Personalizacja i dobre rzemiosło to przyszłość designu
Specjaliści w dziedzinie designu podkreślają, że współczesne wzornictwo musi podążać w kierunku innowacyjności, elastyczności, ale przede wszystkim personalizacji. W masie produktów słabej jakości, tanich, ludzie planujący zmiany w aranżacji swoich domów, przedsiębiorcy chcący wyróżnić się w biznesie, coraz częściej szukają projektów uszytych specjalnie dla nich, „na miarę”. Doceniają też dobre rzemiosło. Oni wszyscy odnajdą to w meblach kolekcji narodowej Nandoo.
Dzisiejszy design musi oferować nie tylko wymyślanie nowych pomysłów i produktów, ale także zmian, które prowadzą do różnorodności. Musi elastycznie dostosowywać się do otoczenia i klienta, który oczekuje także projektów spersonalizowanych, przygotowanych specjalnie dla niego.
- Świat w pewnym momencie został zalany tanimi produktami za 3 złote. Ludzie chcą się od tego odbić, chcą zacząć obcować z czymś zrobionym dla siebie. Praca ręczna, obsługa ręczna to właśnie ogólnoświatowy trend - mówiła Dominika Rostocka Dominika architekt wnętrz, designer, prezes i główny projektant w Creative Coop. Architects podczas ostatniego Forum Dobrego Designu. Zestawy mebli z autorskiej kolekcji, stworzonej w olsztyńskiej pracowni Studio Tkanin Nandoo.pl. są odpowiedzią na wyzwania stojące przed współczesnym designem.
Patchwork w barwach narodowych
Fotele i podnóżki powstają wspólnym wysiłkiem lokalnych rzemieślników – stolarzy, krawców i tapicerów. Patchwork na drewnianym stelażu prezentuje się elegancko i solidnie, ale droga do perfekcji była wyboista.
– Projekt mebli o wzorach zaczerpniętych z narodowych barw tworzyliśmy od podstaw metodą prób i błędów – mówi Anna Bułło, właścicielka Studia Tkanin Nandoo.pl. – Popularnych obecnie nadruków w ogóle nie braliśmy pod uwagę. Sprawdzaliśmy różne szablony, kroje i metody łączenia tkanin, szukaliśmy sposobu na skrojenie obicia tak, aby materiał dobrze „pracował” na fotelu. Był to spory wysiłek dla całego zespołu, nie wszystko od początku szło po naszej myśli, ale satysfakcja, kiedy gotowy Polak, Brytyjczyk, czy Szwed stoi przed nami, jest tego warta.
Ponadczasowy, piękny kształt i indywidualny charakter
Stelaż klasycznego uszaka z drewna dębu lub buku okrywa obicie wykonane metodą patchworkową z najlepszej jakości tkanin od wiodących producentów. Do stworzenia biało-czerwonego zestawu użyto bawełny. Precyzja wykonania i dbałość o detale na każdym etapie produkcji gwarantują elegancki efekt i trwałość produktu. Zasadniczym założeniem było to, że meble mają służyć klientom latami i przez cały ten czas wyglądać doskonale.
Oprócz Polaka, w kolekcji narodowej Nandoo znalazły się fotele i podnóżki w barwach narodowych Wielkiej Brytanii i Szwecji. W swojej formie mają one ponadczasowy charakter. Wygodny uszak idealnie sprawdzi się w domach miłośników swojego kraju i narodowych barw, tych, którzy poglądy i sympatie traktują, jak manifest, albo po prostu potrzebują nietuzinkowego mebla, który „zrobi wnętrze”. Polak, Szwed i Brytyjczyk powinien znaleźć miejsce w przestrzeniach firm identyfikujących się
z konkretnym państwem, szkół językowych, biur podróży, a także klubów sportowych. To także oryginalny pomysł na prezent.
Ręczna robota prowadzona wyobraźnią
– Nasz pomysł oparliśmy na narodowych flagach – mówi Anna Bułło. – Zdobyliśmy przy tym bezcenne doświadczenie w konstruowaniu z patchworku skomplikowanych wzorów. To właśnie atut naszych mebli – projekt można dostosować do indywidualnych potrzeb, zainspirować się inną flagą czy logotypem firmy, zmienić kolory, faktury, kształt nóżek, wymiary. Chętnie podejmiemy się kolejnych wyzwań.
Kilka ważnych szczegółów
Dane techniczne mebli z kolekcji narodowej Nandoo:
- wysokość: fotel – 105 cm, podnóżek – 44 cm,
- szerokość: fotel – 85 cm, podnóżek – 72 cm,
- głębokość fotel – 89 cm, podnóżek – 52 cm,
- czas realizacji indywidualnego zamówienia – około 6 tygodni,
- ceny za zestaw rozpoczynają się od 4480 zł brutto - fotel – 3600 zł, podnóżek – 880 zł).
źródło: pieknydom24.pl