piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Podejmij stolarskie wyzwanie sezonu z marką Bondex i zrób własnoręcznie stół ogrodowy z drewna

Podejmij stolarskie wyzwanie sezonu z marką Bondex i zrób własnoręcznie stół ogrodowy z drewna

WYKOŃCZENIE / Farby i lakiery / 2018-04-23 13:13:44

Nadchodzi pora na wiosenny relaks i odpoczynek. Zbliżająca się majówka to również doskonała okazja dla wszystkich posiadaczy „własnego“ kawałka zieleni w mieście na prace w ogrodzie, odnawianie, malowanie drewnianych mebli ogrodowych, altanek etc. Marka Bondex podpowiada, jak w praktyczny i niedrogi sposób zrobić stół ogrodowy z drewna oraz zaimpregnować go i pomalować odpowiednimi produktami marki Bondex.

Polecane sklepy

allegro

Jeśli jesteś zwolennikiem DIY, lubisz majsterkować, tworzyć samodzielnie przedmioty, meble jest to rozwiązanie dla Ciebie. Podpowiemy Ci, jak tanio, szybko i samodzielnie wykonać stół ogrodowy z drewnianych desek, odpowiednio go zabezpieczyć bezbarwnym preparatem Bondex Wood Preserver oraz pomalować farbą dekoracyjno-ochronną Bondex Premium Wood Design. Dodając do tego dekoracje (lampiony, chorągiewki) oraz zastawę, obrus w pastelowych barwach, stworzysz piękną romantyczną, wiosenną aranżację przestrzeni w ogrodzie.

  • Mój jest ten kawałek stołu

Do zrobienia stołu będą potrzebne deski oraz kantówki w wymiarach 4m2. Stół w końcowym etapie osiąga rozmiar 170x170x87, dzięki czemu będzie mógł pomieścić całą rodzinę. Do tego nie może oczywiście zabraknąć 4 ławek okalających stół. Deski należy posortować, pogrupować  i odpowiednio przyciąć. Następnie, połączyć za pomocą systemu domino, skleić i skręcić tak, aby tworzyły blaty. Na rynku najczęściej dostępne są deski w stanie surowym, nowe lub używane. Aby doprowadzić materiał do stanu użyteczności należy najpierw zeszlifować powierzchnię palet szlifierką lub np. papierem ściernym, dopiero później zaimpregnować oraz pomalować.

  • Chroń piękno drewna – Bondex Wood Preserver

Meble ogrodowe zazwyczaj wykonane są z drewna krajowego – sosny, świerku, jesionu, buku czy dębu. To szlachetny i piękny surowiec, który prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie w ogrodowym plenerze. Jest trwałe i odporne na zarysowania czy uszkodzenia. Do tego ekologiczne, czyli przyjazne szczególnie dzieciom podatnym na wszelkiego rodzaju uczulenia, czy alergie. Jak każdy nawet najbardziej trwały materiał podlega jednak niekorzystnemu działaniu czynnikom atmosferycznym, m.in. promieni UV, wilgoci, wiatru, opadom. Powodują one degradację, zarówno powierzchni, jak i struktury drewna. Na powierzchni mogą powstać pęknięcia, przetarcia, zarysowania. Dodatkowo, dochodzi korozja biologiczna, czyli niszczące działanie bakterii, grzybów, owadów. Aby uchronić drewno przed tymi zagrożeniami, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Bondex Wood Preserver to bezbarwny impregnat gruntujący, przeznaczony do ochrony drewna. Preparat głęboko wnika w drewno nie tylko go zabezpieczając, ale reguluje również jego wilgotność. Do tego jest świetnym podkładem pod kolejne warstwy malarskie, bo zwiększa ich przyczepność. Przy impregnacji drewna należy pamiętać o dobrze wentylowanym pomieszczeniu albo zaopatrzyć się w maseczkę z filtrem.

  • Skandynawska jakość i piękno – Bondex Premium Wood Design

Do malowania stołu z drewna przeznaczona jest wysokiej klasy lakierobejca Bondex Premium Wood Design. Z racji swoich właściwości dekoracyjno-ochronnych, bardzo dobrze i trwale kryje powierzchnie drewniane. Cechuje ją skandynawska jakość, farba jest więc odporna na promienie słoneczne, zmienne warunki atmosferyczne. Jest bardzo wygodna w codziennym użytkowaniu, szczególnie do malowania wewnątrz: nie kapie, nie tworzy zacieków, nie spływa po pędzlu. Jej żelowa konsystencja sprawia, że lekko i szybko rozprowadza się na powierzchni drewna. Posiada również szybki czas schnięcia oraz wchłonięcia, co umożliwi realizację prac w ciągu jednego dnia.

Bondex Premium Wood Design, dzięki swoim właściwościom lakierobejcy, wydobywa naturalny kolor drewna, podkreśla jego strukturę i rysunek. Do wyboru jest bogata paleta kolorów (10 kolorów), marzycielskie biele (Bondex Biel Kokosu), głębokie orzechy (Bondex Królewski Tek), odcienie kości słoniowej (Bondex Wenezuelski Maron). Lakierobejca jest hypoalergiczna, przyjazna zdrowiu i środowisku (zawiera 8-krotnie mniej rozpuszczalników niż lakierobejce rozpuszczalnikowe).

Ogrodowe DIY – Zrób to sam 

  • Krok 1. Przygotowanie miejsca do pracy

Przed przystąpieniem do malowania, przygotuj miejsce oraz niezbędne narzędzia. Upewnij się, że podłoga jest czysta, sucha, pozbawiona zabrudzeń. Z narzędzi potrzebne będą: szlifierka taśmowa albo oscylacyjna, papier ścierny, pędzel do odpylania i malowania, ewentualnie folia do zabezpieczenia podłogi.

  • Krok 2. Czyścimy powierzchnie desek

Powierzchnia desek musi być czysta, sucha, odtłuszczona. Najpierw należy przeszlifować drewno przy użyciu szlifierki lub papieru ściernego. Następnie odpylić powierzchnię pędzlem i przetrzeć ściereczką nasączoną detergentem.

  • Krok 3. Malujemy stół

Jeśli drewno jest suche i czyste, przystępujemy do malowania. Najpierw dokładnie mieszamy zawartość puszki. Nakładamy 2-3 warstwy pędzlem. Drugą warstwę nakładamy po 3 godzinach, która również wzmacnia parametry wytrzymałościowe powłoki. Optymalny zakres temperatur, w którym należy malować lakierobejcą wynosi od +10 do +25°C. Lakierobejcy nie należy stosować w temperaturze poniżej +10°C. Niska temperatura i podwyższona wilgotność powietrza wydłużają czas schnięcia powłoki. Po zakończeniu malowania narzędzia umyj wodą. W czasie prac malarskich i po ich zakończeniu pomieszczenia przed użytkowaniem wywietrz do zaniku charakterystycznego zapachu.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe