piękny dom - twitterpiękny dom - facebookpiękny dom - linkedinpiękny dom - instagram
Pani domu, majsterkowicz, a może działkowiec? Doradzamy, jaką drabinę wybrać do ulubionych prac
Drabina przegubowa MONTO Televario_fot._KRAUSE

Pani domu, majsterkowicz, a może działkowiec? Doradzamy, jaką drabinę wybrać do ulubionych prac

WYKOŃCZENIE / Sprzęt budowlany / 2018-07-23 15:36:04

Niezależnie od tego czy jesteś zapalonym majsterkowiczem, z tęsknotą wyczekującym wiosny działkowcem czy zwykłym domownikiem, w Twoim domu powinna się znaleźć poręczna, bezpieczna i  wygodna drabina. Wraz z ekspertem firmy KRAUSE, producentem drabin zarówno do użytku profesjonalnego, jak i indywidualnego, podpowiadamy czym kierować się podczas wyboru drabiny do określonych prac domowych.

Polecane sklepy

PraktikerBricomanLeroy MerlinCastoramaBrico Depotallegro

Wybór drabiny do użytku domowego wbrew pozorom wcale nie jest prosty. Choć na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli, trudno wskazać ten, który najlepiej będzie odpowiadał wszystkim naszym potrzebom. Dokonując zatem wyboru, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Do najważniejszych należą te o częstotliwość i rodzaj prowadzonych prac - odpowiedzi pozwolą określić wysokość drabiny, jak również użytkownika - ocena doświadczenia i sprawności pomoże ustalić parametry urządzenia.

Majsterkowicz dobrze wyposażony

Ogrom drobnych napraw czy niewielkich prac remontowych sprawia, że każdy właściciel domu, prędzej czy później, staje się wilebicielem majsterkowania. Jego najwierniejszym przyjacielem zostaje wtedy lekka, wygodna i bezpieczna drabina. Jaką polecają specjaliści? - Ze względu na szeroki zakres domowych prac porządkowo-remontowych, do ich wykonywania rekomendujemy drabinę wolnostojącą, np. Secury. Kompaktowa forma, lekka konstrukcja oraz funkcjonalne rozwiązania – to wszystko zapewni łatwość obsługi i zagwarantuje komfort użytkowania. Podczas sprzątania, malowania czy prac elektrycznych doskonale sprawdzi się system MultiGrip, czyli obszerny rozkładany pojemnik na narzędzia i akcesoria, ze specjalnym uchwytem na wiadro. Dzięki niemu ograniczymy do minimum uciążliwe wchodzenie i schodzenie z drabiny, a tym samym zwiększymy swoje bezpieczeństwo i skrócimy czas pracy – podpowiada Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE.

Pora na działkowca

Przycinanie drzew, cięcie żywopłotu, konserwacja elewacji oraz czyszczenie rynien, to z kolei zadania najczęściej wykonywane przez działkowca. Podczas drobnych prac elewacyjnych, tj. wymiana żarówki nad wejściem głównym do domu oraz naprawa systemu rynnowego lub elewacji, najlepiej sprawdzi się jednoelementowa drabina przystawna lub, jeśli wymaga tego wysokość budynku, drabina przystawna ale rozsuwana. Z łatwością oprzemy ją o fasadę i dokonamy miejscowych napraw. – Możemy postawić także na bardziej uniwersalne urządzenie, jakim będzie drabina przegubowa – posłuży nie tylko jako przystawna, dwustronna, wolnostojąca, ale nawet jako pomost roboczy. Ta ostatnia funkcja okaże się szczególnie przydatna podczas prac pielęgnacyjnych, takich jak  impregnacja drewnianej elewacji czy cięcie żywopłotu. Model MultiMatic® został bowiem wyposażony w długi, wygodny i stabilny pomost roboczy, którego nie trzeba będzie co chwila przestawiać – rekomenduje ekspert firmy KRAUSE. Drabiny ogrodowe warto wyposażyć w specjalne szpice, zwiększające stabilność na grząskim, trawiastym podłożu oraz stabilizator lub przedłużenie podłużnicy, które pomogą zniwelować różnice poziomów podłoża.

Pomocnik na co dzień

Codzienne czynności domowe wymagają dostępu do miejsc położonych wysoko, poza zasięgiem rąk. Często w takich sytuacjach przystawiamy krzesło lub taboret, które mają nam zagwarantować osiągnięcie pożądanej wysokości. I choć przedmioty te spełniają swoją funkcję, nie są jednocześnie w stanie zapewnić nam bezpieczeństwa. To dlatego poręczna drabina doceniana jest przez wszystkich domowników. – W zależności od wysokości domu możemy wybierać między niewielkimi schodkami, np. Rolly lub zdecydować się na model Sepuro – mówi Marek Banach i dodaje: - Te  pierwsze cechuje stabilna konstrukcja, niska waga oraz niezwykle proste użytkowanie, co w połączeniu z funkcją jezdną zagwarantuje szerokie spektrum wykorzystania. Drugi model zaś został opracowany z myślą o osobach, u których sprawność fizyczna i koordynacja ruchowa pogarszają się. Wysoki, ergonomiczny pałąk pozwala bez problemu trzymać się jej jedną ręką, a głębsze, antypoślizgowe stopnie, zwiększają bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Kiedy zaczynają się schody

Schody to nieodłączny element każdego domu, które napotkamy zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Pierwsze łączą dwa lub trzy poziomy mieszkalne, drugie natomiast prowadzą zwykle do głównego wejścia lub są połączeniem tarasu z ogrodem.  Nikogo nie trzeba przekonywać o potencjale dekoracyjnym, jaki ze sobą niosą. A co z funkcjonalnością schodów, szczególnie wtedy, gdy trzeba wykonać prace porządkowe lub remontowe na ścianie położonej bezpośrednio nad nimi? W takich okolicznościach z pomocą przychodzą przegubowe drabiny teleskopowe, np. model TeleVario, wyróżniony przez prestiżowe niemieckie czasopismo narzędziowe. Gwarantuje on niezależne dostosowanie każdej z nóg do wymaganego poziomu, a zatem z powodzeniem ustawimy drabinę na krętych schodach, co pozwoli na zawieszenie galerii zdjęć na ścianie wzdłuż schodów lub umycie wiecznie zabrudzonego dachowego okna.

Choć eksploatacja domowej drabiny znacząco odbiega intensywnością od modeli profesjonalnych, warto podczas wyboru zwracać uwagę na pochodzenie oraz posiadane certyfikaty. Tylko renomowani producenci zagwarantują nam bezpieczne użytkowanie w parze z funkcjonalnymi, ergonomicznymi rozwiązaniami.

źródło: pieknydom24.pl

pieknydom24
MAPA STRONY
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe