piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Pantografy, separatory, prawidła, czyli Top 5 akcesoriów do szaf

Pantografy, separatory, prawidła, czyli Top 5 akcesoriów do szaf

MEBLE / Szafy / 2020-05-08 13:19:37

Drewniane półki, szuflady, drążek na wieszaki – to podstawowe wyposażenie szafy na ubrania. Minimalistom czy zwolennikom prostych rozwiązań może wystarczyć, a pozostałym… nie musi. Nowoczesne szafy skrywają za zamkniętymi drzwiami całe bogactwo akcesoriów, które pozwolą wygodnie i bezpiecznie przechowywać ubrania, buty, dodatki. Z pomocą ekspertów Grupy Komandor wyselekcjonowaliśmy pięć z nich, które cieszą się największą popularnością wśród klientów polskiego producenta. Ciekawi, jakie? 

Polecane sklepy

allegro

Wkład własny, czyli szuflady z przegródkami

Szuflady w szafach to nic nowego, ale przeznaczone do nich różnorodne wkłady – to już inna historia. Flokowane przegrody na biżuterię czy spinki do mankietów to nie tylko praktyczny sposób ich przechowywania, ale też odpowiednia oprawa dla naszych precjozów. Rozplątywanie łańcuszków czy łączenie par kolczyków wrzuconych do zwykłej szuflady nie ułatwia sprawnego wyjścia z domu. Ponadto tak trzymana biżuteria niszczy się, rysuje i szybko traci swój blask. To z myślą o niej powstały akcesoria do szaf w postaci wkładów i separatorów, których miękka, odpowiednio wyprofilowana powierzchnia, doskonale zabezpiecza drobne elementy przed uszkodzeniem, ciekawie je eksponując. Podobne wkłady, ale o nieco innej budowie, przygotowano do przechowywania zwiniętych w rulon krawatów, poszetek, pasków czy apaszek. Dodatkowe przestrzenie z pokrywą pozwalają także przechowywać spinki do mankietów czy krawatów, żeby uchronić je przed przypadkowym wypadnięciem i ułatwić skompletowanie ubioru.

Jego wysokość pantograf

Być może nazwa ta brzmi skomplikowanie, ale jego działanie jest tak proste, jak łatwe jest zdejmowanie dzięki niemu wysoko wiszących ubrań. Pantograf to opuszczany drążek z wieszakami oraz ze specjalnym uchwytem, za pomocą którego można obniżyć ubrania, by mieć do nich wygodny dostęp. Z powodzeniem zastąpi drabinkę, jest więc szczególnie przydatny dla osób o niskim wzroście, a sprawdzi się też jako wyposażenie osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Gadżet ten jest niezastąpiony w przypadku bardzo wysokich szaf, gdzie pozwoli na wygodne zorganizowanie przestrzeni w najwyższych partiach mebla. Dzięki niemu drążek na ubrania można umieścić na dużej wysokości, a niższe części szafy wykorzystać na półki, kosze czy szuflady. Pantograf szybko obniżymy na wygodną wysokość za pomocą chwytaka, który umożliwi również ustawienie go w pierwotnym, wysokim położeniu. Nic dziwnego, że jego wysokość pantograf coraz częściej króluje w naszych szafach.

Nadjeżdża panel przesuwny

Przesuwny panel to stosunkowo nowy element wyposażenia szaf Komandor, który od razu zyskał grono zagorzałych zwolenników. Dlaczego? Panel stanowi dodatkowe miejsce do przechowania, a dzięki możliwości suwania nie zajmuje dużo miejsca w szafie czy garderobie i może być ustawiany w różnych pozycjach. Do tego jest wprost stworzony do ekspozycji przedmiotów – płytkie półki ograniczone transparentnym szkłem wydobędą piękno flakonów perfum i zaprezentują w całej krasie eleganckie fasony torebek. A wszystko to z zachowaniem pełnej funkcjonalności, dzięki wygodnym szynom, po których panel swobodnie wędruje, napędzamy delikatnym ruchem ręki. 

Półki i prawidła na buty? Prawidłowo!

O tym, że obuwie to ważny element garderoby nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Miłośnicy stylowych mokasynów czy fanki słynnych szpilek z czerwoną podeszwą z pewnością zgodzą się też, że tylko odpowiednio przechowywane buty zachowają fason i dobrą kondycję materiału. Sezonowe obuwie, wyczyszczone i zakonserwowane, można przechowywać w osobnych pudełkach, bo ułożone jedne na drugim pozwalają właściwie zagospodarować miejsce w szafie. Jednak buty, których używamy na co dzień, wygodniej mieć na widoku. Pomogą w tym dedykowane ażurowe półki z mniejszymi lub większymi prześwitami, czy wysuwne prawidła. Oba akcesoria pozwalają na pełen wysuw konstrukcji, dzięki czemu mamy wgląd w kolekcję obuwia, przy zapewnieniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Stojak z prawidłami z linii chrom Komandora ma jeszcze jedną istotną zaletę, oprócz porządkowania obuwia – sprawia, że zmocowane na nim prawidła wypychają buty od środka, zapobiegając ich odkształcaniu i marszczeniu.

Jak by nie patrzeć – lustro obrotowe

Gdy skorzystaliśmy już z powyższych udogodnień, by dobrać wysoko wiszące koszule, bezpiecznie przechowywane buty i perfekcyjnie posegregowaną biżuterię, pozostaje jeszcze jedno: sprawdzić, czy wszystko to dobrze wygląda razem. A tu z pomocą przyjdzie nam obrotowe lustro, które – umieszczone na wewnętrznej ściance szafy lub garderoby – cierpliwie czeka na swą kolej. Nie każda aranżacja przewiduje miejsce na wolnostojące lustro, nie zawsze chcemy też umieszczać taflę na skrzydłach szafy, gdzie wolimy cieszyć się widokiem frontu dobranego do wystroju wnętrza. Warto wówczas skorzystać z lustra z linii Mocca marki Komandor, które dzięki wysięgnikowi można wysunąć i swobodnie manipulować nim, by móc przejrzeć się z dowolnego kąta. Jest wyjątkowo praktyczne także za sprawą specjalnych pojemników na drobiazgi, gdzie można wygodnie odłożyć elementy biżuterii czy ozdoby do włosów, stylizując się przed wyjściem. To i inne akcesoria niewątpliwie ułatwiają nam życie, oszczędzają czas i pozwalają odpowiednio przechowywać ubrania. Tym samym w pełni zasługują na swoje miejsce – i w rankingu, i w szafie.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe