanci INTER DOOR czerpiąc z własnego doświadczenia, starają się tworzyć produkty, które sprostają każdemu oczekiwaniu. Dzięki takiemu podejściu INTER DOOR zrealizował tak wiele projektów we współpracy z architektami.
źródło: interdoor/pieknydom24.pl