piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
PIU INVISIBLE. Tajemne przejście

PIU INVISIBLE. Tajemne przejście

SYPIALNIA / Szafy / 2016-01-28 12:15:00

Coraz częściej w modnych, modernistycznych wnętrzach mamy problem z szybkim wskazaniem, w którym miejscu znajdują się drzwi. Podpowiedź dla gości stanowi jedynie dyskretna klamka oraz delikatny obrys ich linii. Mowa o tzw. drzwiach ukrytych. Koncepcja, w której drzwi wewnętrzne są „zatopione” w płaszczyźnie ściany to jeden z najświeższych  trendów w aranżacji wnętrz. Wykończone tym samym kolorem lub wzorem są idealnie zlicowane ze ścianą, dzięki czemu uzyskujemy zaskakujący i atrakcyjny wizualnie efekt tajnego przejścia między pomieszczeniami.

Polecane sklepy

Leroy MerlinIKEA

Takie rozwiązanie sprawia, że przestrzeń jest bardziej minimalistyczna, a same drzwi pozbawione są widocznych ościeżnic, które często negatywnie wpływają na estetykę wystroju. Realizacja wizji drzwi ukrytych wymaga zastosowania specjalnego systemu, pozwalającego na swobodne malowanie czy tapetowanie skrzydła drzwiowego. Renomowany producent drzwi PIU Design przygotował produkt PIU Invisible Line, który skrojony jest na miarę takiego myślenia o roli drzwi we wnętrzu.

Drzwi perfekcyjnie ukryte

PIU Invisible Line to system drzwiowy marki PIU Design, który składa się z drewnianego skrzydła oraz aluminiowej ościeżnicy. Produkt wyróżnia się trwałością i jakością wykonania. Drewniana konstrukcja skrzydła jest usztywniona, tak aby gwarantować stabilizacje wymiarową. Należy zwrócić uwagę na niewidoczną ościeżnicę, która jest autorskim konceptem PIU Design. Jest to ukryty w ścianie, stabilny, wielokomorowy profil, w którym niewidoczne są wszystkie elementy uzupełniające, tj. zawiasy regulowane w trzech płaszczyznach, zamek magnetyczny lub magnetyczno-mechaniczny. Dzięki temu drzwi są perfekcyjnie zlicowane ze ścianą oraz zachowana jest ta sama wysokość drzwi przy różnych kierunkach otwierania. Skrzydła z tej linii mogą mieć wysokość od 202 do 240 centymetrów oraz szerokość 70, 80 lub 90 cm. W portfolio PIU Design dostępne są trzy modele drzwi PIU Invisible Line  - model 4.4 Standard, model 4.4 Standard Plus, model 5.0. Zamontowane skrzydła drzwiowe są gotowe do wykończenia ich farbą w dowolnej kolorystyce lub wybranym wzorem tapety dekoracyjnej. PIU Design zadbało o atrakcyjną cenę produktu od ok. 1600 zł do 3500 zł netto.

Kolory, a może wzory

Dysponując gotową technologią wykonania drzwi ukrytych, należy zastanowić się nad ich modnym wykończeniem. Jaka kolorystyka ścian i drzwi będzie w tym sezonie najmodniejsza? Tutaj warto posiłkować się opinią ekspertów z instytutu koloru „Pantone”. W tym roku tytuł „Koloru Roku” przypadł po raz pierwszy w historii dwóm kolorom: pudrowemu różowi Rose Quartz oraz niebieskiemu z nutą fioletu Serenity. Jeśli nie interesują nas chwilowe mody i chcemy postawić na bardziej uniwersalną kolorystykę,  to od kilku lat coraz mocniejszą pozycję wśród architektów wnętrz i klientów indywidualnych mogą pochwalić się blade szarości. Stanowią one doskonałe tło dla nowoczesnego czy loftowego wystroju wnętrza. Ze względu na zamiłowanie Polaków do stylu skandynawskiego nie można zapominać o wiecznie modnych złamanych bielach tzw. off white’ach oraz delikatnych błękitach. Coraz rzadziej decydujemy się na bardzo jaskrawą i wyrazistą kolorystykę we wnętrzu, która już po jednym czy dwóch sezonach może nam się zwyczajnie znudzić. W temacie tapet ten rok należeć będzie do wzorów geometrycznych, w szczególności przedstawiających efekty 3D. Drzwi ukryte wykończone tego typu tapetą będą stanowiły dodatkową „niespodziankę” dla gości. W przypadku tapet możemy sobie pozwolić na bardziej odważne wzory, którymi wykończymy wybraną ścianę, a pozostałe pomalujemy farbą w stonowanej kolorystyce.

źródło: piu/pięknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe