piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Paroc wprowadza nowe otuliny PAROC Water Repellen

Paroc wprowadza nowe otuliny PAROC Water Repellen

WYKOŃCZENIE / Materiały budowlane / 2020-08-31 12:38:37

Paroc, wiodący europejski producent izolacji z wełny kamiennej do zastosowań przemysłowych, opracował najnowocześniejszą technologię ograniczającą ryzyko korozji pod izolacją. Oprócz doskonałych właściwości mechanicznych, ogniochronnych i termoizolacyjnych, nowe otuliny z serii PAROC Water Repellent charakteryzują się najniższą nasiąkliwością wody oraz najwyższym zakresem temperatur spośród wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań z wełny kamiennej!

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinLeroy MerlinCastoramaBrico DepotIKEARuukki Express

Do dziś zjawisko korozji pod izolacją, znane też szeroko pod nazwą CUI (ang. Corrosion Under Insulation), stanowi jedno z największych wyzwań, z jakimi mierzą się właściciele zakładów, inżynierowie utrzymania ruchu oraz projektanci i wykonawcy zajmujący się obiektami przemysłowymi. Erozja zaizolowanych rurociągów i urządzeń generuje większe straty energii, skraca czas efektywnej eksploatacji oraz prowadzi do niezaplanowanych przestojów. To wszystko przekłada się bezpośrednio na koszty operacyjne zakładu.

Cena, jaką przychodzi zapłacić za ignorowanie problemu, jest niestety wysoka. W przeciętnej wielkości rafinerii, gdzie znajduje się około 500 kilometrów rurociągów oraz ponad 100 000 m2 powierzchni zbiorników i urządzeń pokrytych izolacją, koszty napraw i wymiany elementów uszkodzonych w wyniku CUI liczone są w dziesiątkach, jeśli nie setkach tysięcy dolarów. A do tych kwot należy doliczyć jeszcze nakłady wynikające ze strat energii.

Najlepsza ochrona przed wodą spośród dostępnych na rynku rozwiązań z wełny kamiennej

Nowe produkty z serii PAROC Water Repellent zapewniają doskonałą ochronę przed CUI z dwóch powodów. Pierwszy to bardzo wysoka wodoodporność oraz paroprzepuszczalność, co zapobiega podciąganiu wody oraz umożliwia łatwe odparowanie izolacji. Drugi – bardzo niska zawartość wymywalnych chlorków oraz kwaśnych związków chemicznych, które w normalnych warunkach wchodzą w reakcję z wodą i powodują korozję naprężeniową stalowych elementów.

Testy przeprowadzone przez Eurofins, wiodącą na świecie, niezależną grupę laboratoriów, potwierdzają, że otuliny z serii PAROC WR wchłaniają 0,1 kg/m2 wody – 10 razy mniej od najbardziej wymagającej normy EN 13472, a także połowę tego, co wiodące na rynku rozwiązanie na bazie wełny kamiennej. Co nie mniej istotne, produkty utrzymują maksymalnie krótki czas występowania środowiska korozyjnego pomiędzy rurociągiem, a materiałem izolacyjnym. Włóknista, porowata struktura wełny umożliwia odsączenie dowolnej ilości wody i odparowanie wilgoci.

Korzyści na okrągło!

Izolacje przemysłowe Paroc zapewniają taki sam poziom izolacji termicznej dla odcinków prostych i kolanowych, obejmują szeroki zakres długości i średnic rurociągów oraz dostępne są w wielu różnych grubościach, dzięki czemu mogą być stosowane w najwyższym zakresie temperatur spośród wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań z wełny kamiennej. Otuliny PAROC utrzymują doskonałe właściwości hydrofobowe w temperaturze aż do 300°C, przez cały czas zapewniając najlepszą ochronę przed wodą spośród dostępnych na rynku produktów z wełny kamiennej.

Nowe produkty dostępne są zarówno w wariancie jedno-, jak i dwuwarstwowym. Otuliny dwuwarstwowe w wariancie PAROC Pro Lock WR, wyposażone w zamek typu Z, zamontujemy tak szybko, jak izolację jednowarstwową, skracając czas montażu nawet o 50% w porównaniu do standardowych mat na siatce, które wymagają zastosowania konstrukcji wsporczych. Innymi słowy: Korzyści na okrągło!

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe