piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych

Pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych

WYKOŃCZENIE / Ściany i podłogi / 2013-02-25 14:32:00

Kto z nas nie marzy o wiecznie pięknej i efektownej drewnianej podłodze? Warto wiedzieć,  że właściwa pielęgnacja oraz przestrzeganie kilku prostych wskazówek spowoduje, że nasza podłoga będzie wyglądała elegancko i świeżo przez wiele długich lat.

Polecane sklepy

allegro

Codzienna pielęgnacja drewnianych podłóg

Do codziennego czyszczenia drewnianej podłogi marki Boen wystarczy używanie szczotki, odkurzacza lub lekko wilgotnego mopa. Do mycia desek podłogowych należy używać właściwych dla rodzaju podłogi oraz jej wykończenia środków czyszczących oraz pielęgnacyjnych. Preparaty do pielęgnacji podłóg lakierowanych powinny zawierać syntetyczne środki pielęgnacyjne bez dodatku tłuszczu (np. Boen Cleaner), podczas gdy do pielęgnacji powierzchni olejowanych należy używać środków, które zawierają tłuszcz.Dla zachowania pięknego wyglądu podłogi z drewna ważne jest, aby ani woda, ani piasek, nie miały z nią długiego kontaktu. Piasek niszczy lakier i wierzchnią warstwę drewna. Drewno po dłuższym zetknięciu z wodą może pęcznieć, co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia powierzchni deski. Warto pamiętać, że systematyczne stosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych powoduje, że podłoga jest bardziej odporna na zniszczenie, naturalne zużycie oraz na zabrudzenia.

Konserwacja podłóg lakierowanych

Boen oferuje wysokiej jakości środki do pielęgnacji podłóg drewnianych, zarówno olejowanych jak i lakierowanych. Boen Refresher to środek przeznaczony do regularnej pielęgnacji oraz okresowej konserwacji lakierowanych podłóg drewnianych. Produkt odświeża pokrytą lakierem, zniszczoną warstwę wierzchnią, tworzy dodatkową powłokę ochronną oraz zapewnia jednolity wygląd całej powierzchni. Aby preparat nanieść na powierzchnię podłogi, należy ją wcześniej umyć np. przy użyciu środka Boen Cleaner, przeznaczonego do czyszczenia podłóg lakierowanych. Następnie aplikujemy cienką warstwę Boen Refresher na gąbkę lub bawełnianą szmatkę, po czym równomiernie rozprowadzamy po podłodze. Po użyciu preparatu odświeżona powierzchnia powinna zostać wyłączona z bieżącej eksploatacji na okres minimum 2 godzin. Meble, dywany oraz inne przedmioty można ustawiać na podłodze, najwcześniej po dwóch godzinach od zakończenia czyszczenia. Boen Polish Matt jest produktem zalecanym do systematycznej pielęgnacji i konserwacji podłóg pokrytych lakierem matowym. W ofercie producenta dostępne są również jednorazowe chusteczki  do szybkiej pielęgnacji i czyszczenia podłóg oraz akcesoria czyszczące, takie jak mop czy spryskiwacz.

Pielęgnacja podłóg olejowanych

W ofercie firmy Boen dostępna jest już nowość, czyli podłogi olejowane dwukrotnie, które nie wymagają zabiegu ponownego olejowania po ułożeniu. Mają one specjalne oznaczenie na opakowaniu ‘Natural Plus Ready for Living’. Producent zaleca, aby po instalacji zwykłej podłogi olejowanej, to jest bez tego oznaczenia, przy pierwszym zabiegu pielęgnacyjnym użyć środka Boen Natural Oil, który zachowuje walory podłogi drewnianej oraz chroni ją przed wchłanianiem brudu. Zabiegi ponownego olejowania podłogi należy systematycznie powtarzać. W przypadku wnętrz o niewielkim natężeniu ruchu, jak pokój dzienny czy sypialnia, wystarczy przeprowadzić taką czynność raz lub dwa razy do roku. Natomiast we wnętrzach intensywnie użytkowanych, jak restauracje czy biura, olejowanie należy powtarzać zdecydowanie częściej. W ofercie producenta jest również Boen Floor Soap, czyli mydło do podłóg olejowanych, a także Boen Oil Freshen Up do codziennej pielęgnacji oraz zestawy do czyszczenia i pielęgnacji, a także zestaw naprawczy, dzięki któremu zupełnie samodzielnie można radykalnie poprawić wygląd desek, wypełniając szczeliny i inne powierzchniowe uszkodzenia w olejowanych podłogach. W przypadku zarówno podłóg olejowanych jak i lakierowanych, miejscowo zniszczonych, można wymienić poszczególne deski lub ich fragmenty na nowe. Natomiast gdy wierzchnia warstwa podłogi jest mocno zniszczona na całej swej powierzchni, warto rozważyć jej cyklinowanie i powtórne zabezpieczenie. Warto pamiętać, że trzywarstwowe podłogi drewniane można kilkakrotnie odnawiać.

źródło: boen/pięknydom24.pl
 

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe