piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Podłogi na medal
O.floor_Dekorian Home

Podłogi na medal

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2024-02-22 16:29:40

Są takie elementy wyposażenia, które decydują o końcowym efekcie we wnętrzu. Ładna stolarka, ciekawe wykończenie ścian, piękna podłoga.Ta ostatnia chyba najbardziej rzuca się w oczy. Choć jej położenie nie należy do tanich inwestycji, z pewnością zaprocentuje przez kolejne lata. Dobrze zakomponowana, w efektowny wzór, z dobrej jakości materiałów, nie tylko dostarczy przyjemności stopom, ale może „zrobić” całe wnętrze. Chociaż materiałów wykończeniowych jest bardzo dużo wciąż największą popularnością cieszą się podłogi drewniane lub z materiałów imitujących ten ponadczasowy surowiec. Takie właśnie są podłogi winylowe O.Floor, które zdobywają coraz więcej zwolenników. Można je kupić w salonach z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.

Polecane sklepy

allegro

Czym są popularne winyle?

To nic innego jak panele składające się z kilku warstw sztucznego tworzywa, materiału niezwykle trwałego i odpornego na uszkodzenia. To właśnie dlatego podłogi winylowe mają tylu zwolenników. Po prostu trudno je zniszczyć – raz położone sprawdzą się na posadzce przez wiele wiele lat w nienagannym stanie. A do tego, te wysokiej jakości, jak podłogi O.Floor, do złudzenia przypominają drewniane klepki (choć w ofercie są również imitacje kamienia i betonu). Taki dobrze zrobiony nadruk naprawdę trudno odróżnić od oryginału. Do tego są równie ciepłe i miłe w dotyku jak drewno, pięknie odwzorowują usłojenie, charakterystyczne dla drewna spękania czy sęki, które dodają podłodze uroku i naturalnego sznytu. Zaawansowane technologie pozwalają na coraz dokładniejsze odwzorowanie szlachetnego materiału, a warstwowa konstrukcja zapobiega zarysowaniom oraz blaknięciu. Raz naniesiony wzór będzie służył nam na wieczność, nie zetrze się i nie wypaczy pod wpływem wilgoci (panele winylowe mogą być z powiedzeniem stosowane w kuchni i łazience) czy ogrzewania. Taka podłoga świetnie tłumi dźwięki, jest cicha, nie wydaje żadnych trzasków, nie skrzypi podczas chodzenia – winylowe podłogi polecane są więc do pomieszczeń, w których akustyka odgrywa ważną rolę.

No i wreszcie walory estetyczne. Podłogi winylowe dostępne są w szerokiej ofercie wzorów i wybarwień. Chcesz mieć pod stopami klepki odwzorowujące rodzime gatunki drewna jak dąb czy jesion, nic nie szkodzi na przeszkodzie. Podobnie jest z odmianami egzotycznymi – podłogi winylowe wybierzesz w „drewnie” takim jak lubisz, a wszystko za rozsądna cenę. 

Gibson w rozmiarze XL

Producent podłóg O.Floor poleca szczególnie kolekcje Gibson. Jeśli szukasz klepek o wyraźniej teksturze, inspirowanej naturą, w kolorach od jasnego piaskowego beżu, poprzez miodowe i czekoladowe brązy, wypłowiałe szarości, aż po ciemne, wpadające w antracyt odcienie, ta kolekcja z pewnością skradnie twoje serce. Sprawdzą się w rustykalnych wnętrzach, nowoczesnych, i eleganckiej klasyce. Możesz je kłaść w kilku ułożeniach – jak tradycyjny parkiet, modną jodełkę czy jak deski o różnych długościach. Dostępne są w bardzo realistycznych wzorach – dąb czy palone drewno, a wielbicieli industrialnych klimatów ucieszy możliwość połączenia z panelami imitującymi surowy beton czy metalowe konstrukcje, skorodowane i utlenione przez czas, z piękną szlachetna patyną.

Niedawno, dobrze znane wzory, pojawiły się także na dużej desce XL i są dostępne w wersji z montażem klejonym oraz na click. W uzupełnionej o większe rozmiary kolekcji Gibson znalazło się osiem wzorów desek o wymiarach 228,6 x 1524 mm. Wszystkie inspirowane są naturalnym drewnem, dzięki czemu doskonale wpiszą się w nowoczesne aranżacje wnętrz, dodając im przytulności i naturalnego charakteru. W wersji na click dostępne są panele o grubości 7 mm – jeszcze bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ta niezniszczalność jest szczególnie ważna w przypadku pomieszczeń o dużej intensywności użytkowania, takich jak kuchnie czy łazienki, ale też sklepy, biura, gabinety. Wersja klejona z kolei ma 2,5 mm grubości, dzięki czemu jest cieńsza i bardziej elastyczna. Podłogi winylowe O.Floor z kolekcji Gibson są łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na wodę, plamy i zarysowania. Ich czyszczenie nie przysparza większych problemów  - wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką czy mopem, aby pozbyć się mniejszych zabrudzeń, co pozwala utrzymać je w doskonałym stanie przez wiele lat.

Marka O.Floor przykłada uwagę nie tylko do jakości produktów, ale też obsługi klientów, a salony Dekorian Home, w których jest sprzedawana, wychodzą również na przeciw architektom. Aby ułatwić prace profesjonalistom udostępnione zostały na stronie www. dekorianhome.pl pliki PBR z wysokiej jakości teksturami. Ten skrót od angielskiego terminu "Physically Based Rendering”, oznacza renderowanie oparte na zasadach fizycznych. Można w nich znaleźć istotne z punktu widzenia architekta wnętrz informacje o właściwościach materiałów, takich jak kolor, tekstura, połysk i przezierność, które są niezbędne dla tworzenia realistycznych wizualizacji w grafice komputerowej, animacjach 3D, filmach i grach.

Wszystkie tekstury podłóg winylowych O.Floor są już do ściągnięcia na Strefie Architekta Dekorian Home!

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe